سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت در حوادث غیرمترقبه به قزوین
سه شبه 1 خرداد 1397

مدیرکل مدیریت بحران استان عنوان کرد

سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت در حوادث غیرمترقبه به قزوین

سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت در حوادث غیرمترقبه به قزوین
کد خبر: 215528/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1395/07/01 ساعت: 8:36 AM


مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت را در حوادث غیرمترقبه به استان وارد کرده است.به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین، رضا گروسی مدیرکل کدیریت بحران استان قزوین با بیان اینکه سرمازدگی و خشکسالی بیشترین خسارت در حوادث غیرمترقبه به استان وارد کرده است، اظهار کرد: براساس ارزیابی‌های انجام شده بیش از ۴۳ نوع حوادث مترقبه در جهان رخ می‌دهد که در ایران ۳۳ نوع حادثه تجربه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ادامه داد: در استان قزوین ۳۱ نوع حادثه رخ داده که عمده حوادث و بلایای طبیعی وارده در استان به ترتیب شامل سرمازدگی، خشکسالی، سیل و زلزله است.

این مسئول تصریح کرد: به علت دخالت‌های غیر منطقی انسان در طبیعت و گاهی مدیریت‌های غلط شاهد برخی بلایای طبیعی از جمله فرونشست زمین، تشدید ریزگردها و توسعه بیابان ها هستیم.

گروسی یادآور شد: اقدامات خوب و مناسبی در زمینه مقابله، کنترل و کاهش خسارت حوادث غیرمترقبه در استان صورت گرفته است؛ اما همچنان با آموزش های تخصصی باید آمادگی خود را بالا ببریم و در مقابل حوادث بیشتر ایمن شویم.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی امداد و نجات،اطفای حریق و کمک‌های اولیه به خصوص در مدارس که هرساله با همکاری دستگاه‌های ذیربط در سطح مدارس استان برای دانش آموزان و معلمان برگزار می‌شود، اقدامات مفیدی است و باید تداوم داشته باشد.
انتهای پیام/3009
منبع:شاخص نیوز


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.