هدف جنایت تروریست‌ها تفرقه و بدنامی ملسمانان است
یکشبه 3 تیر 1397

لاریجانی در صحن علنی:

هدف جنایت تروریست‌ها تفرقه و بدنامی ملسمانان است/ آیا اعراب دست آمریکا و صهیونیسم را در این جنایات نمی‌بینند؟!

هدف جنایت تروریست‌ها تفرقه و بدنامی ملسمانان است/ آیا اعراب دست آمریکا و صهیونیسم را در این جنایات نمی‌بینند؟!
کد خبر: 261838/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/05/22 ساعت: 10:02 AM


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نوع جنایات تروریست‌ها نشان می‌دهد که چقدر از فرهنگ اسلامی فاصله دارند و هدفی جز تفرقه مسلمانان ندارند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه، 22 مرداد ماه) با اشاره به شهادت محسن حججی اظهار داشت: به راستی وی از یاران راستین مکتب حسینی بود که هنگامه عاشورایی را نشان داد و عیان کرد مصاف امروز تروریست‌ها بار دیگر مصاف حسینیان با یزیدیان است.

لاریجانی با اشاره به حادثه تأسف‌بار دیگر یعنی جنایت تروریستی در افغانستان گفت: در این حادثه صدها نفر از مسلمانان از زن و مرد و پیر و جوان و کودک به خاک و خون کشیده شده‌اند.

وی تصریح کرد: همان تروریست‌های یزیدی که در سوریه با شنیع‌ترین روش‌ها حججی عزیز را به شهادت رساندند، در افغانستان این  جنایت هولناک را رقم زدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این حوادث نمونه‌هایی از دستاوردهای تفکر تکفیری است. آیا امروز روشن نیست که ریشه این ماجراجویی ها توسط چه کسانی و چه کشورهایی سامان یافته است؟ آیا اعراب دست آمریکا و صهیونست‌ها را در این ظلم و جنایت علیه امت اسلامی نمی‌بینند؟

لاریجانی یادآور  شد: بعد از جنگ‌های رژیم صهیونیستی علیه  مسلمان مخصوصا جنگ 33 روزه علیه مقاومت و حزب‌الله لبنان که به تعبیر خودشان کمر اسرائیل را شکست، روش خود را دگرگون کردند و به جای مصاف رو در رو با نیرنگ و اختلاف افکنی در امت اسلامی به درگیری گروه‌های تروریستی دامن زدند.

وی با اشاره به این که برخی از کشورهای مسئله ساز در منطقه دلالی آن ها را کردند و معرکه آتش افروزی داخلی امت را به وجود ‌آوردند، تصریح کرد: نوع جنایت تروریست‌ها نشان می دهد که چقدر از فرهنگ اسلامی فاصله دارند و هدفی جز تفرقه و بدنامی مسلمانان ندارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اما از لا به لای این جنایت، عمق اضطراب آنها را می توان دید که بعد از جنگ‌های متوالی و عمیق در موصل و سوریه به خط آخر رسیدند که دست به چنین حرکت‌های وحشیانه‌ای زدند.

لاریجانی تأکید کرد: همانطور که در جنگ 33 روزه حزب‌الله قهرمان کمر رژیم صهیونیستی را شکست، حججی های غیرتمند و قهرمان هم آخرین بقایای تروریست‌ها را تحویل آمریکا، صهیونیست ها و دست نشانده‌های منطقه‌ای آنان می ‌دهند.

وی با بیان این که یاد آن رادمرد مجاهد را  گرامی می‌داریم و به  ارواح مطهر  ایشان و شهدای افغانستان درود می‌فرستیم و با خانواده‌های آنان همدردی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: همچنین به پارلمان افغانستان و ملت افغانستان تسلیت می‌گوییم ضمن این که مجمع نمایندگان استان اصفهان هم شهادت این عزیز فداکار را تسلیت گفت.

انتهای پیام/ 1404منبع خبر : باشگاه خبرنگاران

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.