بیش از ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود
شنبه 31 شهریور 1397

رئیس جهاد کشاورزی قزوین:

بیش از ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود

بیش از ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود
کد خبر: 266461/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/07/13 ساعت: 12:22 PM


رئیس جهاد کشاورزی قزوین بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که باید بسرعت در مسیر تغییر روش‌های سنتی به مدرن اقدام کنیم و اعتبار مورد نیاز برای مدیریت منابع آبی را تامین کنیم.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ علی اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین شب گذشته(چهارشنبه) در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استانداری اظهارداشت: در سفر ریاست جمهور به استان اجرای ۲۰ هزار هکتار ابیاری مدرن تصویب شد که تاکنون ۱۰ هزار هکتار آن عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: بیش از ۹۰ درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که باید بسرعت در مسیر تغییر روش‌های سنتی به مدرن اقدام کنیم و اعتبار مورد نیاز برای مدیریت منابع آبی را تامین کنیم.

متقی فرد یادآورشد: تولید محصولات کشاورزی استان قزوین بالغ بر ۵ میلیون تن است که در تامین امنیت غذایی کشور نقش مهمی ایفا می‌کنیم؛ لذا باید با همراهی دستگاه‌های اجرایی و تزریق اعتبارات مناسب سرعت اجرای طرح‌های نوین کشاورزی را بالا ببریم.

ایجاد ۱۰۰۰ هکتار گلخانه در استان قزوین

وی گفت: توسعه کشت‌های گلخانه ای از راهکارهای مهم در مدیریت منابع آبی و افزایش سطح زیر کشت و تولید محسوب می‌شود که در این راستا طرح بزرگ ایجاد ۱۰۰۰ هکتار گلخانه در استان قزوین کلید خورده است.

این مسئول تصریح کرد: با کشت گلخانه ای میزان تولید تا سه برابر اضافه شده و راندمان نیز ارتقاء می یابد و در کنار آن شاهد کاهش قابل توجه مصرف آب هستیم لذا باید با سرعت به سمت توسعه کشت‌های گلخانه ای گام برداریم.

متقی فرد تصریح کرد: توجه به اقتصاد کشاورزی باید جدی گرفته شود و تغییر الگوی کشت با توجه به حساسیت تامین مواد غذایی کشور باید با دقت و نگاه کارشناسی صورت گیرد.

متقی فرد با بیان موارد ابلاغی در سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و دستور ریاست جمهور در مدیریت منابع آبی خواستار همکاری استانداری در اجرای طرح‌های نوین کشاورزی شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.