حساب مردم گله‌مند به وضع اقتصادی از اغتشاشگران جداست
چهار شنبه 21 آذر 1397

امام جمعه قزوین:

حساب مردم گله‌مند به وضع اقتصادی از اغتشاشگران جداست/ مسئولان اراده جدی برای ریشه‌کن کردن قاچاق نشان نمی‌دهند

حساب مردم گله‌مند به وضع اقتصادی از اغتشاشگران جداست/ مسئولان اراده جدی برای ریشه‌کن کردن قاچاق نشان نمی‌دهند
کد خبر: 270271/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/10/15 ساعت: 3:18 PM


امام جمعه قزوین گفت: اعتراض مردم نسبت به مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها با فتنه، فتنه گران متفاوت است، اعتراض مردم ما ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و حل گرانی است.



به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نمازجمعه شهر قزوین با بیان اینکه تقوا نقطه مقابل پیمان شکنی است، اظهار کرد: حقیقت معنای تقوا، نگهداری و حفاظت از پیمان‌هایی است که با خدای متعال داریم، عبادت و طلب درخواست‌ها از سوی خدای متعال و نخواستن هوا و هوس به معنای عمل به تقواست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: نباید برای رسیدن به مطامع دنیایی، دین خود را زیر پا گذاشته و با افرادی که منافق و دنیاطلب هستند هم پیمان شویم و پیمان با خدای متعال را بشکنیم، ما با رعایت تقوا می‌توانیم سرباز پای کار ارزش‌های الهی در مقابل فتنه گران باشیم.

امام جمعه قزوین با اشاره به کشف حجاب توسط رضاخان در سال 1314هجری شمسی اذعان کرد: این یک نقشه استعماری از سوی انگلیس بود که توسط رضاشاه خائن صورت گرفت؛ رضا پهلوی برای تغییر ماهیت دینی و ایمانی ایران و نابودی هویت انسانی در بین ملت ما و قطع ارتباط بین ما و اسلام، از کشف حجاب شروع کرد.

وی در ادامه عنوان کرد: در آن ایام وزرا و کارگزاران پهلوی از سوی رضاخان خائن برای از بین بردن قبح بی حجابی در کشور اسلامی مجبور شدند زنان خود را بی حجاب در مجالس حاضر کنند و با این اجبار، رضاشاه بی حجابی را در جامعه ما رایج کرد.

عابدینی ادامه داد: الحمدالله با وقوع انقلاب اسلامی جامعه ما به حجاب و عفاف بازگشت؛ با اینکه حجاب بین خانم‌ها و آقایان مشترک است اما بانوان محترمه بیشتر در این حوزه به ذهن متبادر می‌شوند و باید بدانند که هرچه عفت و حجاب را رعایت کنیم بیشتر شباهت به فاطمه زهرا(س) پیدا می‌کنیم.

وی گفت: قاطبه بانوان ما آرزو دارند که شبیه حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب(س) باشند و دل ائمه(ع) را شاد کنند، نه اینکه دل دشمنان اسلام را خشنود سازند؛ اگر برخی از مسئولان ما در بحران فتنه 2030 دمیدند مشخص است جنس آنها رضاخانی است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: اندکی از مسئولانی که جزو فتنه گران هستند با حمایت از اجرای پنهانی 2030 هنوز هم در حال اجرای تفکرات رضاخانی در زمانه امروز هستند؛ چشمان این افراد نمی‌بیند که مردم انقلاب کرده اند و سیلی محکمی به دستگاه پهلوی و فرزند نامیمون وی زدند.

امام جمعه قزوین با اشاره به قیام 19 دی در قم اضافه کرد: منشأ این قیام انتشار مقاله توهین آمیزی بود که از سوی مزدوران ساواک علیه امام خمینی(ره) نوشته شد؛ علت این اقدام شاه این بود که دستگاه پهلوی پس از شهادت حاج آقا مصطفی از عشق و علاقه فراوان مردم به امام راحل مطلع و از این موضوع عصبانی شد.

وی افزود: مقاله ساواک علیه امام راحل(ره) نشانه عصبانیت شاه از ایشان بود، فردای انتشار این مقاله در روزنامه، طلاب در دفتر مراجع جمع شدند و با قاطعیت علیه اقدام ننگین رژیم پهلوی موضع گیری کردند.

عابدینی ادامه داد: یکی از بزرگان در آن ایام که جزو مراجع امروز کشور هستند، فرمودند اگر قرار است کسی را بکشند باید همه ما را در حمایت از امام به قتل برسانند با این جمله، جمعیت بزرگی تشکیل شد و علیه شاه شعار دادند.

خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: بعدازظهر 19 دی ماه تجمع عظیم طلاب به درگیری با ساواک کشیده شد و تعداد زیادی از طلاب در اطراف حرم و مدرسه فضیه به شهادت رسیدند.

