واحد پژوهش جهاد دانشگاهی منشأ برکات فراوان است
سه شبه 30 بهمن 1397

نماینده قزوین در مجلس خبرگان:

واحد پژوهش جهاد دانشگاهی منشأ برکات فراوان است

واحد پژوهش جهاد دانشگاهی منشأ برکات فراوان است
کد خبر: 314236/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/04/11 ساعت: 3:48 PM


نماینده قزوین در مجلس خبرگان گفت: برای شما یک توفیق الهی است که در جهاد دانشگاهی که رایحه الهی و زمزمه پیشرفت و رشد دارد مشغول به کار هستید، به ویژه در بخش پژوهش که منشأ برکات فراوان است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی امروز(دوشنبه) با حضور در دفتر امام جمعه تاکستان با آیت الله علی اسلامی نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه تاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت‌الله علی اسلامی در این دیدار اظهار کرد: در روایات آمده است که اسامی نیک و خوبی که برای فرزندان انتخاب می‌کنید، تا نام نیکو باشد و باعث افتخار آن ها باشد، این اسامی از ملکوت نازل می‌شود.

وی افزود: در نامگذاری فرزندان، زمانی که نام حسنه و مقدس روی فرزندان گذاشته می‌شود این نام از آسمان مشتق شده است؛ عنوان جهاد دانشگاهی از این نام‌ها است، پربار، زیبا و خوشنام است و ریشه در آسمان دارد.

امام جمعه تاکستان عنوان کرد: ممکن است روی یک نهاد یا مجموعه یا روی یک کار طرح و پروژه و یا محصولی نامی بگذارند که زیبا و خوشنام نیست، اما نام جهاد دانشگاهی عنوان قشنگ و زیبایی است به نحوی که اگر من از اعضای این نهاد بودم، اگر می‌پرسیدند کجا کار می‌کنید، از اینکه بگویم جهاد دانشگاهی نه تنها حس بدی نداشتم که احساس افتخار و سربلندی می‌کردم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای شما یک توفیق الهی است که در جهاد دانشگاهی که رایحه الهی و زمزمه پیشرفت و رشد دارد مشغول به کار هستید، به ویژه در بخش پژوهش که منشأ برکات فراوان است.

امام جمعه تاکستان با اشاره به شهرت جهاد دانشگاهی در امر پژوهش و تحقیقات و انجام کارهای فراوان در این حوزه ابراز کرد: اگر شما در جهاد دانشگاهی برخی از نارسائی‌های طبیعی مانند ناباروری را درمان می‌کنید، یعنی علت مشکلی که در جامعه وجود دارد و مردم مبتلا به آن هستند را کشف و درمان می‌کنید، این یک حرکت رو به جلو، پویاسازی علم و خدمت به مردم است.

وی عنوان کرد: پژوهش رشد و پیشرفت و حرکت رو به جلو است و جهاد دانشگاهی اینگونه است، یعنی با پژوهش به سمت جلو حرکت می‌کند و هرکجا که پژوهش و جست‌وجوگری در علم و دانش وجود داشته باشد، سکون و ایستایی معنا نداشته و ما شاهد رشد و پیشرفت خواهیم بود.

امام جمعه تاکستان در پایان افزود: من از همان سال‌های ابتدایی تأسیس جهاد دانشگاهی و از سال ۶۰ در دانشگاهی چمران اهواز با جهاد دانشگاهی آشنا شدم و با روحیات و روش جهاد دانشگاهی و برکات این مجموعه آشنایی دارم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.