جریان دانشجویی باید جریان گشایش اقتصادی برجام را از دولت مطا
پنج شنبه 22 آذر 1397

جریان دانشجویی باید جریان گشایش اقتصادی برجام را از دولت مطالبه کند/ دریافت حقوق نجومی، دزدی و غارت بیت‌المال است

کد خبر: 208662/ کدخبرنگار : 46/ تاریخ انتشار: 1395/05/05


مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: جریان دانشجویی چشم بیدار ملت است دانشجویان ما در راستای مطالبه‌گری باید مطالبات خود را در مورد برجام که همان شعارهای ادعایی دولت است، مطرح کنند.به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری صبح قزوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بسیج دانشجویی، داوود گودرزی مسئول سازمان بسیج دانشجویی در جمع دانشجویان دوره تشکیلاتی خط امام(ره) گفت: دانشجویان ما در راستای مطالبه‌گری باید مطالبات خود را در مورد برجام که همان شعارهای ادعایی دولت است مطرح کنند.

* قرار بود تحریم‌ها برداشته و روز گشایش تازه‌ای ایجاد شود، پس چه شد؟

وی افزود: قرار بود بعد از توافق نامه و امضای برجام، تحریم‌ها برداشته شود و قرار بود هر روز گشایش تازه‌ای ایجاد شود پس چه شد؟ جریان دانشجویی چشم بیدار ملت است و دولت که شعار رفع تحریم با برجام را داده است امروز باید به ملت بگوید چه گشایش اقتصادی بوجود آمد؟

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با بیان اینکه دشمن امروز در صدد تاثیرگذاری بر طبقه متوسط شهری است بدون آنکه امتیاز اقتصادی بدهد، تصریح کرد: این جریان دانشجویی است که باید گفتمان سازی کند، سطح جریان دانشجویی دعوا برسر کاندیداهای احتمالی نیست، بلکه تعریف صحنه و راه اندازی گفتمان است.

وی در ادامه با طرح موضوع مطالبه‌گری از مسئولان گفت: با نقد منصفانه دولت‌ها، باید بایدها و نبایدهای یک دولت انقلابی را بررسی و تبیین کنیم.

* دریافت حقوق نجومی، دزدی و غارت بیت‌المال است

گودرزی در ادامه با گریزی بر فیش‌های حقوقی نجومی افزود: گستاخی دارندگان فیش‌های نجومی به اوج رسیده است، در جامعه اسلامی با چه مجوزی دست به این غارت بزرگ زده می‌شود که آن را فیش حقوقی و حق قانونی خود می‌دانند؟ این کار دزدی و غارت بیت‌المال است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی تاکید کرد: ما برای شکم‌مان قیام نکردیم اما قرار هم نبود عده‌ای از گرسنگی بنالند و عده‌ای فقط دست به غارت بزنند.

* زنجانی و امثال او مولود تفکر جریان غیرانقلابی است

وی با انتقاد از وضعیت فرهنگی جامعه عنوان داشت: جریان غیرانقلابی با مدل‌های توسعه غلط خود گستاخانه جریان انقلابی را متهم می‌کند، این چه توسعه‌ای است که هر روز آمار طلاق در جامعه رو به افزایش است؟ دانشگاه، بانک و نفت از ابتدای انقلاب تا امروز دست چه کسی بوده است؟ مگر نه اینکه بابک زنجانی و امثال او مولود تفکر جریان غیرانقلابی همچون کرباسچی‌ها است؟

گودرزی تاکید کرد: امروز گستاخانه جریان انقلابی را متهم می‌کنند، در حالی که هرجا اعم از هوافضا، هسته‌ای، موشکی و غیره پیشرفت کرده‌ایم ردپای نگاه انقلابی دیده می‌شود نه غیرانقلابی؟

