میتینگ انتخاباتی حامیان فتنه در دانشگاه بین‌المللی امام خمین
دو شنبه 28 خرداد 1397

به بهانه بزرگداشت روز دانشجو برگزار شد؛

میتینگ انتخاباتی حامیان فتنه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)

میتینگ انتخاباتی حامیان فتنه در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)
کد خبر: 218778/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/09/16 ساعت: 2:22 PM


برگزاری مراسماتی که در آن فتنه‌گرانی که در فتنه ۸۸ بازداشت شده‌اند این شائبه را در ذهن پدید می‌آورد که قصد برگزار کنندگان این مراسم چیزی غیر از برگزاری یک مراسم سیاسی در دانشگاه به مناسبت روز ۱۶ آذر است.به گزارش سرویس دانشگاه صبح قزوین، روز گذشته(دوشنبه) تشکل انجمن اسلامی فرهنگ و سیاست برنامه‌ای با حضور جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و شهربانو امانی نماینده ادوار پنجم و ششم مجلس با عنوان دانشگاه همیشه زنده است برگزار کرد.

در نگاه اول برگزاری نشست‌هایی با موضوعات سیاسی در دانشگاه‌ها به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو اتفاق فرخنده‌ای است که نشان از شاداب بودن دانشگاه دارد.

اما برگزاری مراسماتی که در آن فتنه‌گرانی که در فتنه ۸۸ بازداشت شده‌اند یا نماینده‌ای که در مجلس ششم جزو متحصنین و استعفا دهندگان بوده این شائبه را در ذهن پدید می‌آورد که قصد برگزار کنندگان این مراسم چیزی غیر از برگزاری یک مراسم سیاسی در دانشگاه به مناسبت روز ۱۶ آذر است. البته با برگزاری مراسم و سخنانی که از جانب سخنرانان و دبیر تشکل فرهنگ و سیاست به زبان رانده شد این شائبه را به واقعیت مبدل ساخت.

مراسم با تاخیر نیم ساعته با قرائت سوره نصر توسط مجری برنامه شروع شد.

مجری و تمام دست‌اندرکان برنامه شال سبزی بر گردن داشتند تا همچنان حمایت خود را از فتنه‌گران سال ۸۸ علناً نشان دهند.

دبیر تشکل اصلاح‌طلب فرهنگ و سیاست، دانشجوی ارشد انتقالی از دانشگاه زنجان به دانشگاه امام (ره) که در جریان نصب عکس سران فتنه در غرفه ثبت‌نام تشکل دانشجویان ترقی‌خواه در صف اول قانون‌شکنان بود، به عنوان دبیرکل تشکل به جایگاه آمده و به ایراد سخنرانی پرداخت.

از قسمت‌های شاذ سخنان وی این بود که گفت: سوال بنده این است که وقتی نهادهای نظارتی در دانشگاه وجود دارند به چه حقی نهادهای نظارتی خارج از دانشگاه دانشجویان را به خاطر یک نشریه یا یک سوْال به راهروهای پر پیچ و خم دادگاه می‌کشانند؟

وی ادامه داد: به نماینده های قوه قضاییه در اینجا و نیروهای اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه سلام عرض میکنم که ایشان امروز این نقطه از قزوین را خطرناک‌ترین نقطه قزوین می‌دانند.

در اینجا لازم است مطرح شود که دبیر تشکل فرهنگ و سیاست دانشگاه امام(ره) چاپ مطالب هتاکانه به مقام معظم رهبری از نظر شما مطلوب و برخورد با این مطالب از نظر شما ناپسند است؟!

آقای قلیچ! نظرتان چیست که دانشجویی را که در پی اخلال در امنیت ملی است به عنوان دانشجوی برتر در جشنواره خوارزمی از وی تقدیر شود؟

نباید انتظار داشت با چاپ مطالبی که توهین آشکار به شرع مقدس اسلام و ولایت فقیه است و یا ایجاد تشنج در صحن دانشگاه برخورد متناسبی صورت نگیرد فقط به این دلیل که اینان دانشجو هستند. مگر دانشجو بودن مصونیت‌آور است؟ یا مگر در قانون اساسی دانشجویان از تخفیفات ویژه‌ای برخور دارند؟ یا مگر در منشور حقوق دانشجویی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی که آن را به عنوان هدیه در آخر مراسم به دانشجویان دادید به دانشجویان دانشگاه مصونیتی داده شده است؟

شاید هم برای دانشجویان دانشگاه امام خمینی (ره) چنین مصونیت‌هایی را گذاشتهاند؟ یا شاید برای دانشجویان انتقالی از دانشگاه‌های دیگر به این دانشگاه؟

پس از سخنرانی دبیرکل این انجمن کلیپی پخش شد که قابل تامل بود.

