آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۶۵۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ساعت: ۱۵:۱۴ ↗ لینک کوتاه

سردار غیب پرور در آق قلا:

فرمان حضرت آقا جهشی را در امداد رسانی ایجاد کرد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: فرمان حضرت آقا جهشی در کار امداد ایجاد کرده و مطمئنم از فردا حس قوی تری در افرادی که به عنوان کمک کننده و امداد رسان در منطقه هستند بوجود می آید.

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین ظهر امروز یکشنبه 4 فروردین ماه در بازدید از شهر سیل زده آق قلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح صبح امروز در محل سپاه استان تشکیل و گزارشی از وضعیت موجود نیز تشریح شد.

وی افزود: قرار شده بر اساس فرمان حضرت آقا از امروز کار با جهش بیشتری انجام شده و مطمئنم از فردا حس قوی تری در افرادی که به عنوان کمک کننده و امداد رسان در منطقه هستند بوجود می آید و مردم منطقه حلاوت فرمان مقام معظم رهبری را بیشتر از گذشته احساس خواهند کرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: سپاه از روز 28 اسفند ماه پای کار بود منتهی حجم سیلاب ها خیلی بالاست و در بازدیدی که از منطقه داشتم متوجه شدم که بیشترین آسیب متوجه شمال شهر آق قلا بوده است که دوستان برخی قسمتهای جاده و راه آهن را برش زدند تا آب زودتر تخلیه شود.

رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: کارهایی که ما باید انجام بدهیم دو بخش است، یکی امدادی و اورژانسی است که باید افرادی که هنوز در منازل هستند را کمک کنیم تا تخلیه شوند و جای امن نظیر شهر گرگان و سالن های اطراف آن بروند اما بخش دوم و مهمتر کار که از دو سه روز دیگر آغاز می شود مرمت و بهسازی این مناطق است.

غیب پرور ادامه داد: ما به عنوان سپاه و بسیج برای استان خصوصا آق قلا 7 استان معین قرار دادیم و از امشب 7 استان معین که قرار شده کار بازسازی و مرمت مناطق سیل زه استان را انجام دهند وارد گلستان می شوند، همچنین 5 استان معین در مازندران و 3 استان معین نیز برای خوزستان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: متاسفانه بیشترین تخریب و آسیب متوجه زمین های زراعی استان گلستان شده به طوریکه حدود 250 هزار هکتار از اراضی شمالی استان زیر آب رفته است.

sardar 1

    انتهای پیام/2002
    منبع: گلستان ما