دوستی با دشمنان ما را به عزت نمی‌رساند
چهار شنبه 28 آذر 1397

نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

دوستی با دشمنان ما را به عزت نمی‌رساند

دوستی با دشمنان ما را به عزت نمی‌رساند
کد خبر: 330150/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/07/16 ساعت: 10:49 AM


نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دوستی با دشمنان ما را به عزت نمی‌رساند، گفت: با اجرای محکمات قرآنی به عزت دست می‌یابیم.به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در دیدار نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در قرآن آمده «نه كسانى كه از اهل كتاب كافر شده‌اند و نه مشركان دوست نمى‌دارند خيرى از جانب پروردگارتان به شما برسد».

وی با تأکید بر اینکه نباید عزت را از کافران طلب کنیم، تصریح کرد: خداوند می‌فرماید «منافقان را بشارت ده که بر آنان عذابی دردناک خواهد بود. آن گروه که کافران را دوست گیرند و مؤمنان را ترک گویند، آیا نزد کافران عزّت می‌طلبند؟ عزّت همه نزد خداست».

امام جمعه قزوین با بیان اینکه باید مسئولان مسلّمات قرآنی را جدی بگیرند، خاطرنشان کرد: در آیه 118 سوره بقره آمده «اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد از غير خودتان دوست و همراه مگيريد. آنها آرزو دارند كه در رنج بيفتيد و دشمنى از لحن و سخنشان آشكار است و آنچه سينه‌هايشان نهان مى‌دارد بزرگتر است».

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: خداوند در آیه 119 سوره بقره نیز می‌فرماید «شما كسانى هستيد كه آنان را دوست داريد و حال آنكه آنان شما را دوست ندارند و چون با شما برخورد كنند مى‌ گويند ايمان آورديم و چون با هم خلوت كنند از شدت خشم بر شما سر انگشتان خود را مى‌گزند».

وی افزود: در آیه 120 سوره بقره تأکید شده است «اگر به شما خوشى رسد آنان را بدحال مى‌‏كند و اگر به شما گزندى رسد بدان شاد مى‌‏شوند و اگر صبر كنيد و پرهيزگارى نماييد نيرنگشان هيچ زيانى به شما نمى‌‏رساند يقيناً خداوند به آنچه مى‌كنند احاطه دارد».

عابدینی تأکید کرد: این وعده خداوند است که اگر بر اساس دستورات قرآن عمل کنیم، دشمنان هیچ زیانی نمی‌توانند به ما وارد کنند. اگر ما طبق دستورات الهی عمل کنیم یقیناً وعده الهی محقق خواهد شد و نباید در این خصوص تردید داشته باشیم.

امام جمعه قزوین به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) اشاره کرد و گفت: حضرت می‌فرمایند هیچ فرد عزتمندی حق را رها نکرد، مگر آنکه ذلیل شد و هیچ انسان ذلیلی به سراغ حق نرفت، مگر آنکه عزت یافت و اینها جزو محکمات دین است و باید مورد توجه همه مسئولان قرار گیرد.

دعوای دشمنان بر سر اصل دین و اصل انقلاب است

حجت‌الاسلام‌ عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه مسئولان باید بر اساس معیارهای قرآنی عمل کنند، اظهار کرد: خداوند می‌فرماید «مؤمنان هرگز نباید با ظالمان همدست و دوست و به آنها دلگرم باشند».

وی ادامه داد: در قرآن آمده «اگر بر کافران تکیه کنید آتش کیفر آنان شما را در بر می‌گیرد و در آن حال جز خدا هیچ دوستی نخواهید داشت و هرگز کسی یاری شما نخواهد کرد».

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه این کلام رهبری که دعوای دشمنان با اصل دین و اصل انقلاب است ریشه قرآنی دارد، خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید «آنان پيوسته با شما مى‌‏جنگند تا اگر بتوانند شما را از دينتان برگردانند».

حاجی‌صادقی ادامه داد: اگر آیات قرآن را بیش از پیش در جامعه تشریح و تبیین کنیم و رفتارهای خود را با دستورات الهی هماهنگ کنیم، مشکلات جامعه برطرف خواهند شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.