۱۲/صفر/۱۴۴۳

-

۱۴۰۰/۰۶/۲۸ یکشنبه

صبح قزوین آغاز پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قزوین
آغاز پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قزوین
کد خبر: ۳۵۲۴۳۳ تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۶/۲۱ ساعت: ۱۸:۱۴ ↗ لینک کوتاه

آغاز پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در قزوین

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی با مشارکت بانک‌های عامل در قزوین خبر داد.

به گزارش سریس اقتصادی صبح قزوین ؛وحید انتظاری معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت:اعتبارات این طرح به میزان ۴۰ میلیارد تومان در ۲ مرحله ابلاغ شده و تا پایان سال جاری پرداخت این تسهیلات ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: این تسهیلات با بهره چهار درصد و به صورت قرض الحسنه به متقاضیان پرداخت می‌شود و بازپرداخت آن نیز حداکثر پنج ساله خواهد بود.

به گفته وی، متقاضیان در رشته‌های ۱۶ گانه مصوب باید به سامانه مشاغل خانگی به آدرس https://mkh.mcls.gov.ir/ مراجعه و برای ثبت نام و بارگذاری مدارک اقدام کنند.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: امسال برنامه ریزی کرده ایم که ۸۰ درصد اعتبارات ابلاغی مشاغل خانگی را به مشاغل پشتیبان و حمایت کننده مشاغل خرد پرداخت کنیم.

وی اضافه کرد: تعاونی‌ها و کارآفرینی‌های زنان می‌توانند به عنوان پشتیبان در این طرح ثبت نام کنند و تسهیلات تا سقف ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان را دریافت کنند.

انتظاری همچنین یادآور شد: سقف تسهیلات در این مرحله،  چون چندین برابر تسهیلات مشاغل خانگی در بخش مستقل است نظارت‌های مستمر بر آن صورت می‌گیرد تا از انحراف تسهیلات از اهداف تعیین شده جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به پرداخت این تسهیلات در سال گذشته، گفت: در سال ۹۹ با همکاری دو بانک توسعه تعاون و رفاه پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سطح استان پرداخت شده بود.

انتهای پیام/1404

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین