پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

واکنش کاربران فضای مجازی به تاریخچه اعتماد به امریکا+تصاویر
کد خبر: ۳۲۲۰۹۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۸ ساعت: ۱۱:۲۱ ↗ لینک کوتاه

توئیتری‌های قزوین می‌گویند؛

واکنش کاربران فضای مجازی به تاریخچه اعتماد به امریکا+تصاویر

توئیتری‌های قزوین با توجه به سالروز کودتای ۲۸ مردادماه و تاریخچه اعتماد به امریکا واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین ؛ کودتای ۲۸ مرداد کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) علیه دولت محمد مصدق در مرداد ۱۳۳۲ به انجام رسید.

کودتای 28 مرداد که عملیات آژاکس نام دارد، کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرایی سازمان اطلاعات انگلیس و آمریکا علیه دولت محمد مصدق در مرداد 1332 به انجام رسید.

توئیتری‌های استان قزوین در واکنش به سالروز کودتای 28 مردادماه و تاریخچه اعتماد به امریکا پست‌هایی را منتشر کردند که در ادامه مشاهده می‌کنید:

-کودتای ۲۸ مرداد نتیجه در آغوش گرفتن امریکا بود و تاریخ مکرر تکرار می‌شود
-کودتای 28 مرداد یک خواب اجباری بود و مصدق با طناب اعتماد به آمریکا به چاه افتاد.


-حکایت قذافی و صدام مصدق و دولت نافرجام یا که ذلت برجام
-سابقه بدعهدی آمریكا در كودتای 28 مرداد 32،مسئله كنسرسیوم نفت که به همکار انگلیسی خود هم خیانت کرد، مسئله كاپیتولاسیون و هزاران روز بدنامی این کشور در تاریخ ایران قبل از انقلاب اسلامی ثبت شده است تا یادآور تاریخ ننگین بدعهدی این کشور باشد.  -عاقل که باشی از یک سوراخ دو بار گَزیده نمی‌شی..ملتی که گذشته خود را از یاد ببرند در نهایت از یادها خواهند رفت... کودتای ۲۸مرداد دستاورد جریان معتمد به آمریکاست-بعضی‌ها هستند که می‌گن حالا یک‌جوری، مثلاً یک‌ذرّه، با آمریکا کنار بیاییم، شاید دشمنی‌شان کم بشود؛
نه،حتّی آنهایی هم که به آمریکا اعتماد کردند، به آمریکا امید بستند، به سراغ آمریکا رفتند برای کمک گرفتن، رحم نکردن؛مثل دکتر مصدق
انتهای پیام/2002


دیدگاه ها