چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در ۲ رشته کشتی آزاد و فرنگی به معرفی نفرات برتر به پایان رسید.
به گزارش خبرگزاری صبح قزوین ، رقابتهای کشتی آزاد و فرنگی چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با حضور چهرههای نام آشنای کشتی ایران به میزبانی دانشگاه شیراز به پایان رسید و نفرات برتر معرفی شدند.
در کشتی آزاد نفراتی همچون علی حاج آقانیا در ۶۱ کیلوگرم و اسماعیل نجاتیان در وزن ۹۷ کیلوگرم 2 چهره شاخص تیم ملی به قهرمانی رسیدند و در کشتی فرنگی نیز چهرههای شاخصی همچون مسلم نادری خادم در ۵۵، رسول گرمسیری در ۸۲ و پارسا نظری در سنگین وزن موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.
نتایج کامل رقابتهای کشتی آزاد و فرنگی چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور به ترتیب زیر است:
* کشتی آزاد:
57 کیلوگرم:
۱- علیرضا نمازی از فنی حرفه ای مازندران ۲- امیرهراتی از آموزش عالی گلبهار ۳- علی شیردل از فرهنگیان مازندران و محمد حسین حیدریه از دانشگاه شاهرود
61 کیلوگرم:
۱- علی حاج آقانیا از علمی کاربردی مازندران ۲- حسین حقیقی از غیاث الدین قزوین ۳- حمیدرضا قوچی از آموزش عالی گلبهار و احمدرضا داداشی از پیام نور تهران
65 کیلوگرم:
۱-محسن فهیمیفر از شیراز ۲- مهران بابایی از بیرجند ۳- عارف حبیبی از ارومیه و محمدرضا فرمانی از علم و صنعت
70 کیلوگرم:
۱- محمد گلهدار از لرستان ۲- علی درویش رباطی از فنی حرفه ای مازندران۳- علیرضا یزدانی از بابلسر و علی یدالهی گیلان
74 کیلوگرم:
۱- مهرشاد اکبری از علمی کاربردی مازندران ۲- سینا مهدوی از فردوسی مشهد ۳- وحید کردلو از تربیت مدرس و امیرحسین آرانی نژاد از بابلسر
79 کیلوگرم:
۱- هاشم نوذری کیا از بوعلی همدان ۲- میلاد بهرامی از تهران ۳- حسین همتیان از آیت اله بروجردی و علی وطنی از علمی کاربردی مازندران
86 کیلوگرم:
۱- سجاد حبیبی از تهران ۲- علی نظری نسب از فردوسی مشهد ۳- احسان یاری از رازی کرمانشاه و علی اکبری ملادهی از فنی حرفه ای مازندران
92 کیلوگرم:
۱- مهدی هدایتی از علمی کاربردی مازندران ۲- احمد عبدلی از قم۳ - علی نقدی از هنر اصفهان و ارسلان تاتاری از فردوسی مشهد
97 کیلوگرم:
۱- اسماعیل نجاتیان از آموزش عالی گلبهار ۲- مسعود خواجه صالحانی از پیام نور تهران ۳- محمدحسین قهرمانی از تربیت مدرس و پژمان فضل اله تبار از علمی کاربردی مازندران
125 کیلوگرم:
۱- اکبر صفرپور از علمی کاربردی مازندران ۲- کاوه خنجری از دانشگاه اراک ۳- محمد شکرالهی از شهرکرد و علی کریمی از دانشگاه علم و فرهنگ
*نتایج کشتی فرنگی:
55 کیلوگرم:
۱- مسلم نادری خادم از آموزش عالی گلبهار ۲- اشکان لشنی از علمی کاربردی لرستان ۳- هادی تختایی از پیام نور خوزستان و بنیامین رضاخانی از جیرفت
60 کیلوگرم:
۱- پوریا کرمی از فنی حرفه ای مازندران ۲- محمد پیامنی از علمی کاربردی لرستان ۳- سعید تختایی از اسفراین و علی عبدالملکی از بوعلی همدان
63 کیلوگرم:
۱- میلاد تیموری از عملی کاربردی لرستان ۲- مهدی نوربخش از فنی حرفه ای مازندران ۳- علی محمدی از شمال آمل و محمدحسین رحیمی از صنعتی شیراز
67 کیلوگرم:
۱- پیام رحیمی از کردستان ۲- عباس مقدسی از فردوسی مشهد ۳- محمد ثابت مقدم از آموزش عالی گلبهار و ابوذر رئیسی پیام نور خوزستان
72 کیلوگرم:
۱- عزیزاله علیزداه از فنی حرفه ای مازندران ۲- امیرمحمد حسینی از پیام نور خوزستان ۳- امیرحسین توکلیان از سمنان و امیرحسین سلیمیان از علامه طباطبایی
77 کیلوگرم:
۱- روح اله حسینی از تهران ۲- رضا فولادوند از علمی کاربردی لرستان ۳- بهمن صاحبکاری از صنعتی شاهرود و ستار شکوه بچاقچی از جیرفت
82 کیلوگرم:
۱- رسول گرمسیری از چمران اهواز ۲- هادی علیزاده پورنیا از تهران ۳- صاحب دریایی از شمال آمل و عباس مهدیزاده از کاشان
87 کیلوگرم:
۱- حمید گلستانی از فردوسی مشهد ۲- رضا فلاحتی از پیام نور خوزستان ۳- مهدی ضرغامی از شیراز و محسن شاهی از تهران
97 کیلوگرم:
۱- حسن عزیزی از رازی کرمانشاه ۲- امیر موتاب از محقق اردبیلی ۳- کامبیز مرادی از خوارزمی و یزدان حسنپور از آموزش عالی گلبهار
130 کیلوگرم:
۱- پارسا نظری از پیام نور خوزستان ۲- مرتضی لسانی از تهران ۳- روح الله حق شناس از مازندران و سیدسجاد میرزاده گودرزی از طبری بابل
علی اکبرنژاد پیشکسوت کشتی ایران، سرپرستی رقابتهای کشتی آزاد و فرنگی را بر عهده داشت.
در پایان رقابتهای کشتی آزاد تیم علمی کاربردی مازندران با 130 امتیاز به مقام نخست دست یافت، آموزش عالی گلبهار با 72 امتیاز دوم شد و فنی حرفه ای مازندران با 70 امتیاز سوم شد.
در کشتی فرنگی نیز تیم دانشگاه پیام نور خوزستان توانست به مقام نخست برسد. علمی کاربردی لرستان دوم شد و فنی حرفه ای مازندران نیز در جایگاه سوم ایستاد.
انتهای پیام/
منبع: ورزشی فارس
دیدگاه ها