در این کلیپ که با نمایش عکس چهره‌های شاخص در طول صد سال اخیر و میکس آهنگ‌های مختلف حماسی بر آن پخش شد با تصویر سید جمال‌الدین اسدآبادی آغاز شد و سپس تصویر ملا آخوند خراسانی به نمایش درآمد.

در اینکه برگزار کنندگان این مراسم، که البته این کلیپ را در آئین بازگشایی این انجمن نیز پخش کرده بودند، با پخش این کلیپ قصد نمایش این چهره‌ها بعنوان اصلاح‌طلبان تاریخ ایران را داشتند شکی نیست؛ ولی بالاخره سید جمال‌الدین اسدآبادی اصلاح طلب بوده یا ملا آخوند خراسانی که پاسخ نامه سید جمال را هم نمی‌دهد و او را حتی به حضور نمی‌پذیرد؟

در ادامه تصاویر مشروطه‌‌خواهان و مشروعه‌خواهانی نظیر ستارخان و باقرخان و شیخ فضل‌الله نوری و آیت‌الله طباطبایی و بهبانی پخش شد. باز هم بی‌سوادی تاریخی این جماعت آنجا خود را عیان می‌ساخت که مشروطه خواهانی که مشروعه خواهانی چون شیخ فضل‌الله نوری را اعدام کردند اصلاح‌طلب بوده‌اند، از طرفی دیگر مشروعه‌خواهان اعدام شده نیز اصلاح طلب بودند؟!

پخش تصاویر با نمایش چهره سردار جنگل میرزا کوچک خان پی گرفته شد. به گفته دکتر صادق زیباکلام که رضاشاه خدمات بزرگی به این مملکت کرده و به اذعان وی که رضاشاه نیز اصلاح‌طلب بوده، دوباره بی‌سوادی تاریخی این جماعت گل می‌کند. هم میرزا کوچک خانی که اعدام شد اصلاح طلب بوده و هم رضاشاهی که میرزا کوچک خان را اعدام کرده؟!

سپس این کلیپ به قضایای ملی شدن صنعت نفت رسید که البته در این زمینه حرف‌ها و خون‌دل‌ها فراوان است.

کلیپ به پخش تصاویر پیروزی انقلاب رسید، با پخش تصویر مهندس بازرگان و سپس شهید بهشتی به عنوان اصلاح‌طلبان این دوره تاریخی. مهندس بازرگان اصلاح طلب بوده و شهید بهشتی که تمام حرف‌هایش و نوشتجاتش در تضاد مستقیم با صحبت‌های بازرگان است نیز اصلاح‌طلب؟ و البته سخنان حضرت امام خمینی(ره) در رابطه با نهضت آزادی و لیبرال‌ها و روی کار آمدن ایشان را نیز در نظر بیاورید.

سپس چهره حضرت امام (ره) در حال صحبت با آیت‌الله منتظری پخش می‌شود که دیگر بر تمام خوانندگان این سطور تضاد عقاید این دو شخصیت نیز واضح و مبرهن است.

پخش تصاویر با نمایش تصاویر مختلف از زوایای مختلف رئیس جمهور دولت‌های هفتم و هشتم یعنی دولت اصلاحات پی گرفته می‌شود در دهن‌کجی آشکاری به مصوبه ممنوع‌التصویری ایشان. این کلیپ در شرایطی پخش می‌شود که دکتر حسامی‌فر معاونت فرهنگی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از ابتدای مراسم در صف اول جایگاه حضار نشسته‌اند و نه تنها مخالفتی از خود بروز نمی‌دهند بلکه با طیب خاطر به تماشای قانون‌شکنی‌های آشکار این تشکل می‌پردازند.

کلیپ با پخش تصاویری از فتنه کوی دانشگاه در سال ۷۸ پیگیری می‌شود که بیننده به دیدگان خود شک می‌کند که آیا در دانشگاه بین‌المللی مزین به نام امام راحل نشسته که به فرموده مقام معظم رهبری آبروی نظام است یا در جلسه‌ اپوزیسیون خارج از کشور؟

سپس تصویر سیاه شده و موسیقی “شد خزان …” پخش می‌شود که نشانه‌ آغاز دولت نهم است. تصاویر با پخش رقابت‌های انتخاباتی سال ۸۸ و نامزد شکست‌خورده در آن دوره از سر گرفته می‌شود که البته عده‌ای معدود از دانشجویان که عضویت فعال در انجمن فرهنگ و سیاست دارند شعارهای فتنه‌گران در سال ۸۸ را با صدای بلند فریاد می‌کشیدند. در شرایطی که معاونت فرهنگی و مسئولین حراست در سالن تجمعات دانشگاه امام خمینی(ره) در جلسه حضور دارند.

