پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۱۰۰ گوشی هوشمند به دانش‌آموزان کم برخوردار قزوینی اهدا شد
کد خبر: ۳۴۶۲۶۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۹/۳ ساعت: ۱۴:۱ ↗ لینک کوتاه

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان:

۱۰۰ گوشی هوشمند به دانش‌آموزان کم برخوردار قزوینی اهدا شد

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین گفت: سازمان بسیج دانش‌آموزی با همکاری اداره‌ آموزش و پرورش استان قزوین و سازمان بسیج فرهنگیان موفق به تهیه‌ی ۱۰۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند شد که به مناسبت هفته‌ی بسیج در اختیار دانش‌آموزان نیارمند قرار می‌گیرد.

محمد سرباز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به مرحله‌ی سوم کمک مومنانه در قالب "نذر هوشمند" اظهار کرد: فرازو نشیب‌های ایجاد شده توسط ویروس منحوس کرونا اگرچه شرایط بحرانی را برای مردم کشور ایران رقم زد اما در کنار تلخی‌ها باعث شد تا وجه‌ مهربانی و مواسات بیش از پیش در جامعه نمایان شود.

وی افزود: زمانی که این ویروس منحوس در کشور قالب شد ما دیدیم که مردم ایران، چه پیر یا جوان برای لبیک‌گویی به امر ولی مسلمین چطور پای کار آمدند و دراین ایام با کمک‌های مجاهدانه‌ی خود خوش درخشیدند.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین اذعان کرد: با توجه به موج دوم شیوع ویروس کرونا بسیاری از مراکز تحصیلی و آموزشی برای حفظ جان عزیزان ما تعطیل شد و تمامی آموزش‌ها در قالب فضای مجازی ورود پیدا کرد اما به طبع دسترسی به فضای مجازی برای همگان امکان‌پذیر نبود و نیست؛ و هستند دانش‌آموزانی که امروز بعد از گذشت دو ماه از سال تحصیلی جدید هنوز از  گوشی هوشمند بهره‌مند نیستند.

وی ادامه داد: در سال تحصیلی جدید سازمان بسیج دانش‌آموزی تصمیم گرفت در بخش علمی و آموزشی ورود پیدا کرده و با این کار همانند گذشته دین خدمت خود را به دانش‌آموزان نسل جدید که پرچم داران و طلایه داران انقلاب اسلامی برای تحقق تمدن اسلامی هستند بجا بیاورد.

سرباز ابراز کرد: سازمان بسیج دانش‌آموزی استان قزوین در نظر دارد طی سومین مرحله از رزمایش کمک مومنانه برنامه‌های کمک آموزشی متعددی را در قالب "نذر هوشمند" در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

وی عنوان کرد: یکی از بندهای اجرایی رزمایش "نذر هوشمند" اهدای گوشی تلفن هوشمند به دانش‌آموزان کم برخوردار است که سازمان بسیج دانش‌آموزی در این زمینه با همکاری اداره‌ی آموزش و پرورش استان قزوین و سازمان بسیج فرهنگیان موفق به تهیه‌ی ۱۰۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند به مبلغ سه میلیارد ریال شد که این تلفن‌های همراه به مناسبت هفته‌ی بسیج  در اختیار دانش‌آموزان نیارمند قرار می‌گیرد.

وی افزود: از دیگر بندهای اجرایی رزمایش "نذر هوشمند" ایجاد قرارگاه کمک آموزشی مومنانه در مساجد است که این قرارگاه‌ها با همکاری فرماندهان پایگاه‌ها، امام جماعت، مربیان توانا و نخبه‌ با محوریت فرمانده حوزه‌ی بسیج دانش‌آموزی و مربیان برتر شهرستان‌ها و قرارگاه‌های استان با محوریت مسئول سازمان و تعدادی از مربیان برتر مرکز استان آغاز به فعالیت خواهند کرد.

این مقام مسئول گفت: ذیل این برنامه‌ها نقاط محروم و کم برخوردار استان شناسایی شده و ضمن استفاده از ظرفیت ‌مناطق و مربیان طرح شهید بهنام محمدی، ائمه جماعت و دانشجوهای جهت اهدای بسته‌های کمک آموزشی و تشکیل قرارگاه‌های آموزشی اقدامات قابل توجهی انجام خواهد شد.

انتهای پیام/7003

 

دیدگاه ها