پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

۲۷ محکوم جرائم غیرعمد در بویین زهرا نیازمند کمک خیرین هستند
کد خبر: ۳۳۵۳۴۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۴ ساعت: ۱۲:۱۴ ↗ لینک کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

۲۷ محکوم جرائم غیرعمد در بویین زهرا نیازمند کمک خیرین هستند

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در شهرستان بویین زهرا ۲۷ محکوم مالی و جرائم غیرعمد وجود دارد که مجموع بدهی این افراد حدود پنجاه میلیارد ریال است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ حجت الاسلام نورالله قدرتی امروز(سه شنبه) در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد که در شهرستان بویین زهرا برگزار شد، اظهار کرد: خیرین واسطه‌های فیض الهی هستند از این رو می‌توانند با اقدام خداپسندانه و نیکوی خود سنتی حسنه را در جامعه ثبت کنند.

وی افزود: مقدمات کار خیر در کشور مهیا است و همه باید کمک کنیم تا از این دست کار خیر که موجب گسترش مهر، محبت و نیکی در جامعه می شود، رواج داشته باشد و جشن‌های گلریزان که به منظور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود، فرصت مغتنمی است تا همه به نوعی از فیض و برکات این ماه مبارک بهرمند شویم.

رییس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: نیکوکاری، احسان، کمک و دست گیری از نیازمندان که امری فطری و غریزی در انسان است و در آیات قرآن کریم نیز به این موضوع فراوان اشاره شده است باید همراه با نیت الهی باشد تا اثرات دنیوی و اخروی به دنبال داشته باشد.

وی در ادامه یادآور شد: زمانی که دست یک انسان نیازمند را می‌گیرید و به او احسان و نیکی می‌کنید در واقع به خودتان نیکی کرده اید زیرا با این عمل موجب بخشیده شدن گناهان خود از درگاه خدای متعال می شوید که در نهایت رضایت الهی را در پی دارد و هدف از کار خیر جز این نیز نباید باشد.

آزادی 281 زندانی در سال گذشته

مقام ارشد قضایی استان گفت: کمک‌های شما صرف کسانی می شود که ناخواسته و از روی غفلت مرتکب جرمی شده اند و حالا در زندان به سر می‌برند و ما باید به این باور برسیم که زندان همیشه جای مناسبی برای مجازات و اصلاح مجرم نیست، بلکه جای کسانی است که از روی عمد مرتکب جرم شده و تکرار و تعدد جرم دارند و باید اجازه دهیم مرتکبین جرائم غیرعمد در کنار خانواده و جامعه اصلاح شوند.

وی افزود: در شهرستان بویین زهرا 27 محکوم مالی و جرائم غیرعمد وجود دارد که مجموع بدهی این افراد حدود پنجاه میلیارد ریال است که امیدواریم با نیت‌های خیر شما بتوانیم بخشی از بدهی آنها را از کمک‌های نقدی شما و بخشی را با گذشت طلبکاران و بخش دیگر را با اعطاء تسهیلات تامین کنیم تا موجبات آزادی آنها فراهم شود.

رییس شورای مسئولان قضایی استان تاکید کرد: آسیب‌های اجتماعی در سطوح مختلف جامعه مشاهده می‌شود و امروز بسیاری از این آسیب‌ها خانواده زندانیان را تهدید می‌کند به همین خاطر باید به گونه ای عمل کنیم که زندان و حبس به عنوان آخرین مجازات باشد.

قدرتی در پایان عنوان کرد: ستاد مردمی دیه فرصت مناسبی برای نیت‌های خیرخواهانه شما خیران است و اگر کمک‌های شما نبود قطعا ما نمی‌توانستیم سال گذشته موجبات آزادی 281 نفر را در استان فراهم نماییم و امیدواریم این کمک‌های شما مختص جشن‌های گلریزان نباشد و در طی سال نیز ادامه داشته باشد. 

دیدگاه ها