افزایش 90 درصدی تبادلات تجاری اوکراین و استان قزوین
دو شنبه 28 آبان 1397

سفیر اوکراین در قزوین اعلام کرد:

افزایش 90 درصدی تبادلات تجاری اوکراین و استان قزوین

افزایش 90 درصدی تبادلات تجاری اوکراین و استان قزوین
کد خبر: 256182/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/04/22 ساعت: 10:06 AM


سفیر اوکراین در ایران با اشاره به افزایش ۹۰ درصدی تبادلات تجاری بین ایران و قزوین در سه ماهه نخست سال جاری گفت: چشم‌انداز خوبی برای روابط تجاری و اقتصادی دو جانبه مشاهده می‌شود.به گزارش خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ "سرگیی بوردیلیاک" سفیر اوکراین روز گذشته(چهارشنبه) در نشست هم‌اندیشی فرصت‌های همکاری استان قزوین با کشور اوکراین در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی اظهار داشت: آمار بسیار خوبی در تجارت دو جانبه اوکراین و قزوین وجود دارد به گونه‌ای که سال گذشته مبادلات تجاری ۳۵درصد و سه ماهه نخست امسال۹۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اظهار امیدواری از افزایش تبادلات تجاری با قزوین، شناخت یکدیگر را اهداف اصلی سفر خود به این استان ذکر کرد و افزود: بیش از یک سال است که به عنوان سفیر وارد کشور ایران شدم و در این مدت یک مقاله که شامل ۱۰دلیل برای آمدن به ایران است را در کشور اوکراین چاپ کردم.

سفیر اوکراین در ایران ادامه داد: به گردشگران اکراینی توصیه می‌کنم به استان قزوین سفر کنند و این شهر تاریخی زیبا را از نزدیک ببینند.

وی اضافه کرد: اعتقاد داریم که تعاملات بین جوانان اوکراین و ایران باید افزایش یابد؛ امروز کشور اوکراین توسعه روابط در حوزه‌های مختلف با کشور ایران را با جدیت پیگیری می‌کند و آماده هستیم روابط ویژه‌ای با کشور ایران داشته باشیم.

بوردیلیاک خاطرنشان کرد: پیش از جنگ با روسیه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی اوکراین به روسیه صادر می‌شد اما با شروع جنگ چون این روابط قطع شد پیگیر صادرات محصولات کشاورزی اوکراین با کشورهای دیگر هستیم.

این مسئول خارجی بیان کرد: ایران بازار بزرگ منطقه‌ای است که می‌توانیم به صورت مشترک در آن کار و فعالیت داشته باشیم.

وی افزود: معتقد هستم در تمام حوز‌ه‌های فناوری و تکنولوژی که به آن نیاز داریم، تعاملات خوبی داشته باشیم؛ 
اکراین تجار مسئولیت پذیری دارد که آماده روابط تجاری با ایران به ویژه قزوین هستند.

سفیر اوکراین اضافه کرد: بانک ملی اوکراین تمام تحریم‌ها علیه ایران را رد کرده و آماده سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی در ایران هستیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.