پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

طرح "ازدواج به‌هنگام" در ۶۲ منطقه استان اجرا می‌شود/ کاهش میزان طلاق در قزوین
کد خبر: ۳۳۶۵۴۶ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۹ ساعت: ۱۵:۱۳ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

طرح "ازدواج به‌هنگام" در ۶۲ منطقه استان اجرا می‌شود/ کاهش میزان طلاق در قزوین

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: در ۶۲منطقه که ازدواج در سن پایین و یا سنین بالا اتفاق می‌افتاد طرحی به نام "ازدواج به هنگام" را اجرا می‌کنیم و مسائل بهداشتی،حقوقی، روانشتاسی و جامعه شناسی را به افراد ارائه می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ صدیقه ربیعی امروز(شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اداره کل امور بانوان سیاست‌هایی را در زمینه ارتقای سطح فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و سلامت بانوان در دستور کار دارد.

وی افزود: پایش عملکرد مشاوران امور بانوان فرمانداری‌ها در سطح شهرستان‌های تابعه و ارتقا سطح سواد و دانش بانوان و خانواده از جمله اهداف این اداره کل است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین اذعان کرد: نشست‌های شهرستانی باید اجرایی و عملیاتی شود ؛تشکیل اتاق فکر کارآفرینی و اشتغال، تشکیل اتاق فکر فرهنگی و اجتماعی و تشکیل اتاق فکر سلامت نیز از جمله محورهای مهم است که باید اجرا شود.

این مسئول با اشاره به لزوم ارتقا سواد و دانش بانوان و ریشه کنی بی سوادی در سطح شهرستان‌ها، گفت: برنامه دیگر ما اقدامات موثر در راستای افزایش ازدواج و کاهش طلاق است.

ربیعی بیان کرد: در برنامه کاهش طلاق درصدد هستیم تا با توانمند سازی زنان در بحران‌های خانوادگی که امروزه شاهد هستیم نیز از بروز طلاق‌ها پیشگیری کنیم و شرایط زندگی را بهبود دهیم.

وی ابراز کرد: در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و رونق اقتصادی آن‌ها نیز ایجاد دو مرکز عرضه محصولات تولیدی زنان را در قزوین خواهیم داشت تا بتوانند به راحتی محصولات خود را عرضه کنند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: تقویت سمن‌های زنان و خانواده از برنامه‌های دیگر ماست که آمار چشمگیری در زمینه تعداد سمن‌های زنان و خانواده در استان نداریم، لذا درصدد هستیم بانوانی که تمایل به فعالیت مدنی دارند را به این حوزه ترغیب کنیم.

این مسئول عنوان کرد: اکنون 10سمن زنان و خانواده که دارای مجوزهستند در استان در بخش‌های مختلف فعالیت می‌کنند؛ اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین نیز 4طرح را از طریق سمن‌ها اجرا می‌کند.

ربیعی اذعان کرد: در 62منطقه که ازدواج در سن پایین و یا سنین بالا اتفاق می‌افتاد طرحی به نام "ازدواج به هنگام" را اجرا می‌کنیم و مسائل بهداشتی، حقوقی، روانشتاسی و جامعه شناسی را به افراد ارائه می‌کنیم.

وی با بیان اینکه میزان طلاق در سال 97 در استان کاهش یافت، گفت: طرح "ازدواج به هنگام" به منظور تبیین نقش ازدواج به هنگام در کاهش آسیب های اجتماعی اجرا می‌شود که اساتید دانشگاه علوم پزشکی و مشاوران خانواده در آن حضور دارند و با همکاری فرمانداری‌های تابعه در سطح شهرستان‌ها اجرا می‌شود.

این مسئول یادآور شد: به طور کلی 135 سمن داریم که از این تعداد ۱۰ سمن در حوزه زنان فعالیت می‌کنند و ۱۲۵ سمن به بحث خانواده بازمی گردد و از بهزیستی و اداره کل ورزش و جوانان مجوز دارند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: باتوجه به اینکه فضای مجازی بالاترین اثرگذاری را در خانواده دارد نیز دستگاه‌ها در این حوزه می‌توانند برنامه‌هایی داشته باشند.

ربیعی تصریح کرد: فضای مجازی نباید افسارگریخته و رها باشد بلکه باید با مدیریت بتوانیم بهترین تاثیر را داشته باشیم چراکه امروز مردم ساعات زیادی را در این فضا می‌گذرانند.

وی در پایان گفت: به طور کلی 40هزار زن سرپرست خانوار در استان داریم که 23هزار نفر از آن‌ها تحت حمایت بهزیستی و 18هزارنفر هم تحت پوشش کمیته امداد هستند؛ ما در این راستا می‌خواهیم کارآفرینی زنان را تقویت کنیم.
انتهای پیام/2002

دیدگاه ها