پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

راه‌اندازی "قرارگاه مهربانی"/ لجبازی علوم‌پزشکی و متولیان بیمارستان رحیمیان عامل تعطیلی آن شد
کد خبر: ۳۳۴۵۵۲ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ساعت: ۱۶:۰ ↗ لینک کوتاه

در خطبه‌های نمازجمعه استان قزوین مطرح شد؛

راه‌اندازی "قرارگاه مهربانی"/ لجبازی علوم‌پزشکی و متولیان بیمارستان رحیمیان عامل تعطیلی آن شد

در خطبه‌های نماز جمعه استان قزوین مطرح شدکه موضوع نبود بیمارستان بسیار ناراحت کننده است و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان باهم لجبازی کرده و در این بین مردم در حال متضرر شده اند.

به گزارش خبرنگار سیاسی صبح قزوین ؛ آخرین نمازجمعه در قرارگاه‌های عبادی سیاسی شهرهای مختلف استان قزوین برگزار شد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: ایام عید را به ایام زحمت برای خود و دیگران تبدیل نکنیم و اگر مهمان هستیم، رعایت صاحب خانه را بکنیم و اگر صاحب خانه هستیم رعایت ساده زیستی را داشته باشیم.

وی عنوان کرد: تلاش کنیم با ساده زیستی از مهمانان خود پذیرایی کنیم و رعایت حال کسانی که ندارند را در نظر بگیریم که این رفتار مصداق تقوای الهی است.

خطیب جمعه قزوین اظافه کرد: اگر بخواهیم به دیگران نشان دهیم سفره‌های ما رنگین تر است، مردانگی نیست بلکه مردانگی آن است که کاری کنیم کسانی که دستشان خالی است، احساس راحتی کنند.

مسئولان باید به شرایط اقتصادی توجه بیشتری کنند
عابدینی توجه به اوضاع اقتصادی و شرایط معیشتی مردم را وظیفه مسئولان دانست و ابراز کرد: مسئولان باید به شرایط اقتصادی توجه بیشتری داشته باشند. امام علی (ع) می فرمایند مسئولان باید درد و سختی مردم را درک کنند و خودشان نیز سختی آنها را لمس کنند و امروز نیز مسئولان باید درک کنند که حقوق نگرفتن کارگران چه سختی‌هایی به همراه دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اذعان کرد: امروز آیا مسئولان از وضعیت گرانی و مشکلاتی که مردم با آن دست و پنچه نرم می کنند مطلع هستند؟ آیا مدیران ما درکی از زندگی پدری که درآمدی ندارد، دارند؟ امروز توجه ویژه به این مسائل جزو وظایف اصلی مدیران ماست.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: یکی از اتفاقات مهم در پایان سال انتخاب ریاست جدید دستگاه قضا بود، شخصیتی که درد کشیده و صاحب تجربه در عرصه قضاست. خداوند زحمات مسئولان قبلی را بپذیرد و به عزیزی که این مسئولیت را پذیرفته است توفیق خدمتگزاری براساس مبانی انقلاب عطا کند.

وی ادامه داد: آنچه ما از بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص وظایف دستگاه قضا درک کردیم این بود که فرمودند دستگاه قضا باید ملجا و پناهگاهی برای مردم، ستمدیدگان و ضعفا باشد، همچنین به جای عریض و طویل بودن این دستگاه باید چابک سازی صورت بگیرد.

عابدینی گفت: کرامت ارباب رجوع باید در دستگاه قضا حفظ شود و نسبت به درخواست مردم پاسخگویی به موقع صورت بگیرد، ساده زیستی قضات و کارکنان دستگاه قضا جزو دیگر وظایف قوه قضاییه است.

دستگاه قضا با زمین‌خواری و فساد برخورد کند
خطیب نماز جمعه قزوین با بیان اینکه نیروهای انقلابی و متعهد باید در دستگاه قضا به کار گرفته شوند، بیان کرد: باید نیروهایی در دستگاه قضا به کار گرفته شوند که وقتی حرف از زمین خواری و تخلف می شود آنها خوابشان نبرد و نتوانند آرام بگیرند، نه اینکه دزدان به دزدی مشغول باشند، مظلومین ظلم تحمل کنند و خبری از شجاعت و تدبیر و رسیدگی به تخلفات نباشد.

