مدیران اجرایی پذیرای انتقادات اصحاب رسانه نیستند
دو شنبه 4 تیر 1397

مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین:

مدیران اجرایی پذیرای انتقادات اصحاب رسانه نیستند

مدیران اجرایی پذیرای انتقادات اصحاب رسانه نیستند
کد خبر: 262553/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/05/25 ساعت: 3:56 PM


مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین بیان کرد: برخی مدیران اجرایی و شخصیت‌های سیاسی خبر را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای خود می‌بینند اما پذیرای انتقادات نیستند؛ در صورتی که رسالت خبرنگار آگاهی بخشی به جامعه است و باید از مدیران مطالبه کند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اعضای هیئت مدیره‌ی خانه‌ی مطبوعات استان قزوین ظهر امروز(چهارشنبه) با مدیرکل صداوسیمای مرکز قزوین دیدار کردند. 

ابوالفضل معصومی فر در این دیدار با تبریک "روز خبرنگار" اظهار کرد: رسانه‌ها و مطبوعات چشم بینای جامعه هستند و می‌توانند با ابزار رسانه، مدیران را تحریک به پاسخگویی در برابر مطالبات خود کنند.

وی افزود: بدون مشکل نشان دادن فضای جامعه باورپذیر نیست و باید رسانه‌ها به صورت نرم مشکلات را منعکس کرده تا راهکاری برای حل مشکلات پیشنهاد شود، متاسفانه برخی از ادارات و سازمان‌های دولتی تحمل شنیدن انتقاد را ندارند.

این مسئول بیان کرد: در کشور و حتی استان ما برخی از نشست‌ها به فضایی برای تبلیغ مدیران و دستگاه‌ها تبدیل شده است و خروجی مناسبی نصیب اصحاب رسانه نمی‌شود.

وی اضافه کرد: تمام فعالیت‌های پیدا و پنهان صدا و سیما روی آنتن دیده می‌شود و مردم گزارش عملکرد ما را می‌بینند و به دنبال تبلیغ صدا و سیما نیستیم؛ اما برخی مدیران اجرایی استان انتظار دارند فقط اخبار تعریف و تمجید از آنها منتشر شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز قزوین عنوان کرد: برخی مدیران اجرایی و شخصیت‌های سیاسی خبر را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای خود می‌بینند اما پذیرای انتقادات نیستند؛ در صورتی که رسالت خبرنگار آگاهی بخشی به جامعه است و باید از مدیران مطالبه کند.

وی با بیان اینکه نباید فضای جامعه به صورت سیاه و ناامیدکننده نشان داده شود، گفت: وجه قالب اخبار منتشر شده باید امیدآفرین باشد تا مردم نسبت به نظام و انقلاب دلگرم شوند؛ اما نباید این نگاه مانعی برای نشان دادن دردهای مزمن جامعه شود.

معصومی فر یکی از رسالت‌های خبرنگار را تبیین واقعیت‌ها در جامعه دانست و اذعان کرد: ما نیازمند همفکری و برگزاری نشست‌های مشترک با اصحاب رسانه هستیم تا فضای هم افزایی و جریان سازی در استان شکل بگیرد.

وی ابراز کرد: با همکاری خانه مطبوعات استان قزوین می‌توان از ظرفیت‌های رسانه‌های قزوین بهره برد، ما نیازمندیم نگاهی به دورن جامعه رسانه ای استان داشته باشیم زیرا امید به بیرون و دستگاه‌های دولتی نفعی برای اصحاب رسانه ندارد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.