انهدام باند سارقان منزل با کشف 90 فقره سرقت
دو شنبه 29 بهمن 1397

فرمانده انتظامی استان قزوین خبرداد:

انهدام باند سارقان منزل با کشف 90 فقره سرقت

 انهدام باند سارقان منزل با کشف 90 فقره سرقت
کد خبر: 331960/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/08/24 ساعت: 7:20 AM


فرمانده انتظامی استان قزوین از انهدام باند سارقان منزل وکشف 90 فقره سرقت منزل در قزوین خبر دادسردار مهدی محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در پی وقوع سرقت‌های متعدد در سطح شهرستان قزوین، با توجه به اهمیت و حساسیت بالای موضوع و ایجاد جو ناامنی در بین شهروندان مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت و بلافاصله کارگروه ویژه رسیدگی در جهت کشف و دستگیری سارقان تشکیل شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در تحقیقات و بررسی‌های کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد سارقان به صورت باندی و با استفاده از چند دستگاه خودرو، پس از شناسایی ساختمان‌های دارای حفاظت فیزیکی ضعیف و اطمینان از عدم حضور مالک و صاحب خانه وارد منازل شده و اغلب وسایل گران قیمت و دارای حجم کم مانند طلا، نقره، وجه نقد، تابلو فرش، لب تاپ، گوشی، دوربین عکاسی را سرقت و از محل متواری می‌شوند.

وی افزود: طی اقدامات فنی صورت گرفته هویت چند سارق در استان‌های همجوار شناسایی و با اقدامات اطلاعاتی و فنی صورت گرفته مشخص شد که سارقان با حضور در قزوین قصد انجام سرقت‌های دیگری را دارند.

فرمانده انتظامی استان قزوین اضافه کرد: ماموران بلافاصله با فعال کردن گشت‌های نا محسوس چند جوان را در حال پرسه زنی مشاهده و زمانی که ماموران قصد بررسی موضوع را داشته اند اقدام به فرار و طی تعقیب و گریز 2 نفر از سارقان را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: در بازرسی از متهمان یک عدد سوئیچ خودرو کشف و اظهار می‌کنند از خودرو اطلاعی ندارند که در بازجوئی فنی ماموران به یک دستگاه خودرو "دنا پلاس" مورد استفاده در سرقت اعتراف و خودرو در محل دستگیری سارقان به همراه مقادیری اموال سرقتی کشف شد.

محمودی بیان کرد: از آنجا که احتمال بازگشت سارقان برای جابجایی خودرو دنا می رفت با کنترل نامحسوس یکی دیگر از سارقان با مراجعه به خودرو شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر و به همراه اموال سرقتی که شامل طلاجات، ساعت، گوشی، وجه نقد، دوربین عکاسی حرفه ای، هارد به ارزش تقریبی 4 میلیارد ریال، به پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: متهمان در بازجوئی فنی ماموران به 90 فقره سرقت در سطح شهرستان قزوین و البرز اعتراف و با حضور مالباختگان در پلیس آگاهی استان نسبت به شناسایی وسایل خود اقدام و رد مال انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد، تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان در پایان از شهروندان درخواست کرد: همواره با رعایت هشدارهای پلیسی و پیشگیری از سرقت، پلیس را در حفظ امنیت و احساس امنیت در جامعه یاری کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.