وی عنوان کرد: دستگاه قضا باید با جرائم قاطع برخورد کند زیرا هرجا که قاطعانه برخورد صورت گرفته است، نتیجه این رسیدگی را در زندگی مردم به خوبی مشاهده کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: دستگاه قضا نباید از برخورد با دانه درشت ها هراسی داشته باشد، هرکسی که تخلفی مرتکب شده باید مورد بازخواست قرار بگیرد، نباید مردم فقط ببینند که با تخلفات جزئی برخورد می شود و متخلفان کلان درحال ضربه زدن به اقتصاد کشور هستند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: در بسیاری موارد شاهد برخورد خیلی خوب دستگاه قضا بودیم که ذائقه مردم از این برخوردها شیرین شده است، اما باید این برخورد با تخلفات، خیلی بیشتر از چیزی که وجود دارد، دیده شود.

وی تاکید کرد: سلامت سازی و قانونگذاری و انتقادپذیری مواردی است که از دستگاه قضا انتظار می رود که به این مسائل پایبند باشند.

انتخاب شهرداری پاکدست حق این مردم است
حجت الاسلام مسعود مهدوی در نمازجمعه این هفته شهر الوند اظهار کرد: این ماه رجب غنیمت است و در این ماه نسیم بخشش و رحمت خداوند در جریان است و رجب ماه توبه است.

وی افزود: میلاد حضرت امیرالمومنین علیه السلام و روز پدر در پیش است و ما باید قدر زحمات پدران مان را فراموش نکنیم.

امام جمعه الوند بیان کرد: ایام اعتکاف را نیز در پیش داریم که الحمدلله چندین سال است به برکت انقلاب اسلامی در کشور ما با حضور پرشور جوانان در حال برگزاری است و باید قدر این نعمت بزرگ را بدانیم، ازمسئولین امر که در پشتیبانی این مراسم در حال تلاش هستند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی عنوان کرد: چه خوب است در ایام نوروز و لحظه تحویل سال در مساجد و در کنار معتکفین حضور داشته باشیم بیاید به یاد نیازمندان و محتاجین باشیم مشارکت کنیم در کارهای خیر تا این ایام برای همه مردم شهر همراه با شادی باشد.

این خطیب نمازجمعه بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان تاکید ویژه به فعال و مبتکر بودن در برابر انفعال‌ها باشیم و باید در برابر دشمنان باید بدون ترس ایستادگی کنیم.

وی گفت: وقتی تهدید و تحریم دشمنان وجود دارد باید به دنبال فرصتها رفت و از تمام ظرفیت‌ها باید استفاده شود، نباید به دلیل اختلاف نظرها دوستان خود را در کنار دشمنان قرار دهیم.

مهدوی اذعان کرد: مردم ما مردمی شجاع پاینده و دلیر هستند و در برابر دشمنان محکم ایستادگی می‌کنند، دشمنان گفته اند تحریم‌ها شدیدترین در طول تاریخ است مردم ماهم می گویند شکست آمریکا در این تحریم سخت ترین شکست در طول تاریخ خواهد بود.

وی تصریح کرد: از نیمه سال 97 در خدمت مردم شهر بوده ام که مسائل نگران کننده ای در این شهرستان وجود دارد، موضوع نبود بیمارستان بسیار ناراحت کننده است البته مسئولین شهرستان و استان موارد را تاکید کرده اند، اما مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان باهم لجبازی کرده و در این بین مردم در حال متضرر شده اند.

امام جمعه الوند افزود: اگر این مسائل خدای نکرده از روی لجبازی باشد در پیشگاه خداوند جوابی نخواهیم داشت، در پایان سال نیاز جدی به بیمارستان در شهر وجود دارد.

وی تاکید کرد: به اعضای شورای شهر تذکر داده ام که باید شهرداری مومن پاک دست متخصص دلسوز باید انتخاب کنند حق این مردم این است که شهرداری نمونه انتخاب کنید.

خطیب نمازجمعه گفت: امیدوارم شرکت شهر صنعتی البرز از این وضعیت خارج شود ما از این شرکت انتظارات زیادی در خدمت رسانی به مردم داریم.

وی در پایان بیان کرد: وضعیت تعطیلی این کارخانجات باید مشخص شود دولت تعهد ایجاد اشتغال داد آیا این تعهد در همین شهر انجام شده است؟

مسئولان فکری به حال گرانی و زندگی مردم بکنند
حجت الاسلام رضوانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع شهر بوئین زهرا برگزار شد، اظهار کرد: پایان یافتن سال ۱۳۹۷ و وجود شوق و شور خریدهای شب عید و همزمان شدن این شرایط با گرانی‌ها و کوچک تر شدن سفره‌ها مشکلات زیادی را برای طبقات محروم به بار آورده است.

وی افزود: لازمه حل این بحران هوشمندی مسئولین، ملت و تریبون داران است و باید خیزشی عمومی جهت یکسان سازی سفره‌های عید و برگزاری هرچه ساده تر نوروز امسال توسط مردم صورت بگیرد.

