مسئولان به تعهدات خود در قبال ورزشکاران عمل کنند
پنج شنبه 30 فروردین 1397

ورزشکار تاکستانی و نائب قهرمان جهان:

مسئولان به تعهدات خود در قبال ورزشکاران عمل کنند

مسئولان به تعهدات خود در قبال ورزشکاران عمل کنند
کد خبر: 223624/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/10/14 ساعت: 9:12 AM


ورزشکار تاکستانی و نائب قهرمان جهانبیان کرد: از مسئولین انتظار دارم که به قولی که می دهند عمل کنند.نه فقط برای اینکه حرفی را زده باشند بلکه وعده ای که می دهند را انجام دهند و از همه مهتر این است که ورزش و ورزشکار را درگیر مسائل سیاسی نکنند.به گزارش سرویس ورزشی صبح قزوین، یاسر عموئی جوان 28ساله تاکستانی است که با همت و پشتکار خود از سن 20سالگی فعالیت ورزشی اش را آغاز کرد و در طول 8سال فعالیتش بیش از 15مقام بین المللی و کشوری را از آن خود کرده است.

مصاحبه خبرنگار ما با عمویی درباره برنامه‌های آتی وی را در ادامه می‌خوانید:

از چند سالگی فعالیت ورزشی خود را شروع کردید؟

عموئی: از کودکی با ورزش عجین بودم در رشته‌های فوتبال، آمادگی جسمانی، کاراته، ووشو، بدمینتون فعالیت داشتم که در نهایت وارد رشته تیر وکمان شدم.

از چه سالی در مسابقات کشوری شرکت کردید؟
عموئی:
از 20سالگی وارد رشته جذاب تیر و کمان شدم. سال 944 در مسابقات جهانی شانگ‌های مدال نقره، در مسابقات کاپ آسیایی مدال طلا و در قهرمانی آسیا برنز را کسب کردم و مدال های فراوانی در مسابقات بین المللی و کشوری و سایر مسابقات آزاد را کسب کرده ام.

با چه هدف و انگیزه‌ای وارد فعالیت ورزشی شدید؟
عموئی:
هدف و انگیزه ام مانند تمام قهرمانان دیگر اول برافراشته کردن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در میادین بین المللی است و همچنین کسب لذت و آرامش روحی و روانی در این رشته است.

مشوقین شما برای ادامه فعالیت ورزشی چه کسانی بودند؟
عموئی
: در مرحله اول خانواده ام هستند که در تمامی مسابقات و مراحل همراه من بودند و در مرحله بعدی تمامی دوستان و همشهریان عزیزم.

هدف نهایی شما از انجام فعالیت ورزشی چیست و چه برنامه‌ای دارید؟
عموئی
: هدف نهایی ام رسیدن به قله قهرمانی تیر و کمان جهان است که انشالله با برنامه ریزی درست به آن خواهم رسید.

اخلاق ورزشی از نظر شما به چه معناست؟
عموئی:
اخلاق ورزشی یعنی پیروز شدن در مسابقه براساس توانایی خویش نه تخریب حریف.
اگر در رشته ای اخلاق ورزشی وجود نداشته باشد بدون شک با شکست روبرو می شود. قهرمانان محبوب زیادی وجود دارند که مدال هم کسب نکرده اند ولی در دل مردم جای دارند.

الگوی اخلاقی برای فعالیت ورزشی شما چه کسی است؟
عموئی:
الگوی اخلاقی من در ورزش جهان پهلوان تختی است که در دل همه مردم ایران جای دارد امیدوارم که بتوانم ادامه دهنده راه او باشم.

به عنوان یک ورزشکار تاکنون با چه مشکلاتی مواجه بودید؟
عموئی:
مشکلات زیادی در این رشته وجود دارد که مهمترین آن مشکلات مالی و عدم توجه مسئولین به قهرمانان است.

چه انتظاری از مسئولان ورزشی دارید؟
عموئی: 
از مسئولین انتظار دارم که به قولی که می‌دهند عمل کنند؛ نه فقط برای اینکه حرفی را زده باشند بلکه وعده ای که می دهند را انجام دهند و از همه مهتر این است که ورزش و ورزشکار را درگیر مسائل سیاسی نکنند که در این میان بزرگترین آسیب به ورزشکار وارد می‌شود.

 این ورزش تا به حال به شما آسیبی هم وارد کرده است؟
عموئی
: در حال حاضر از ناحیه کمر آسیب دیده ام که به توصیه پزشکان در استراحت به سر می برم و بعد از دوران نقاهت مجدد خودم را برای مسابقات جهانی سال بعد آماده خواهم کرد.

تا به حال اچه جوایزی دریافت کرده اید؟
عموئی:
جایزه‌هایی را که تا بحال از مسئولین شهرستان تاکستان گرفته ام فقط و فقط یک پتو بوده است.

وعده چه جوایزی به شما داده شد؟
عمویی:
در سال 944 تنها یک پتو جایزه داده شد که بعد از اعتراض، قول جایزه ای بهتر نظیر زمین و هزینه مالی دادند که بعد گفته شد یک سالنی را برای این منظور هماهنگ نمایم که بنده هتلی را برای این مراسم هماهنگ کردم که مسئولین وقت آن زمان اعم از نماینده محترم مجلس شورای اسلامی، نمایندگان شورای شهر و برخی از روسای ادارات شهرستان تاکستان در آن مراسم حضور داشتند که به من فقط و فقط یک نیم سکه داده شد.

اما پس از پایان مراسم مسئول هتل اذعان کرد که با مسئولین کاری ندارد و از بنده درخواست هزینه هتل را کردند که بنده آن سکه را همراه هزینه ای بالغ بر پانصد هزار تومان را به صاحب هتل دادم و در پایان آن مراسم تجلیل از بنده نبود بلکه تجلیل من از مسئولین شد.
انتهای پیام/2002
منبع: تاک پرس


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.