پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

خدمات "کاردرمانی" و "گفتاردرمانی" در درمانگاه هلال احمر راه‌اندازی شد
کد خبر: ۳۳۶۴۵۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۴ ساعت: ۱۶:۵۳ ↗ لینک کوتاه

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر قزوین:

خدمات "کاردرمانی" و "گفتاردرمانی" در درمانگاه هلال احمر راه‌اندازی شد

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: دو خدمت کار درمانی و گفتاردرمانی در درمانگاه هلال احمر راه‌اندازی ‌شد.

دکتر فرهاد ارجمندی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: جمعیت هلال احمر براساس اهدافی همچون تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها فعالیت می‌کند.

وی در ادامه افزود: توانبخشی یکی از وظایف عمده‌ای است که برای تاب‌آوری جامعه نقش اساسی و حائز اهمیتی دارد با برنامه‌ریزی و تقویت زیرساخت‌ها بدنبال فراهم ساختن بیشترین بهره‌وری در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هستیم.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد: درمانگاه هلال احمر شامل بخش‌های مختلفی است که هم اکنون دو بخش کار درمانی و گفتاردرمانی به بخش‌های این مرکز افزوده شد.

وی عنوان کرد: در بخش کاردرمانی خدماتی شامل درمان سکته مغزی، فلج مغزی، ضایعات نخاعی، ضایعات اعصاب محیطی، ضربه مغزی، بیماری‌های ارتوپدی و مغز و اعصاب و در بخش گفتار درمانی خدماتی شامل بیماریهای TBT، لکنت زبان، CVA، آپراکسیا، اختلال بلع، آموزش اختلالات گفتار و اختلالات حنجره ارائه می گردد.

وی در پایان همچنین یادآور شد: مرکز ارتوپدی فنی این جمعیت نیز خدماتی همچون ساخت و تعمیر انواع ارتز و پروتز، کفش طبی بریس، کمربند طبی، زانوبند طبی و کفی طبی را به مراجعان ارایه می‌دهد.

گفتنی است؛ درمانگاه جمعیت هلال احمر استان قزوین در سبزه میدان، خیابان هلال احمر، جنب اداره بهزیستی واقع شده است.

انتهای پیام/2002

دیدگاه ها