جلوگیری از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی
پنج شنبه 2 فروردین 1397

در شهرستان قزوین صورت گرفت؛

جلوگیری از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی

جلوگیری از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی
کد خبر: 268532/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/30 ساعت: 7:43 AM


از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی در شهرستان قزوین جلوگیری شد.عباس آقا علیخانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در شش ماهه اول سالجاری از اجرای بیش از 214 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان جلوگیری شد.

وی افزود: در راستای اجرای ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، با تلاش کارشناسان امور اراضی و مراکز 6 گانه جهاد کشاورزی شهرستان قزوین از ساخت و ساز این میزان بنای غیر مجاز که در مراحل اولیه ساخت در زمین های کشاورزی بودند جلوگیری شد.

این مسئول بیان کرد: از این تعداد بنای غیر مجاز؛ 28 مورد مربوط به مرکز جهاد کشاورزی الموت شرقی، 24 مورد الموت غربی، 63 مورد اقبال لاهوری، 46 مورد کوهین، 27 مورد طارم و 26 مورد رجائی دشت از توابع این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: برخی از افراد سودجو برای خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده شهر و روستا و ساخت و ساز ویلا و مسکن در مزارع و باغ‌ها و اراضی ملی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می‌کنند.

وی اذعان کرد: در این زمینه براساس قانون، هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است.

علیخانی تصریح کرد: آمادگی دریافت گزارش‌های مردمی در حوزه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی را به منظور حفاظت از بستر تولید را داریم و شهروندان عزیز نیز می‌توانند برای اطلاع رسانی و پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی با سامانه 131 به صورت شبانه روزی تماس برقرار کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.