1200 مسکن شهری و روستایی برای نیازمندان احداث می‌شود
دو شنبه 28 خرداد 1397

براساس تفاهم‌نامه امداد و استانداری قزوین؛

1200 مسکن شهری و روستایی برای نیازمندان احداث می‌شود

1200 مسکن شهری و روستایی برای نیازمندان احداث می‌شود
کد خبر: 216913/ کدخبرنگار : 50/ تاریخ انتشار: 1395/08/26 ساعت: 1:16 PM


استانداری قزوین و کمیته امداد تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند تا در حوزه اشتغال زایی و ساخت مسکن روستایی در گام‌های مشترک به نیازمندان خدمت کنند.به گزارش خبرنگار اجتماعی  صبح قزوین، وحید میرزایی بافتی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین پیش از ظهر امروز در جلسه این اداره اظهار کرد: مهندس فریدون همتی استاندار قزوین و مهندس سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد با امضای تفاهم‌نامه‌ای مشترک بر همکاری فی مابین در حوزه‌های اشتغال زایی، توانمندسازی و ساخت مسکن مددجویی تأکید کردند.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین اهتمام به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر، محرومیت‌زدایی و تأمین مسکن شهری برای مددجویان و استفاده از فرصت‌های شغلی استان منعقد شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: موضوع این تفاهم نامه توانمندسازی، اشتغال‌زایی و تأمین مسکن برای مددجویان تحت‌حمایت کمیته امداد و اقشار آسیب‌پذیر از طریق ارائه آموزش‌های فنی، مهارتی، کارآفرینی و ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی مناسب و فراهم کردن زمینه جذب حداکثری منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها و سایر منابع استانی برای خدمت به محرومان و نیازمندان است.

وی خاطرنشان کرد: کمک به رفع مشکلات بیکاری اقشار بی‌بضاعت به‌ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار و احداث سرپناه برای نیازمندان شهری و فاقد مسکن تحت‌پوشش از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

میرزایی بافتی تصریح کرد: آشنایی جوانان و نوجوانان در امر مهم اشتغال و توانمندسازی آنها برای اجرای برنامه‌های آتی نظام مقدس جمهوری اسلامی، توسعه سیاست‌های حمایت از اشتغال مولد و ارتقاء سطح فرهنگ کار و تلاش در بین آحاد جامعه، کمک به بازاریابی و فروش محصولات تولیدی جامعه هدف، کمک به خودکفایی اقتصادی خانوارهای تحت‌پوشش کمیته امداد و اقشار آسیب‌پذیر از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه است.

وی عنوان کرد: همکاری و تعامل استانداری قزوین و کمیته امداد برای رفع موانع ایجاد و توسعه طرح‌های اشتغال‌زا، همکاری و تعامل جهت ارائه آموزش‌های مهارتی و کارآفرینی به افراد مستعد به خصوص آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بازار محور برای نیازمندان و مددجویان تحت‌حمایت امداد، پیگیری جذب حداکثری منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها برای ایجاد اشتغال گروه‌های هدف، کمک به بازاریابی و فروش محصولات طرح‌ها به ویژه صنایع دستی تولیدکنندگان و کمک به تأمین مسکن مددجویان تحت‌حمایت و اقشار آسیب‌پذیر سرفصل‌های تعهدات مشترک طرفین قرارداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: استانداری قزوین متعهد شده است تا نسبت به پیگیری تأمین 800 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی از محل منابع قانون بودجه و سایر منابع متمرکز بانک‌ها جهت تأمین بخشی از منابع مورد نیاز اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی مددجویان و افراد نیازمند غیرتحت حمایت کمیته امداد قزوین اقدام کند.

وی گفت: همکاری در راستای بسیج امکانات و بسترسازی برای همکاری سایر ارگان‌ها و دستگاه‌های استانی در راستای توسعه طرح‌های آموزشی و اشتغال‌زایی مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر، مجوزهای لازم برای اجرای حداقل 12 پروژه تولیدی، خدماتی، کشاورزی و تجاری و واگذاری زمین مسکونی رایگان در استان با زیرساخت‌های مورد نیاز به کمیته امداد امام برای احداث یک هزار واحد مسکونی در شهرها و 200 واحد مسکونی در روستاها برای نیازمندان تحت حمایت از دیگر تعهدات استانداری قزوین است.

میرزایی بافتی توضیح داد: شناسایی و مشاوره شغلی گروه‌های هدف، پرداخت20 درصد از منابع تخصیصی بانک‌ها به کمیته امداد برای مددجویان تک و چند خدمتی، اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر با هماهنگی استانداری قزوین، استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات مجتمع اقتصادی کمیته امداد در راستای اشتغال زایی مددجویان استان و تأمین منابع مالی برای ساخت یک هزار و 200 واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان پس از واگذاری زمین از سوی استانداری، برای مددجویان تحت‌حمایت از جمله تعهدات کمیته امداد است.

وی یادآورشد: امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه بسترهای خدمتی به نیازمندان بیش از پیش توسعه یابد و بتوانیم زمینه رفع محرومیت را هر چه بیشتر در جامعه فراهم کنیم.
انتهای پیام/7003


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.