738میلیاردریال تسهیلات حمایت از توسعه اشتغال پرداخت شد
دو شنبه 1 بهمن 1397

معاون برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی استان:

738میلیاردریال تسهیلات حمایت از توسعه اشتغال پرداخت شد

738میلیاردریال تسهیلات حمایت از توسعه اشتغال پرداخت شد
کد خبر: 331143/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/07/22 ساعت: 11:55 AM


معاون برنامه ریزی امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: 738 میلیارد ریال تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری در بخش کشاورزی استان پرداخت شده است.حمیدرضا تبسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: کل مبلغ تخصیصی تسهیلات حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری در بخش کشاورزی استان 421 میلیارد ریال بوده که تاکنون 738 میلیارد ریال آن معادل (175درصد) به متقاضیان بخش کشاورزی پرداخت شده است.

وی افزود: تاکنون 311 طرح با اعتباری به مبلغ یک هزارو 946میلیارد ریال به بانک‌ها ارسال شده است.

این مسئول تصریح کرد: از این تعداد 216 طرح با اعتباری به مبلغ 795 میلیارد ریال در بانک قرارداد منعقد شده و 207 طرح کشاورزی نیز موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ 738 میلیارد ریال شده اند.

معاون برنامه ریزی امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه این تسهیلات از طریق بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود، گفت: بانک کشاورزی با پرداخت 421 میلیارد ریال به 130 واحد تولیدی رتبه اول را در پرداخت تسهیلات پایدار مناطق روستایی به خود اختصاص داده است.

به گفته‌ی تبسمی؛ بیشترین تسهیلات را شهرستان بوئین زهرا با معرفی 45 واحد تولیدی و دریافت 213 میلیارد ریال به خود اختصاص داده است.

وی هدف از پرداخت این نوع تسهیلات را؛ حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی ذکرکرد و افزود: با پرداخت این تسهیلات پیش بینی می شود یک هزار و 112شغل جدید ایجاد شود.

این مسئول رسته‌های اولویت دار بخش کشاورزی را؛ کشت زعفران و گیاهان دارویی، پرورش دام سبک و سنگین، پرورش و فراوری طیور و زنبور عسل، شیلات وآبزیان، کشت نهال و بذر، صنایع غذایی و تبدیلی تکمیلی کشاورزی و بسته بندی میوه و سبزی و نان برشمرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.