در این مراسم مجری در سخنان خود نام دانشجویان فتنه‌گر دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) را که به جرم اخلال در امنیت ملی در تهران بازداشت و از دانشگاه اخراج شدند بارها با افتخار تکرار و سپس مهمانان مراسم را برای ایراد سخنرانی به جایگاه دعوت می‌کرد.

ابتدا جوادی حصاری به ایراد سخنرانی پرداخت وی در ابتدا با سفارش همگان به رعایت انصاف گریزی هم به کلیپ پخش شده زد؛

وی گفت: به دوستانی که مراسم را برگزار کردند می‌گویم در کلیپ شما رعایت عدالت نشده بود و در تشویق‌های شما هم عدالت رعایت نشد. اگر سانسور بد باشد برای همه بد است و آنهایی که به ما نزدیک‌ترند اگر سانسور کنند بدتر.

وی ادامه داد: کسانی بوده‌اند در جامعه ما که خدمت می‌کردند و می‌کنند که وقتی سابق اسمشان می‌آمد مردم صلوات می‌فرستادند. ولی الان یا اسمشان گفته نمی‌شود یا به راحتی از کنارش رد می‌شوند. در این کلیپ از دو نفر نام برده نشد، یکی آیت الله العظمی منتظری و یکی هم ایت الله کروبی!

در این که چه موقع فتنه‌گری مانند کروبی به مقام آیت‌الله رسیده نویسنده این سطور اطلاعی در دست ندارد ولی در ارتباط با آیت‌الله منتظری تنها به ذکر سخنان امام خمینی(ره) در ارتباط با وی بسنده می‌کنم.

امام راحل می‌فرمایند: بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای منتظری
با دلی پر خون و قلبی شکسته چند کلمه‌ای برایتان می‌نویسم تا مردم روزی در جریان امر قرار گیرند. شما در نامه اخیرتان نوشته‌اید که نظر تو را شرعاً بر نظر خود مقدم می‌دانم؛ خدا را در نظر می‌گیرم و مسائلی را گوشزد می‌کنم. از آنجا که روشن شده است که شما این کشور و انقلاب اسلامی عزیز مردم مسلمان ایران را پس از من به دست لیبرال‌ها و از کانال آنها به منافقین می‌سپارید، صلاحیت و مشروعیت رهبری آینده نظام را از دست داده‌اید.

شما در اکثر نامه‌ها و صحبت‌ها و موضعگیری‌هایتان نشان دادید که معتقدید لیبرال‌ها و منافقین باید بر کشور حکومت کنند.به قدری مطالبی که می‌گفتید دیکته شده منافقین بود که من فایده‌ای برای جواب به آنها نمی‌دیدم.

مثلاً در همین دفاعیه شما از منافقین تعداد بسیار معدودی که در جنگ مسلحانه علیه اسلام و انقلاب محکوم به اعدام شده بودند را منافقین از دهان و قلم شما به آلاف و الوف رساندند و می‌بینید که چه خدمت ارزنده‌ای به استکبار کرده‌اید. در مساله مهدی هاشمی قاتل، شما او را از همه متدینین متدین‌تر می‌دانستید و با اینکه برای تان ثابت شده بود که او قاتل است مرتب پیغام می‌دادید که او را نکشید. از قضایای مثل قضیه مهدی هاشمی که بسیار است و من حال بازگو کردن تمامی آنها را ندارم. شما از این پس وکیل من نمی‌باشید و به طلابی که پول برای شما می‌آورند بگویید به قم منزل آقای پسندیده و یا در تهران به جماران مراجعه کنند. بحمد الله از این پس شما مساله مالی هم ندارید.

اگر شما نظر من را شرعاً مقدم بر نظر خود می‌دانید -که مسلماً منافقین صلاح نمی‌دانند و شما مشغول به نوشتن چیزهایی می‌شوید که آخرتتان را خراب‌تر می‌کند-، با دلی شکسته و سینه‌ای گداخته از آتش بی‌مهری‌ها با اتکا به خداوند متعال به شما که حاصل عمر من بودید چند نصیحت می‌کنم دیگر خود دانید:
• سعی کنید افراد بیت خود را عوض کنید تا سهم مبارک امام بر حلقوم منافقین و گروه مهدی هاشمی و لیبرال‌ها نریزد.

