7 واحد کارگاهی ساختمانی در قزوین تعطیل شدند
دو شنبه 1 بهمن 1397

رئیس اداره بازرسی کار استان:

7 واحد کارگاهی ساختمانی در قزوین تعطیل شدند

7 واحد کارگاهی ساختمانی در قزوین تعطیل شدند
کد خبر: 270699/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/10/26 ساعت: 12:27 PM


رئیس اداره بازرسی کار اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت واحد کارگاهی بدلیل رعایت نکردن موارد ایمنی در استان تعطیل شدند.محمد علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزویناظهار کرد: در ۹ ماهه امسال به استناد ماده ۱۰۵ قانون کار، هفت واحد ساختمانی متخلف به دلیل رعایت نکردن مقررات ایمنی کارگاه‌های ساختمانی به درخواست اداره بازرسی کار و به دستور مقام قضایی تعطیل و ادامه فعالیت آنها منوط به رفع نواقص ایمنی شد.

رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قزوین بیان کرد: براساس مصوبات وزارتخانه ای و در راستای نظارت بر ایمنی کارگاه‌های ساختمانی در قالب بازرسی‌های هدفمند و عمومی هفت واحد کارگاهی ساختمانی به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی تعطیل شد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که کارگاه‌های ساختمانی از لحاظ ماهیتی از جمله فعالیت‌های با ریسک بالا هستند و این امر سبب افزایش آمار حوادث به ویژه حوادث منجر به فوت، نسبت به سایر فعالیت‌ها است، بنابراین اداره بازرسی کار بر نظارت و بازرسی از کارگاه های ساختمانی تاکید بیشتری داشته و با دقت نظر زیادی این امر را پیگیری می‌کند.

این مسئول بیان کرد: با توجه به اثر بخش بودن اقدامات صورت گرفته، نظارت و پیگیری‌های این اداره با قاطعیت و جدیت بیشتری برای اجرای مقررات ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی ادامه خواهد داشت.

علیخانی یادآورشد: تمام تلاش ما در اجرای این قوانین در محیط‌های کار، برای حفظ سلامت کارگران و رعایت نکات ایمنی از سوی کارفرمایان است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.