پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

قرارگاه‌های فرهنگی در نمازجمعه برپا شود
کد خبر: ۳۳۵۲۸۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۱ ساعت: ۱۴:۲۴ ↗ لینک کوتاه

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه قزوین:

قرارگاه‌های فرهنگی در نمازجمعه برپا شود

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: در صورتی که قرارگاه‌های فرهنگی در شهرهایی که نماز جمعه در آن برپا می‌شود، راه اندازی شود ما شاهد این خواهیم بود که اقدامات و امورات فرهنگی با تقسیم بندی و برنامه ریزی بهتری صورت می‌گیرد.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب ظهر امروز(شنبه) در جلسه ستاد نماز جمعه شهر معلم کلایه که در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه و فرصت مناسبی برای بندگی و تقرب به خداوند متعال است و باید از این ماه برای خدمت بیشتر به مردم و رفع گرفتاری از هم نوع تلاش بیشتری کرد.

وی با اشاره به خدمات نزدیک به 40ساله امام جمعه شهر معلم کلایه بیان کرد: امام جمعه شهر معلم کلایه یکی از ائمه جمعه با سابقه و فعال در سطح کشور هستند و باید هر چه بیشتر از ظرفیت‌های ایشان استفاده کرد.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین با تشکر از زحمات ستاد نمازجمعه شهر معلم کلایه در زمینه کمک به منطق سیل زده افزود: ستاد نماز جمعه شهر معلم کلایه به همراه امام جمعه این شهر یکی از ستادهای موفق در زمینه کمک به مناطق سیل زده به ویژه در استان خوزستان بود که این مهم شایسته تقدیر و تشکر است.

وی با اشاره به خدمات شایسته ستاد نماز جمعه معلم کلایه در استان خوزستان عنوان کرد: ستاد نمازجمعه هر شهر می‌توانند در زمینه‌های مختلفی خدمات و اقدامات لازم و عام المنفعه انجام دهد و باید بتوان ظرفیت‌های این ستاد را به نحو احسن نهادینه کرد.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین ابراز کرد: در صورتی که قرارگاه‌های فرهنگی در شهرهایی که نماز جمعه در آن برپا می‌شود، راه اندازی شود ما شاهد این خواهیم بود که اقدامات و امورات فرهنگی با تقسیم بندی و برنامه ریزی بهتری صورت می‌گیرد و امام جمعه آن شهر می‌تواند فرماندهی این اقدامات را بر عهده بگیرد.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه نماز جمعه می‌توان اقدامات مختلفی را انجام داد، تصریح کرد: برپایی نمایش خانه محراب و نمایشگاه عکس نماز جمعه به ویژه در شهرهایی که فاقد سینما و محل مناسبی برای پخش فیلم و مستند هستند، یکی از اقداماتی است که می‌تواند سبب جذب افراد بیشتری به نماز جمعه شوند که خوشبختانه این مهم در شهر معلم کلایهاجرایی شده است.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: برپایی میز خدمت موضوع دیگری است که هم خواسته مردم و هم مطالبه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از ستادهای نماز جمعه است که امیدواریم این مهم در تمامی شهرها عملیاتی بشود.

وی در پایان گفت: حضور و سخنرانی جوانان و نوجوانان و نمایندگان اقشار مختلف مردم در پیش از خطبه‌های نماز جمعه می‌تواند جمعیت بیشتری را به سمت نماز جمعه که نماد وحدت در جامعه است بکشاند و ستادهای نماز جمعه باید در راستای تحقق آن اقدامات لازم را انجام دهند.

دیدگاه ها