حجم مراجعان به کمیته امداد نسبت به استان‌های دیگر بالاست
پنج شنبه 27 دی 1397

مديركل كميته امداد استان قزوين:

حجم مراجعان به کمیته امداد نسبت به استان‌های دیگر بالاست/ پرداخت بیش از یک میلیاردتومان در حمایت از مشاغل خانگی

حجم مراجعان به کمیته امداد نسبت به استان‌های دیگر بالاست/ پرداخت بیش از  یک میلیاردتومان در حمایت از مشاغل خانگی
کد خبر: 266404/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/07/12 ساعت: 9:28 AM


مديركل كميته امداد استان قزوين بیان کرد: در استان قزوین سه درصد جمعیت استان از مددجویان کمیته امداد امام (ره) هستند که 44 هزار و 814 نفر را شامل می‌شود که خدمات تک و چند خدمتی را دریافت می‌کنند.مجيد مومني، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: استان قزوین دارای افراد خیر و نیکوکاری است و علیرغم اقتصادی بودن استان، سه درصد از جمعیت قزوین تحت حمایت این نهاد بوده و از خدمات تک و چندگانه کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره مند هستند.

وي ادامه داد: امروز آنچه برای رفع فقر و محرومیت نیاز داریم تعمیق و بسط فرهنگ انفاق و نیکوکاری است و در این میان اولویت فعالیت‌های امداد توانمندسازی و اشتغال زایی است که در این میان محور حرکت امداد فرهنگی است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین حجم مراجعان به کمیته امداد استان قزوین را به نسبت جمعیت استان بالا دانست و گفت: در مجموعه کمیته امداد استان قزوین 36 هزار نفر به طور مستقیم خدمات کمیته امداد را دریافت می‌کنند که با جمعیت افراد تحت حمایت غیرمستقیم، تعداد افراد تحت حمایت به 55 هزار نفر می‌رسد.

وی اجرای طرح‌های خوداشتغالی و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند با برنامه‌های موثر و کارآمد را در رأس اهداف و سیاست‌های کمیته امداد دانست.

این مسئول افزود: سال 95 با تلاش‌های انجام شده هزار و 700 اشتغال برای مددجویان ایجاد شده است و هم اکنون نیز کارفرمایان براساس بسته تشویقی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بکارگیری مددجویان تحت حمایت امداد، برای سال نخست از پرداخت 100 درصد سهم بیمه پرداختی و برای سال دوم از 50 درصد سهم بیمه پرداختی معاف می‌شوند.

مومنی افزود: سال گذشته در زمینه مشاغل خانگی مبلغ یک میلیارد و 140 میلیون تومان به 447 نفر تسهیلات اعطا شده است که تنها 300 میلیون تومان از محل منابع بانکی بوده است.

وی تأکید کرد: سال گذشته بیش از 473 نفرمددجوی تحت حمایت این نهاد از طریق کاریابی دارای شغل و درآمد شدند که بخش قابل توجهی از آن با همکاری موسسات کاریابی و مشاوره شغلی انجام شده است که برای سال جاری برنامه ایجاد اشتغال از طریق کاریابی به میزان 703 نفر برنامه ریزی شده است.

مديركل کمیته امداد استان قزوین گفت: توجه به مشاغل خانگی و زودبازده یکی از برنامههای محوری در اشتغال زایی برای مددجویان است چراکه به سرمایه اندکی به نسبت سایر برنامه های اشتغال زایی نیازمند است.

وی با اشاره به مشاركت خيران استان در طرح‌هاي اكرام و محسنين توضیح داد: در چهار ماهه سال جاری حامیان طرح اکرام و محسنین دو ميليارد و 100 ميليون تومان به ایتام و فرزندان نیازمند کمک کرده اند كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.

شش هزار و 889 نفر حامی 3هزار فرزند نیازمند هستند
مومني با اعلام اینکه 27هزار و403 حامی طرح اکرام ایتام و محسنین چتر حمایتی خود را بر 4هزار 752 یتیم و فرزند نیازمند گسترانیده اند، افزود: طرح اکرام ایتام و محسنین سفره‌ بابرکتی است که با تأسی از سیره‌ علوی گشوده شده و تاکنون توانسته است تا حد بسیاری از مشکلات مادی و معنوی ایتام و فرزندان خانوار های نیازمند بکاهد.

وی با اشاره به اینکه خانوار طرح محسنین شامل آن دسته از خانوارهای نیازمند می‌شود که دارای سرپرست بیمار، معلول، ازکار افتاده و یا زندانی هستند، عنوان کرد: شش هزار و 889 حامی طرح محسنین حمایت از سه هزار فرزند نیازمند را بر عهده گرفته اند.

مديركل کمیته امداد استان قزوین از چتر حمایتی 20 هزار و 514 حامی استان برای هزار و 748 یتیم تحت حمایت در قالب طرح اکرام ایتام خبر داد و افزود: این حامیان در چهار ماهه امسال بیش از يك میلیارد و 650 ميليون تومان به ایتام تحت حمایت کمک کرده اند.

وي گفت: طرح اکرام ایتام شامل کمک به ایتام نیازمند و محروم تحت حمایت است که در استان قزوین هر یتیم به طور متوسط 330 هزار تومان کمک ماهیانه از حامیان دریافت می‌کند.
انتهای پیام/2002/د


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.