استمرار انقلاب به عزم جدی و تحول بزرگ نیاز دارد
چهار شنبه 2 خرداد 1397

زاکانی در قزوین:

استمرار انقلاب به عزم جدی و تحول بزرگ نیاز دارد/ امروز آمریکا رقیب جدی اسلام ناب محمدی است

استمرار انقلاب به عزم جدی و تحول بزرگ نیاز دارد/ امروز آمریکا رقیب جدی اسلام ناب محمدی است
کد خبر: 216193/ کدخبرنگار : 51/ تاریخ انتشار: 1395/07/28 ساعت: 2:54 PM


زاکانی عنوان کرد: امروز تقابل میان لیبرال سرمایه داری و اسلام ناب محمدی به گونه‌ای است که کشورهای قدرتمندی همچون چین و روسیه برای باقی ماندن در صحنه قدرت مجبور به همراهی با نقشه راه اسلامی در ایران شده‌اند.به گزارش خبرنگار سیاسی  صبح قزوین،علیرضا زاکانی، دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ظهر امروز(چهارشنبه) در سومین مجمع سالانه بسیج استان قزوین در سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: حضور پرشور امروز مردم برای ارائه راه حل، جهت برون رفت از مشکلات جامعه به برکت سپاه و بسیج ایجاد شده است.
وی در ادامه افزود: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های متعدد خود فراخوان برای اجماع نیروهای مردمی اعلام کرده‌اند و این یک ظرفیت بزرگ برای ایران اسلامی است و تاکید رهبری ناظر بر این موضوع است که استمرار انقلاب نیازمند عزم جدی و تحول بزرگ دارد.
این کارشناس سیاسی اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب در برخی از سخنرانی‌های خود اعلام کرده‌اند که متاسفانه ما در دومین مرحله از انقلاب باقی مانده‌ایم و به مراحل توسعه بعدی ورود پیدا نکرده‌ایم؛ بنابراین فراخوان اجماع مردمی در حوزه‌های مختلف ناظر بر حرکت در مسیر تکامل انقلاب اسلامی است.
وی با بیان اینکه در مسیر تکامل انقلاب اولین گام مواجه با تهدیدات است، ابراز کرد: پس از انقلاب نظام سیاسی در کشور تغییر کرد؛ اما نظام اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی فقط دستخوش کمی از تغییرات شد.
زاکانی بیان کرد: ما امروز در مواجه مستقیم با آمریکا هستیم و رقیب جدی اسلام ناب محمدی لیبرال سرمایه داری و به تعبیری همان آمریکاست.
وی تصریح کرد: هرچه قدر ما از نگاه اسلام ناب و نگاه اجتهادی امام راحل و رهبری که مبنای توسعه کشور است، فاصله بگیریم خود را از برکات اسلام ناب محروم کرده و آسیب‌های جدی به کشور وارد می‌کنیم.
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی عنوان کرد: امروز تقابل میان لیبرال سرمایه داری و اسلام ناب محمدی به گونه‌ای است که کشورهای قدرتمندی همچون چین و روسیه برای باقی ماندن در صحنه قدرت مجبور به همراهی با نقشه راه اسلامی ایران شده‌اند.
وی یادآور شد: امروز کشورهای قدرتمندی همچون روسیه و چین برای حفظ منافع خود با ایران اسلامی در حمایت از سوریه همراه شده‌اند و در مسیر راه اسلام قدم برمی‌دارند.

