پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

آغاز ثبت‌‌نام، صدور و تمدید پروانه موکب‌‌های اربعین ۹۸
کد خبر: ۳۳۵۴۵۴ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۳۱ ساعت: ۱۳:۲۵ ↗ لینک کوتاه

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین خبرداد:

آغاز ثبت‌‌نام، صدور و تمدید پروانه موکب‌‌های اربعین ۹۸

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین گفت: ثبت‌نام اینترنتی صدور و تمدید پروانه‌ موکب‌‌های اربعین امسال آغاز شده و مسئولان موکب‌ها هرچه زودتر باید نسبت به ثبت موکب خود اقدام کنند.

حامد کبودوند در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین با بیان اینکه ثبت موکب‌های عزاداری برای حضور در سفر اربعین سال جاری آغاز شده و مسئولین موکب‌ها باید هرچه زودتر اقدام کنند، اظهار کرد: ثبت نام امسال به صورت کاملا اینترنتی خواهد بود و هیچ ثبت حضوری نخواهیم داشت.

وی افزود: درخواست صدور ویزای خادمان اربعین، فرم‌های ویژه ارسال وسایل نقلیه و محموله، جانمایی موکب‌ها، ارائه خدمات زیربنایی آب و برق، واگذاری زمین و سایر خدمات ستاد بازسازی عتبات به موکب‌ها تنها از طریق  سایتmokeb.org ممکن خواهد بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین عنوان کرد: هیات‌های مذهبی، تشکل‌های مردمی، نهادها و سازمان‌ها و همه متقاضیان برپایی موکب و مدیران موکب‌هایی که در اربعین سال‌های گذشته فعال بودند نیز باید برای دریافت پروانه جدید یا تمدید آن به همین سایت اعلام شده مراجعه کنند و دیگر ثبت نام به صورت حضوری نخواهد بود.

وی افزود: در مرحله اول، متقاضیان اطلاعات و مدارک خواسته شده را در قالب فرم‌های مشخص وارد سامانه می‌کنند که پس از بررسی در هیات ویژه و تایید صلاحیت، پروانه موکب‌داری صادر می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در فاز دوم، موکب‌هایی که پروانه ویژه دریافت کرده‌اند، نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت ویزای خادمی، فرم‌های ارسال محموله، تقاضای زمین و سایر موارد در این سامانه اقدام خواهند کرد.

وی تصریح کرد: ارائه توصیه‌های ضروری به موکب‌ها و زائران، امکان گزارشگری و ساماندهی آماری، جلوگیری از هدر رفت منابع، هدایت امکانات به مکان‌های مورد نیاز، اعلام امکانات رفاهی و خدمات هر یک از موکب‌ها ازجمله تسهیلات این سامانه اینترنتی  است.

وی در پایان یادآورشد: هموطنان علاقه‌مند به مشارکت در فیض بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر و برپایی کنگره عظیم اربعین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۲۳۳* (ستاره ۲۳۳ مربع) اهداء کنند.

گفتنی است؛ استان قزوین سال گذشته با 64 موکب در کنگره بزرگ اربعین حضور داشت.

انتهای پیام/6006

دیدگاه ها