مردم قزوین 46 میلیارد ریال به بهزیستی کمک کردند
شنبه 4 اسفند 1397

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان:

مردم قزوین 46 میلیارد ریال به بهزیستی کمک کردند

مردم قزوین 46 میلیارد ریال به بهزیستی کمک کردند
کد خبر: 306180/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1397/02/23 ساعت: 3:06 PM


معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان قزوین گفت: میزان مشارکت نقدی، غیرنقدی و خدماتی مردم استان به بهزیستی در مجموع بیش از 46 میلیارد ریال بوده است.غفار رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: سازمان بهزیستی با اتخاذ تدابیر و ارائه خدمات و حمایت‌های غیربیمه‌ای با حفظ ارزش‌ها و کرامت والای انسانی و تکیه بر مشارکت‌های مردم و همکاری نزدیک با سازمان‌های ذیربط، در جهت گسترش خدمات به جامعه هدف تلاش دارد.

وی افزود: این سازمان خدمات توانبخشی، حمایتی، بازپروری و پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی و کمک به تأمین حداقل نیازهای اساسی گروه‌های کم درآمد در قالب طرح کمک‌های نقدی و غیرنقدی، مشارکت خدماتی و داوطلبانه، طرح حامی، طرح شکرانه سلامت، طرح جمع آوری زکات فطریه و طرح ضیافت مهربانی اقدام کرده است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان قزوین بیان کرد: میزان مشارکت نقدی، غیرنقدی و خدماتی به بهزیستی طی سال‌های 95 و 96 در مجموع بیش از 46 میلیارد ریال است که شامل بیش از 17 میلیارد ریال کمک نقدی، بیش از 23 میلیارد ریال کمک غیرنقدی، بیش از 5 میلیارد ریال بخش خدماتی است.

وی تصریح کرد: مردم نوع دوست و نیکوکار استان قزوین 174 میلیارد و 811 میلیون ریال به صورن نقدی و 24 میلیارد و 690 میلیون ریال نیز در قالب کمک‌های غیرنقدی به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کردند.

رمضانی در ادامه عنوان کرد: یکی از طرح‌های دفتر مشارکت‌های مردمی "طرح ابرار" است که در قالب این طرح فرزندان تحت پوشش در سنین متفاوت تولد تا 18 سالگی توسط افراد خیرخواه در زمینه‌های تحصیلی، درمانی، معیشتی پذیرش شده و ماهیانه مبلغی به شماره حساب آنها واریز می‌شود.

وی ادامه داد: سال 95 در قالب طرح ابرار بیش از 566 میلیارد ریال و سال گذشته 630 میلیارد و 666 میلیون ریال به افراد تحت پوشش کمک شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان قزوین گفت: میزان مشارکت مردم در طرح حامی برای 145 نفر به مبلغ 165 میلیون و 250 هزار ریال و میزان زکات فطریه نیز بیش از 400 میلیارد و 566 میلیون ریال است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون بیش از 40 پزشک و پیراپزشک داوطلب در سطح استان به صورت رایگان و نیم بهاء به مددجویان و خانواده جامعه خدمات ارائه می‌دهند.

رمضانی عنوان کرد: همچنین 34 مورد جهیزیه تا پایان سال توسط خیر نیکوکار آقای کاظمیان با ارزش ریالی هرکدام 40 میلیون ریال و در مجموع به ارزش یک میلیارد و 360 میلیون ریال در سال 96 تامین شد است ضمن اینکه برای سال 97 تعهد تامین 50 مورد کمک هزینه جهیزیه به ارزش ریالی 40 الی 50 میلیون را داده‌اند.

وی در پایان گفت: تعداد 82 مورد جهیزیه نیز با اعتبارات سازمان به ارزش ریالی 820 میلیون ریال تا پایان سال تامین شده است.

انتهای پیام/7003با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.