توقف پروژه‌های مهم و حیاتی شهری؟!
پنج شنبه 27 دی 1397

نجفی دقیقا در شهرداری چه می‌کند؟

توقف پروژه‌های مهم و حیاتی شهری؟!/ اجرای پروژه جدید هم پیشکش، ولی چرا شهر را تعطیل کرده اید؟

 توقف پروژه‌های مهم و حیاتی شهری؟!/ اجرای پروژه جدید هم پیشکش، ولی چرا شهر را تعطیل کرده اید؟
کد خبر: 271851/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/11/25 ساعت: 4:13 PM


کاملا واضح است که محمدعلی نجفی جاده صاف کن عده ای از اصلاح طلبان تندرو و برخی از دولتمردان جهت تخریب تمامی داشته ها و دستاوردهای مدیریت سابق شهری شده تا پس از 12 سال اتهام زنی رسانه ای از منابع و امکانات شهرداری تهران برای ادامه تخریب ها استفاده کنند و به اصطلاح به اتهام زنی های قبلی جنبه رسمی هم داده شود.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، روزی اولی که برای ارائه برنامه اش به شورای شهر رفت گفت که ردای سیاست را از امروز بیرون می آورد و فقط کار و خدمات رسانی را برای تهران مدنظر قرار خواهد داد ولی 7 ماه گذشت و مشخص شد که ردای سیاست بسیار خوش دوخت برای تن شهردار تهران دوخته شده است.

 روزهای سرد زمستان 1396 در حالی به سرعت رو به پایان هستند که شهردار تهران همچنان یخ مدیریتش آب نشده و بسیاری نمی توانند قضاوت کنند که این مدیر 67 ساله چه چیزی در چنته دارد. ولی ورای این برداشت خوشبینانه رویدادها و تحولات همین چند ماه مشخص می کند که نجفی برای 4 سال وارد بهشت نشده و نحوه مدیریت و عملکرد وی برخلاف تمامی هیمنه و تبلیغاتی بود که برای این مدیر در شورای شهر و رسانه های اصلاح طلب و حامی دولت صورت گرفت.

نه تنها کارشناسان بلکه شهروندان در زلزله و برف به نقطه ضعف های مدیریت نجفی پی بردند اما بسیاری از موضوعات ریشه ای و اصلی در پشت این مسائل جنجالی تا حدودی پنهان مانده اند. تعطیل شدن پروژه های شهری و کند شدن بسیاری از طرح های نیمه تمام نشان از آن دارد که برخلاف برنامه شهردار تهران برای ایجاد پویایی و شکوفایی در پایتخت، نه روحی در کالبد شهر دمیده شد و نه پروژه ای جدید برای ثبت در تاریخ شهرداری تهران در دوره محمدعلی نجفی آغاز شده است.

با عبور از دوماه نخست از مدیریت نجفی و تقسیم پست ها در میان اصلاح طلبان و حامیان دولت در شهرداری، نجفی کارویژه سیاسی و ماموریت اصلی خود را در شهرداری برای تخریب مدیریت سابق و سیاه نمایی تمام علیه دستاوردهای مدیریت سابق جهت تخریب اصولگرایان آغاز کرد. وی اذعان کرد که 50 هزار ساعت کاری برای تهیه گزارش 500 صحفه ای صرف کرده است. این گزارش که کاملا از محتوای آن مشخص بود تنها برای تخریب علیه قالیباف تنظیم شده، حرف جدیدی جز اتهامات بی اساس و بی سند در خود ندارد.

یکی از مواردی که با واکنش شدید نیروی انتظامی مواجه شد، بحث قرادادی بود که به گفته نجفی میان یکی از بخش های نیروی انتظامی و شهرداری ثبت شده و پول آن نیز در انتخابات هزینه شده بود. موضوعی که با شکایت نیروی انتظامی باعث عقب نشینی نجفی و در اصل عذرخواهی غیررسمی وی بابت این اتهام شد و در نهایت نیز پس از این ماجرا نیروی انتظامی شکایت خود را پس گرفت.

به هرحال مشخص است که تیم محمدعلی نجفی برای هر هفته یک سوژه جهت تخریب و سیاه نمایی دارد تا در سایه چنین پروژه هایی، عملکرد ضعیف خود را پنهان سازند و فرار رو به جلو را بر قرار و کار استوار سازند. حامیان شهردار نیز در همپوشانی و ضریب دادن به اتهام زنی ها، هر روز گفتگو یا گزارشی را بر این حجم اتهامات بی اساس بدون توضیح یا ارائه سندی اضافه می کنند. در این راستا ناآگاهی و عدم شناخت دقیق حامیان شهردار از سازوکارهای شهرداری برای توجیه و ضریب بخشیدن به اظهارات نجفی، چنان واضح است که نیازی به توضیح ندارد.

در چنین شرایطی است که برای نمونه خط 7 متروی تهران در یک اقدام کاملا سیاسی تعطیل می شود و افتتاح مجدد آن نیز برای تاریخ های مختلف پاس داده می شود. در زمانی شهردار و معاونانش اواخر اسفند امسال را زمان افتتاح مجدد خط 7 اعلام می کنند ولی در اظهارات جدید اواخر اردیبهشت سا ل 97 و کاملا مشخص است در زمانی نزدیک شدن به آن تاریخ نیز زمان جدیدی را به بهانه عدم تامین منابع مالی، مطرح خواهند کرد. خط 6 متروی تهران قرار بود تا پایان سال بنابر گفته های مدیران سابق شهری افتتاح شود ولی بخاطر ضعف عملکرد مدیریت جدید به تابستان سال بعد موکول شده است. پروژه های مثل تونل آرش و اسفندیار، بزرگراه شوشتری و ... متوقف مانده اند و پیشرفت گذشته دیگر مشاهده نمی شود. براساس برخی از گزارشات پیمانکاران به خاطر سیاست های متناقض شهردار جدید و عدم ایجاد اطمینان کاری از بسیاری از پروژه ها خارج شده اند.

در برف اخیر که باعث مشکلات اساسی در خدمات رسانی شد، براساس شنیده ها تعدیل نیروهای خدماتی باعث شد تا حجم مشکلات و معضلات در زمان بارش روی هم تلنبار شوند و نیروهای موجود نیز توانایی پوشش دادن و رسیدگی همزمان به کلیه مسائل برف را نداشتند. آنچه مشخص است شهردار جدید نه تنها پروژه های مهم و حیاتی شهری را متوقف ساخته حتی نتوانسته کلنگ پروژه ای جدید را بزند.

کاملا واضح است که محمدعلی نجفی جاده صاف کن عده ای از اصلاح طلبان تندرو و برخی از دولتمردان جهت تخریب تمامی داشته ها و دستاوردهای مدیریت سابق شهری شده تا پس از 12 سال اتهام زنی رسانه ای از منابع و امکانات شهرداری تهران برای ادامه تخریب ها استفاده کنند و به اصطلاح به اتهام زنی های قبلی جنبه رسمی هم داده شود. اما این گونه رفتارها و اقدامات در حالیست که شهر تهران تعطیل شده، نحوه خدمات رسانی در بخش های مختلف با مطلوبیت به مراتب پایین تر نسبت به قبل در حال انجام است و رویکردهای پولی سازی کامل تهران نیز درحال مستولی شدن بر این شهر هستند.انتهای پیام/1404
 

منبع خبر : جهان

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.