• از آنجا که ساده‌لوح هستید و سریعاً تحریک می‌شوید در هیچ کار سیاسی دخالت نکنید، شاید خدا از سر تقصیرات شما بگذرد.
• دیگر نه برای من نامه بنویسید و نه اجازه دهید منافقین هر چه اسرار مملکت است را به رادیوهای بیگانه دهند.
• نامه‌ها و سخنرانی‌های منافقین که به وسیله شما از رسانه‌های گروهی به مردم می‌رسید؛ ضربات سنگینی بر اسلام و انقلاب زد و موجب خیانتی بزرگ به سربازان گمنام امام زمان -روحی له الفدا- و خون‌های پاک شهدای اسلام و انقلاب گردید؛ برای اینکه در قعر جهنم نسوزید خود اعتراف به اشتباه و گناه کنید، شاید خدا کمکتان کند.

و الله قسم، من از ابتدا با انتخاب شما مخالف بودم، ولی در آن وقت شما را ساده‌لوح می‌دانستم که مدیر و مدبر نبودید ولی شخصی بودید تحصیل‌کرده که مفید برای حوزه‌های علمیه بودید و اگر این گونه کارهاتان را ادامه دهید مسلما تکلیف دیگری دارم و می‌دانید که از تکلیف خود سرپیچی نمی‌کنم. و الله قسم، من با نخست‌وزیری بازرگان مخالف بودم ولی او را هم آدم خوبی می‌دانستم. و الله قسم، من رای به ریاست جمهوری بنی‌صدر ندادم و در تمام موارد نظر دوستان را پذیرفتم.

سخنی از سر درد و رنج و با دلی شکسته و پر از غم و اندوه با مردم عزیزمان دارم: من با خدای خود عهد کردم که از بدی افرادی که مکلف به اغماض آن نیستم هرگز چشم‌پوشی نکنم. من با خدای خود پیمان بسته‌ام که رضای او را بر رضای مردم و دوستان مقدم دارم؛ اگر تمام جهان علیه من قیام کنند دست از حق و حقیقت برنمی‌دارم.

من کار به تاریخ و آنچه اتفاق می‌افتد ندارم؛ من تنها باید به وظیفه شرعی خود عمل کنم. من بعد از خدا با مردم خوب و شریف و نجیب پیمان بسته‌ام که واقعیات را در موقع مناسبش با آنها در میان گذارم. تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگانش به اسلام؛ سعی کنند تحت تاثیر دروغ‌های دیکته شده که این روزها رادیوهای بیگانه آن را با شوق و شور و شعف پخش می‌کنند نگردند. از خدا می‌خواهم که به پدر پیر مردم عزیز ایران صبر و تحمل عطا فرماید و او را بخشیده و از این دنیا ببرد تا طعم تلخ خیانت دوستان را بیش از این نچشد. ما همه راضی هستیم به رضایت او؛ از خود که چیزی نداریم، هر چه هست اوست.
و السلام.
یکشنبه ۶/ ۱/ ۶۸
روح‌الله الموسوی الخمینی

در ادامه جلسه نماینده ادوار پنجم و ششم مجلس شورای اسلامی نیز گفت: خوشحالم که بعد از مدتی که درب تشکل‌های دانشجویی بسته بود الان با سختی‌های فراوان توانستید تشکل را باز کنید. در کلیپی که پخش شد نشان داد که شما میراث‌داران خوبی هستید علیرغم محدودیت‌هایی که بود.

سرکار خانم امانی اعضای این تشکل میراث‌داران چه کسانی‌اند؟ امثال منتظری‌ها، یا سران فتنه‌گر سال ۸۸؟!

چند سوال در ارتباط با این مراسم و تشکل فرهنگ و سیاست ذهن دانشجویان را مشغول ساخته است.

طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی اعضای هیئت موسس تشکل‌های دانشگاه‌ها باید التزام عملی به ولایت فقیه داشته‌ باشند. در سخنان دبیرکل این تشکل و در سراسر این مراسم حتی کمترین نشانه‌ای از التزام هرچند فکری نیز دیده می‌شد؟ چگونه چنین تشکلی که همچنان با استفاده از نماد فراموش شده فتنه‌گران سال ۸۸ می‌خواهد حمایت خود را از فتنه گران نمایش دهد التزام عملی به ولایت فقیهی دارند که فتنه را خط قرمز نظام می‌دانند؟

معاونت فرهنگی دانشگاهی که مزین به نام امام‌خمینی(ره) است چرا باید در سکوت و با طیب خاطر شاهد چنین قانون‌شکنی‌هایی باشد؟ شاید تیغ تیز شکایت این معاونت فقط به گردن تشکل‌های انقلابی این دانشگاه کارگر است؟ یا شاید هم معاونت فرهنگی دانشگاه با عقاید هیئت موسس و اعضای این تشکل هم عقیده است؟ جا دارد دادستانی محترم با ورود به پرونده قانون‌شکنی‌های اینگونه مراسمات خواب خوش فتنه‌گران برای لانه کردن در دانشگاه امام (ره) را برآشفته سازد.
انتهای پیام/2002
منبع:کیوسنا


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.