باید جبهه بندی جدیدی در انقلاب صورت گیرد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس اظهار کرد: برای پیشبرد انقلاب اسلامی باید جبهه بندی جدیدی در نظام صورت بگیرد، جبهه بندی انقلابیون و غیر انقلابی ها.
وی توضیح داد: برای بازسازی جبهه انقلاب اسلامی می‌بایست برمبنای یک فکر زلال، خالصین را در جامعه تکثیر کرد و افراد انقلابی را از غیر انقلابی جدا کرد زیرا مهمترین آفتی که جامعه اسلامی را تهدید می‌کند، نفاق افرادی است که سابقه انقلابی‌گری داشته‌اند اما دیگر اعتقادی به انقلاب ندارند.
زاکانی عنوان کرد: دشمن می‌کوشد پلشتی‌های موجود در جامعه را منتسب به اسلام و انقلاب کند در حالی که این زشتی‌ها به دلیل کم کاری و نواقص افراد جامعه است و منشا اسلامی ندارد.
وی ابراز کرد: با اوج گرفتن انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف، تهدیدهای جامعه اسلامی نیز قوی‌تر و پیشرفته تر می‌شود.
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی هموار شدن مسیر تحقق دولت اسلامی را در گرو 12 گام موثر برشمرد و افزود:گام اول این است که افراد موثر جامعه درباره شرایط جامعه به یک اشتراک نظر برسند و با باور مشترک به تغییر جامعه دست بزنند.
وی تاکید کرد: امروزه کشور در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نیازمند تغییرات بنیادی است که این تغییر باید با اشتراک نظر افراد صاحب نظر رخ دهد.
زاکانی اعلام کرد: فتنه 88 حدود 8 ماه طول کشید که یکی از علت‌های طولانی شدن آن، عدم اتفاق نظر برخی افراد به ظاهر انقلابی بود که قائل به رخ داد فتنه نبودند.
این مسئول عنوان کرد: ما نیازمند استفاده از همه ظرفیت‌ها برای آغاز تغییرات هستیم و این تغییرات باید از خود ما آغاز شود زیرا تغییر یافته ما ظرفیت بالاتری دارد، این گام دوم برای رسیدن به دولت اسلامی است.
وی گام سوم را مدیریت افکار عمومی و بهره‌گیری از گسل‌های بین رقبا و دشمنان دانست و گفت: نگاهای مختلف باید ببینند حرکت انقلاب اسلامی با درایت و منطق و در جهت پیشبرد اهداف است.
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی تاکید کرد: گام چهارم وجود یک فکر پیشرو و اثرگذار است و نبود این تفکر در میان نیروهای انقلابی به شدت احساس می‌شود، چنین تفکری می‌تواند هسته سخت نیروهای انقلاب را به حرکت وادارد به گونه‌ای که این اندیشه تفکر غالب جامعه شود.
زاکانی اظهار کرد: گام پنجم نیازمند یک ساماندهی گسترده و یک نهضت روشنگری هستیم تا متن جامعه روشن شود، امام مردم را روشن کرد و کادر سازی کرد.
وی خاطرنشان کرد: ما با یک زیست بوم جدید با نام فضای مجازی روبرو هستیم که دشمن به واسطه آن می‌تواند ضربه‌های جدی به انقلاب وارد کند و در گام ششم می‌بایست تعریف درستی ازین زیست بوم و الگوی رفتار صحیح با آن ارائه شود.
نماینده سابق مردم تهران در مجلس یادآور شد: گام هفتم حرکت به سوی دولت اسلامی ارتقای سرمایه های اجتماعی است، مردم باید مهر نوکری ملت را بر پیشانی مسئولین ببینند تا به آنان اعتماد داشته باشند.
وی تاکید کرد: در گام هشتم نیازمند ایجاد فضای دو قطبی در جامعه هستیم که یک سر آن مردم و سر دیگر آن زشتی‌های چسبیده به دامان انقلاب اسلامی است.
زاکانی ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری عدم حضور احمدی نژاد را صلاح می‌دانند، برای از بین رفتن فضای دوقطبی است که به غلط در جامعه رواج یافته است.
این مسئول عنوان کرد: ایجاد جنش‌های اجتماعی خاص مانند جامعه زنان و دانشجویان و ایجاد یک هویت جدید برای دیده شدن مسئولین، گام نهم و دهم این مسیر است.
دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ایجاد کادر و برنامه ریزی صحیح و ساخت طرح‌های رقابتی مبتنی بر ظرفیت کشور را گام یازده و دوازدهم مسیر پیشرفت انقلاب برشمرد.
وی در پایان گفت: مجامع بسیج در تمام این 12 گام می‌تواند نقش مهمی داشته باشد تا فراخوان مقام معظم رهبری به نتیجه برسد.
انتهای پیام/7006


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.