وی اذعان کرد: این اعتراض گسترده طلاب علیه توهین به امام راحل پایه گذار انقلاب بزرگ ما شد و در چهلم این شهدا در تبریز و شهرهای دیگر مراسم‌های مختلفی برگزار شد تا اینکه انقلاب پیروز شد؛ در آن زمان ساواک فتنه ای به راه انداخت اما مسلمانان با تیزهوشی و بصیرت جواب این فتنه گری را دادند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به دیگر مناسبت‌های تقویمی ابراز کرد: شهادت امیرکبیر و همچنبن شهید احمدی روشن که جزو شهدای هسته ای کشور است از جمله نقشه‌های ایادی استکبار و استعمار در طول تاریخ کشور است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: شهادت مرزبان شهید "محسن زارعی" را در هفته گذشته شاهد بودیم که مردم شهیدپرور قزوین به این شهید به خوبی ادای احترام کردند و تشییع باشکوهی برگزار شد و شهادت این مرزبان عزیز را به خانواده وی تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در شهرهای مختلف کشور و قزوین ابراز کرد: مردم ما مطالبات به حقی از دولت و مسئولان قوه مقننه و قوه قضاییه دارند و خواستار برخورد جدی با مفسدان اقتصادی و اخلالگران در جامعه هستند و این مطالبات با مطالبات رهبر از سه قوه هم خوانی دارد.
امام جمعه قزوین اذعان کرد: مطالبه مردم رفع مشکلات اقتصادی ،گرانی و تامین معیشت زندگی شان است و نباید فقر و گرانی و بیکاری عامل آزار و اذیت آنها شود؛ اجرای بحث اقتصاد مقاومتی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است، چقدر امروز این موضوع پیگیری شده است؟

مطالبه مردم ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و حل گرانی است
عابدینی گفت: مردم خواستار اجرای عدالت هستند، نباید اینطور باشد کسی که دارای جایگاه و قدرت در جامعه است اطرافیانش مشکل بیکاری نداشته و هر فرصت اقتصادی برای باند و جناح مخصوص به آنها باشد؛ این ظلم بزرگی است که مردم از این ظلم به ستوه آمده اند.

وی عنوان کرد: البته ما در کشور و استان قزوین مسئولان متعهد و متشرعی داریم که همدرد مردم هستند و از نزدیک مشکلات اقتصادی را درک می‌کنند؛ این مدیران متعهد و انقلابی پایبند به ایمان و اخلاق دینی هستند.

این خطیب نمازجمعه با اشاره به افزایش قاچاق در کشور گفت: مسئولان اراده جدی برای ریشه کن کردن فساد قاچاق از خود نشان نمی‌دهند و این موضوع زمینه ساز ورود کالاهای قاچاق از مبادی مختلف شده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: یکی از دلایل ناکارآمدی دولت در مبارزه با قاچاق، عدم حمایت لازم از تولیدات داخلی و ترویج کالای خارجی است؛ چرا تولیدکننده ما باید برای فروش کالای باکیفیت خود برچسب شرکت‌های خارجی را استفاده کند؟

وی ادامه داد: اعتراض مردم نسبت به مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها با فتنه گری متفاوت است، اعتراض مردم ما ایجاد اشتغال، رفع بیکاری و حل گرانی است؛ اگر دولتمردان ما به توصیه‌های رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی عمل کنند مشکلات اقتصادی و بیکاری و طلاق و اعتیاد رفع می‌شود.

امام جمعه قزوین بیان کرد: دولت با کارآمدی می‌تواند مشکلات موجود اقتصادی را حل کند و با حضور افراد صالح و کارآمد در بین دولتمردان این مشکلات رفع می‌شود زیرا نباید افراد ناکارآمد حق مردم را ضایع کنند.

عابدینی ابراز کرد: مردم ما به شدت از فتنه گران احساس انزجار کرده و نفوذ دشمن را متوجه می‌شوند کدام مسلمان و ایرانی پرچم جمهوری اسلامی را که نام خدای متعال بر آن نقش بسته به آتش می‌کشد؟ آتش زدن حوزه علمیه فقط کار حامیان صهیونیست و استبکار جهانی است.

وی اذعان کرد: مردم ما از حرکات آشوبگرانه در کشور متنفر هستند و خواسته ملت ما حرکات اغتشاشگرانه نیست؛ بلکه مطالبات ما مشروع است.

خطیب نمازجمعه قزوین تاکید کرد: مردم ما از دولتی که وظیفه اش نوکری و خدمت است اشتغال، اقتصاد، امنیت، آسایش، رفاه زندگی، نشاط علمی، سربلندی و اقتدار در مقابل بیگانگان و تواضع در برابر خودشان را خواهان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: دشمنان انقلاب اسلامی با وقوع اغتشاشات اخیر به رقص و پایکوبی پرداختند و گمان کردند با این اتفاقات انقلاب ما سرنگون می‌شود که کور خوانده اند، ما یقین داریم که این خوش رقصی امریکا و اسرائیل و منافقین داخلی و خارجی بزودی تبدیل به عزایی می‌شود که بسیار برای آنها سنگین است.

وی عنوان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی از کشتار مردم و ناامنی خوشحال می‌شوند؛ از طریق رسانه‌های خود نحوه آتش زدن مکان‌های عمومی را آموزش می‌دادند و ماهیت دشمن بیشتر از گذشته برای همه ما مشخص شد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: امروز وظیفه قوه مجریه این است که اهتمام جدی نسبت به اشتغال، اقتصاد و مبارزه با فساد اداری، قاچاق و تبعیض داشته باشد و ما با جدیت تمام این مباحث را مطالبه می‌کنیم.

عابدینی در پایان گفت: از قوه قضائیه درخواست داریم سریع بین ضالین و مغضوبین تفکیک کنند؛ حساب جوانانی که در اغتشاشات احساساتی شدند و حضور داشتند با فتنه گران جداست و دستگاه قضا فتنه گران را به اشد مجازات برسانند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.