بانک‌ها مسائل امنیتی را رعایت نکنند، پلمپ می‌کنیم
دو شنبه 28 خرداد 1397

دادستان قزوین:

بانک‌ها مسائل امنیتی را رعایت نکنند، پلمپ می‌کنیم

بانک‌ها مسائل امنیتی را رعایت نکنند، پلمپ می‌کنیم
کد خبر: 216894/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/08/25 ساعت: 12:58 PM


دادستان عمومی و انقلاب قزوین با هشدار نسبت به بی توجهی برخی بانک‌ها در رعایت نکردن اصول امنیتی و حفاظتی هشدار داد: شعب بانک‌هایی که ضوابط اعلام شده پلیس را رعایت نکنند، قطع یقین بدانید که پلمپ می شوند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان قزوین صبح امروز(سه شنبه) در نشست فوق العاده کمیسیون جرائم خاص استان قزوین بیان کرد: همه صنوف موظف به رعایت مسائل امنیتی و حفاظتی با توجه به حساسیت مشاغل خود هستند و این موضوع امری بدیهی و لازم است.

وی ادامه داد: تاکنون پلیس پیشگیری براساس وظایف ذاتی و دستورالعمل‌های ابلاغی بارها و بارها اقداماتی را برای آگاهسازی صنوف مختلف انجام داده است و مشاوره‌های لازم را به مشاغل مختلف ارائه کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: مشاوره‌های ارائه شده از سوی پلیس رایگان و برای تأمین بیش از پیش امنیت مردم است از این رو به هیچ وجه پذیرفته نیست که کسی بخواهد در این خصوص بی توجهی و یا کم توجهی داشته باشد.

وی افزود: اگر افراد حقیقی و حقوقی در خصوص رعایت این مسائل اهمال و سهل انگاری روا دارند، در صورت بروز حادثه و یا جرمی باید برای کوتاهی و قصورشان پاسخگو باشند.

صادقی نیارکی تصریح کرد: یکی از مراکزی که در توجه به هشدارهای پلیس کوتاهی داشته اند، بانک‌ها هستند؛ این سخن بدان معنا نیست که بانک‌های استان در این زمینه بی توجه بوده اند بلکه باید از بانک‌هایی که در خصوص نصب سیستم‌های امنیتی اقدام کرده اند، تشکر کنیم.

وی اعلام کرد: ممکن است بانک‌ها ادعا کنند که همه آنها سیستم‌های دوربین مداربسته و کنترل ورود و خروج و امنیتی اعلامی را فعال کرده‌اند که این ادعا اگرچه درست است؛ اما پذیرفته نیست چراکه پلیس پیشگیری برخی سیستم‌های دیگر را نیز مورد نظر دارد که باید در شعب بانک‌های فاق این سیستم‌ها، نصب و راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس تصمیم اتخاذ شده و هشداری که به مدیران سرپرستی بانک‌ها داده شده، به زودی شعب بانک‌های فاقد سیستم امنیتی به روز، پلمپ می‌شود؛ چراکه اگر به واسطه پلمپ کار مردم معطل بماند بهتر است تا اینکه سرمایه مردم به تاراج رود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: با رعایت موارد اعلامی از سوی پلیس امکان سرقت و یا هرگونه تخلف در بانک‌ها به شدت کاهش خواهد یافت از این رو در صورتی که بانکی به واسطه قضور در اجرای موارد امنیتی مورد تعرض قرار گیرد، در کیفرخواست رسیدگی به پرونده بانک نیز به دلیل اهمال و کوتاهی به عنوان شریک جرم تحت پیگیرد قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به شناسایب و دستگیری سارقان بانک‌های استان اظهارداشت: خوشبختانه دستگاه قضا و پلیس اشراف اطلاعاتی مناسبی بر استان دارند و رصد اطلاعاتی خوبی بر فعالیت‌های مجرمانه داریم و با اقدامات انجام شده به زودی سیستم‌های جدیدی را فعال و به روزرسانی خواهیم کرد که به لحاظ امنیتی از بیان آن خودداری می‌کنیم.

صادقی نیارکی یادآورشد: امروز ناامن کردن استان برای مجرمان سیاست جدی و اساسی دستگاه قضاست تا بتوانیم در این بستر امنیت و آرامش را برای مردم فراهم کنیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.