جلوگیری از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی
یکشبه 29 مهر 1397

در شهرستان قزوین صورت گرفت؛

جلوگیری از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی

جلوگیری از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی
کد خبر: 268532/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/08/30 ساعت: 7:43 AM


از ساخت 214 بنای غیر مجاز در اراضی کشاورزی در شهرستان قزوین جلوگیری شد.عباس آقا علیخانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: در شش ماهه اول سالجاری از اجرای بیش از 214 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان جلوگیری شد.

وی افزود: در راستای اجرای ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، با تلاش کارشناسان امور اراضی و مراکز 6 گانه جهاد کشاورزی شهرستان قزوین از ساخت و ساز این میزان بنای غیر مجاز که در مراحل اولیه ساخت در زمین های کشاورزی بودند جلوگیری شد.

این مسئول بیان کرد: از این تعداد بنای غیر مجاز؛ 28 مورد مربوط به مرکز جهاد کشاورزی الموت شرقی، 24 مورد الموت غربی، 63 مورد اقبال لاهوری، 46 مورد کوهین، 27 مورد طارم و 26 مورد رجائی دشت از توابع این شهرستان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت: برخی از افراد سودجو برای خرید و فروش زمین‌های خارج از محدوده شهر و روستا و ساخت و ساز ویلا و مسکن در مزارع و باغ‌ها و اراضی ملی اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می‌کنند.

وی اذعان کرد: در این زمینه براساس قانون، هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی بدون اخذ مجوز از سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است.

علیخانی تصریح کرد: آمادگی دریافت گزارش‌های مردمی در حوزه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی را به منظور حفاظت از بستر تولید را داریم و شهروندان عزیز نیز می‌توانند برای اطلاع رسانی و پیشگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی زراعی و باغی با سامانه 131 به صورت شبانه روزی تماس برقرار کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.