* نکند قصه انحصار واردات آقازاده‌ها مطرح است؟

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: چرا توانستیم صنعت هسته‌ای را به اوج برسانیم اما انبوه کالاهای ساده مصرفی را وارد می‌کنیم؟ کدام کشور اندازه ما مصرف چادر دارد؟ چرا هنوز آن را وارد می‌کنیم؟ چرا طرح ریجستری موبایل انجام نمی‌شود؟ نکند قصه انحصار واردات آقازاده‌ها مطرح است؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود ناامیدی از دستاوردهای انقلاب را هم  غلط عنوان کرد و گفت: باید قدرت نفوذ انقلاب اسلامی را که مرهون رشادت‌های جریان انقلابی است دید، پیشرفت‌های گسترده امروز انقلاب اجازه مأیوس شدن را به ما نمی‌دهد؟ 

گودرزی با اشاره به دو نامه رهبری به جوانان غرب بیان داشت: مگر رهبری نامه ننوشتند به جوانان غرب؟ تبیین این نامه توسط چه کسی باید انجام شود؟ جریان انقلابی در این زمینه وظیفه سنگین و مهمی دارد که تاکنون در آن ناموفق بوده است. 

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشوراظهار داشت: چالش‌های پیش‌روی انقلاب سه دسته‌اند؛ اول دشمنان انقلاب که مهم‌ترین آنها آمریکاست که از 63 سال پیش یعنی از مرداد 32 تا امروز دست از دشمنی با ایران بر نمی دارد.

وی گفت: چرا در اکثر سخنرانی‌ها رهبر از دشمنی آمریکا می‌گویند، عده‌ای چون سریع‌القلم هنوز هم دشمنی آمریکا را توهم می‌نامند، جنایات متعدد از غارت نفت تا تشکیل ساواک تا تحریم‌های گسترده و زدن هواپیمای مسافربری اگر دشمنی نیست پس چیست؟

گودرزی یادآور شد: چالش دوم وجود یک جریان غیر انقلابی از اول انقلاب تا امروز است که حاکمیت دینی را بر نمی‌تابد، مرور تاریخ انقلاب نشان می‌دهد که چه گروه و جریانی سخنان امام(ره) را تبعیت نکرده و نمی‌کنند؟

وی جریان غیر انقلابی را به سه دسته تقسیم کرد و افزود: جریان غیر انقلابی در سه دسته جاسوس، منافق و کسانی که مبنای آنها غربی است و هر چه که با مبنای تفکر غربی آنها همراه نباشد آن را قبول ندارند تقسیم می‌شود.

گودرزی با بیان اینکه از نگاه غربی تأمین امنیت و تولید رفاه مهم‌ترین کار دولت‌ها است و در اینصورت حکومت دیگر نقش هدایتی ندارد، گفت: امام حسین (ع) قیام کرد تا تشکیل حکومت اسلامی دهد نه اینکه مادی گرایی و فساد را ترویج دهد و ما هم حکومت را تشکیل می‌دهیم تا به کمک تک تک جوان‌ها یاری‌گر اسلام باشیم  و بستر رشد معنوی را فراهم کنیم.

* جریان غیرانقلابی نگذاشت اهداف انقلاب محقق شود و مرتب کارشکنی کرد

وی افزود: ما دانشگاه درست نکرده‌ایم تا جوانهایمان را به جهنم رهنمون کنیم. ما حکومت تشکیل دادیم تا کسی شرمنده زن و بچه خودش نباشد، ما قیام کردیم تا با اصول آرمانی یک جامعه نمونه بسازیم، اما جریان غیر انقلابی نگذاشت و مرتب کارشکنی کرد. 

داوود گودرزی اضافه کرد: کسانی که برای رأی آوردن شعار می‌دهند نگاهی هم به عملکرد خود بکنند، دولت‌های قبلی با همه امکانات برای فرهنگ و اقتصاد چه کردند؟ همه باید پاسخ دهند از نظر ما فرقی نمی‌کند همه باید پاسخگو باشند، در یکی از دولت‌های گذشته، اصولی که در برنامه پنجم توسعه مبنا قرار گرفت از تفکرات جریان غبر انقلابی بود.

گودرزی در پایان تاکید کرد: بسیج دانشجویی بزرگترین جریان انقلابی است و باید با شناخت دقیق صحنه و مطالبه‌گری هوشمندانه به معرفی مسئولی که در وظایف خود کوتاهی کرده است بپردازد.

انتهای پیام/منبع خبر : سیاسی فارس

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.