پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

عملکرد نظارتی دستگاه‌های اجرایی در بازار قابل قبول نیست
کد خبر: ۳۲۰۸۱۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۵/۲۱ ساعت: ۱۴:۳ ↗ لینک کوتاه

دادستان قزوین:

عملکرد نظارتی دستگاه‌های اجرایی در بازار قابل قبول نیست

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، ستاد تنظیم بازار و سازمان تعزیرات حکومتی باید مستمر در بازار حضور داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین ؛ حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان قزوین در حاشیه بازدید از وضعیت ارائه و نرخ گذاری کالا در بازار اظهار کرد: تخلفات گوناگون و به شیوه‌های مختلف در بازار از نحوه ارائه کالا تا نرخ گذاری مشاهده می‌شود که نبود یک نظارت دقیق و مستمر در بازار به افزایش تخلفات توسط عرضه کنندگان عمده کالا تا فروشندگان دامن زده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون بیشترین دلیل نابسامانی در بازار عملکرد ضعیف و غیر قابل قبول دستگاه‌های نظارتی است که همین نبود نظارت درست موجب شده است عده ای افراد سودجو و منفعت طلب از اوضاع اقتصادی کنونی سوءاستفاده کنند و نابسامانی بازار را تشدید کنند.

این مسئول در ادامه تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف، ستاد تنظیم بازار و سازمان تعزیرات حکومتی باید مستمر در بازار حضور داشته باشند و نگذارند متخلفین به رفتار خود که موجب اخلال در بازار می شود ادامه دهند و با کوچکترین تخلفی با جدیت و قاطعانه برخورد کنند.

این مقام قضایی استان ابراز کرد: هشدارها قبلا هم به متخلفین در بازار، هم محتکران داده شده است و دستگاه قضایی در این خصوص کوتاه نخواهد آمد و کسانی که نابسامانی بازار را تشدید می کنند و موجب اخلال در نظام اقتصادی شوند منتظر برخورد سخت دستگاه قضایی باشند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان با ابراز تاسف از عدم نظارت کافی توسط دستگاه‌های اجرایی در امر کنترل بازار تاکید کرد: به عنوان مدعی العموم به همه مسئولان مرتبط در این حوزه مجددا هشدا می‌دهم که چنانچه اقدامات نظارتی خود در بحث کنترل بازار را تشدید نکنند و کوتاهی کنند مجبور به برخورد با آنان خواهیم شد.

گفتنی است؛ در این بازدید نسبت به دو واحد متخلف به دلیل عدم درج قیمت، عدم ارائه کالا و گرانفروشی اعمال قانون شد.
انتهای پیام/2002

دیدگاه ها