«حج VIP»
دو شنبه 31 اردیبهشت 1397

حج تازه به دوران رسیده ها؛

«حج VIP»

«حج VIP»
کد خبر: 230871/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1395/11/25 ساعت: 11:16 AM


با شکل‌گیری طبقه مرفه تازه به دوران رسیده در ترکیه و جمهوری آذربایجان و با تأثیرگذاری فرهنگ و سیاست سعودی‌ها بر این دو کشور، سازمان‌ها و شرکت‌های متولی ویژه‌ای در این دو کشور، مراسم «حج VIP» به صاحبان ثروت‌های بادآورده پیشنهاد کرده‌اند.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین، در اطلاعیه «اداره مسلمانان قفقاز» که  متولی انحصاری سفر حج در جمهوری آذربایجان است و نیز در آگهی‌های شرکت‌های گردشگری ترکیه، قیمت‌های سرسامآوری برای سفر حج در شرایط «وی آی پی» ارائه شده است.

در آگهی‌های شرکت‌های گردشگری ترکیه، انجام سفر حج با استفاده از خودروهای لوکس آخرین مدل و اقامت در هتل‌های پنج ستاره با شرایط عالی و به قیمت 15 هزار دلار(حدود 59 میلیون تومان) برای هر «حاجی» پیشنهاد شده است.

این شرکت‌ها پیشنهاد کرده‌اند در مشاعر «عرفات و منا» نیز «حاجیان وی آی پی» را به جای چادرهای معمولی در چادرهای «پنج ستاره دارای کولرهای گازی لوکس» پذیرایی خواهند کرد. غذاهای این چادرها را آشپزهای هتل های پنج ستاره طبخ خواهند کرد. در میان این پیشنهادها، هتل‌های پنج ستاره در مکه که پنجره‌شان رو به سوی کعبه است نیز به چشم می‌خورد.

در جمهوری آذربایجان، شرایط پیشنهاد شده برای «سفر حج وی آی پی» قدری از شرایط شرکت‌های گردشگری ترکیه‌ای – سعودی ضعیف‌تر است. اما در جمهوری آذربایجان نیز «اداره مسلمانان قفقاز» اعلام کرده است امسال «سفر حج وی آی پی» برای زائران تدارک دیده شده است.

خبرگزاری آپا به نقل از اداره مسلمانان قفقاز خبر داد برای آن دسته از زائران حج که چهار هزار و یکصد منات به این اداره پرداخت کنند، «خدمات حج وی آی پی» ارائه خواهد شد و حاجیان وی آی پی در اتاق‌های دو نفره یا چهار نفره مستقر خواهند شد و غذاهای گران قیمت و خوشمزه خواهند خورد.

اداره مسلمانان قفقاز اعلام کرده است این زائران نیز با پرواز هواپیمایی فرانسه France Air به حج اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.