آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۶۵۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ساعت: ۱۵:۲۵ ↗ لینک کوتاه

استاندار قزوین در جلسه اضطراری مدیریت بحران:

اطلاع‌رسانی صادقانه درخصوص پیش‌بینی‌ها صورت بگیرد/ آماده کمک به سیل‌زدگان هستیم

استاندار قزوین گفت: ستاد مدیریت بحران گلستان و مازندران اگر نیاز به کمک دارند کتبا به ما اعلام کنند تا سازمان‌های ذیربط ما برای اعزام ماشین آلات و تجهیزات آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ عبدالمحمد زاهدی ظهر امروز(یکشنبه) در جلسه مدیریت ستاد بحران استان قزوین با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی استان اظهار کرد: در شرایط فعلی همه مدیران باید با همکاری هم و مجموع سازمان‌های مختلف بتوانند خدمات رسانی بهتر و بیشتری به مردم به خصوص در مباحث مربوط به ستاد مدیریت بحران داشته باشند و پیش بینی و پیشگیری لازم انجام شود.

وی افزود: متاسفانه ما در زمان ترسالی می‌گوییم الحمدلله خشکسالی رفع شد و در زمان خشکسالی می‌گوییم ترسالی رفع شد و سیل نمی آید، در واقع برای سال‌های بعد برنامه ریزی نمی‌کنیم و توجه نداریم که بستر رودخانه‌ها و جنگل‌های تخریب شده و بعدا دچار چه آسیب‌هایی می‌شود.

این مسئول اذعان کرد: ما در ایجاد تاسیسات و جانمایی‌ها مشکل داریم و اگر جانمایی‌ها مشکل نداشته باشند بعدا تاسیساتی را در بالادست‌ها ایجاد می.کنیم که آن تاسیسات قبلی را با مشکل مواجه می کند.

زاهدی عنوان کرد: یک تیم فنی در ذیل ستاد بحران به صورت دائم باید ایجاد شود که مسائل مربوط به پل‌ها را در حوزه سیل بررسی کند و پیشنهادات لازم را به سازمان مربوطه ارائه دهند.

وی افزود: پروژه‌هایی که در حال احداث داریم از جمله پل، آب بند، سد باید مورد بررسی قرار بگیرد و اگر مشکلی دارد برای حل مشکل راهکار ارائه شود، بدون اجازه ستاد مدیرت بحران نباید پروژه‌ای ادامه یابند.

فقط هلال احمر و کمیته امداد مجاز به جمع آوری کمک‌ها هستند

استاندار قزوین درباره وقوع سیل در استان گلستان ابراز کرد: ظاهرا این میزان بارندگی به بازگشت دوره پنجاه ساله برمی‌گردد که پیش بینی‌های لازم صورت نگرفته بوده است، در بحث بحران باید بدبینانه ترین وضع پیش بینی شود والا آمادگی لازم را نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: ستاد مدیریت بحران گلستان و مازندران اگر نیاز به کمک دارند کتبا به ما اعلام کنند تا سازمان‌های ذیربط ما برای اعزام ماشین آلات و تجهیزات آمادگی لازم را داشته باشند.

این مسئول عنوان کرد: هلال احمر و کمیته امداد با هماهنگی فرمانداری‌ها در کلیه شهرستان‌ها اماکنی را برای جمع آوری کمک‌های مردمی مستقر کنند و این کمک‌ها را فقط هلال احمر و کمیته امداد مجاز به جمع آوری هستند.

زاهدی ادامه داد: اطلاع رسانی از هر طریق ممکن از طریق دهیارها و شوراها صورت بگیرد چون چوپان‌ها و احشام در معرض خطر هستند، باید توجیه شوند که ظرف دو سه روز آینده در جاهای خطرناک تردد نکنند. صداو سیما هم اطلاع رسانی در این خصوص داشته باشد.

وی گفت: باید اطلاع رسانی صادقانه صورت بگیرد، حتی اگر مردم نگران شوند بهتر از این است که آسیب ببینند، بنابراین اگر خطری جایی را تهدید می‌کند صراحتا به مردم آنجا اعلام کنیم.

استاندار قزوین در پایان تصریح کرد: در ارتباط با شهرها، پل‌هایی که احداث شده و کلیه مناطقی که با خطر روبرو هستند شهرداری‌ها تیم‌های مربوطه را اعزام و بررسی کنند و لایروبی و پاکسازی را در صورت نیاز انجام دهند، راهداری هم در حوزه خود پاکسازی و لایروبی را انجام بدهد.
انتهای پیام/3003