امام جمعه بوئین زهرا تصریح کرد: اعطای بالاترین نشان افتخار کشور به سردار سلیمانی نتیجه فرماندهی ارزشمند این سردار بزرگ و قدر دانی مردم کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان، افغانستان و تدابیر فرماندهی معظم کل قواست.

وی ادامه افزود: سخنان اخیر رئیس جمهور در سفر به استان گیلان در مورد اینکه مقام معظم رهبری فرمودند فرمانده جنگ اقتصادی باید رئیس جمهور باشد قابل بررسی است و باید روشن شود که فرماندهی هوشمندانه جنگ اقتصادی نیازمند رعایت الزاماتی ازجمله باور به اقتصاد مقاومتی و عمل به تدابیر رهبری در این زمینه است.

رضوانی با بیان اینکه آیت الله رئیسی به توصیف مقام معظم رهبری دارای سوابق طولانی در سطوح مختلف قوه قضائیه و آشنا با همه زوایای آن است، گفت: برای ایشان از خداوند متعال آرزوی سعادت داریم.

وی عنوان کرد: امیدواریم ایشان همچون گذشته در راستای تحقق اهداف ارزشمند انقلاب اسلامی و پیشبرد دستگاه قضا همواره موفق و موید باشند.

امام جمعه بوئین زهرا ادامه داد: هرچند برخی جریانات مخالف به اشتباه در تلاشند سطح توقع مردم از رئیس دستگاه قضا بالا ببرند و می‌گویند باید در فرصتی بسیار کوتاه تمام مطالبات گذشته اتفاق بیافتد.

خطیب جمعه بوئین زهرا در بخشی نیز به دستاوردهای سفر سه روزه رئیس جمهور به عراق اشاره داشت و افزود: استقبال گرم دولت عراق از دولت نشان دهنده عمق روابط صمیمانه دو کشور و نقطه عطفی برای ایجاد همکاری راهبری میان دو ملت عراق و ایران و از سوی دیگر عصبانیت امریکا است.

سفر به عراق ثابت کرد مقاومت رمز پیروزی است
امام جمعه آبیک در آخرین‌نماز جمعه سال ۹۷ عنوان کرد: ما در آستانه فتح و ظفرهای جدید هستیم و به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر در مقابل تهاجم حد اکثری دشمن بسیج شویم سنگین ترین شکست تاریخ آمریکا رقم می‌خورد.
 
وی افزود: سفر عزت مندانه رئیس دولت به عراق ثابت کرد که مقاومت رمز پیروزی است.

این خطیب نمازجمعه بیان کرد: مردم در آستانه سال نو به کمک به نیازمندان اهتمام بیشتری داشته باشند، کمک به مردم نیازمند در آستانه سال نو با طرح نسیم همدلی ۲ با محوریت ستاد نماز جمعه آبیک برگزار می‌شود.

سفر دولتمردان به عراق دستاوردهای بزرگی در منطقه دارد
حجت الاسلام فاطمیان در آخرین خطبه‌های نمازجمعه سال جاری در اقبالیه اظهار کرد: احسن الحال در سال جدید این است که در خدمت مردم باشیم، مقلب القلوب خدای تبارک و تعالی است و محول الاحوال خدای تبارک و تعالی است احسن حال این است که برای او و برای عمل به احکام خدای تبارک و تعالی داشته باشیم.

امام جمعه اقبالیه در ادامه به اعطای نشان ذوالفقار به سردار سلیمانی از سوی فرماندهی معظم کل قوا اشاره کرد و افزود: در هفته ای که گذشت با اعطای بالاترین نشان افتخار نیروهای مسلح کشورمان به سردار سلیمانی یکی از جهادگران مردان خدا از عملکرد این فرمانده شجاع تقدیر شد که بخش اخروی و معنوی آن براساس وعده الهی بهشت برین و منزلت جاودانه است.

وی ادامه داد: اعطای این نشان را باید نشانه ای از رضایت ولی فقیه زمان دانست که رضایت خدای بزرگ از مجاهدان راه خدا را گواهی می‌کند، دوم این نشان نشانه ای بود که از تقدیر فرماندهی از سربازی که نابودی داعش را رقم زد.

این خطیب جمعه اضافه کرد: اعطای بالاترین نشان افتخار کشور به سردار سلیمانی تجلیل رهبر و ملت ایران با همه خانواده‌های سرفراز شهدای مدافع حرم پدران و مادران همسران و فرزندان است که شایسته دریافت بهترین مدال‌های دنیوی و اخروی است.

وی عنوان کرد: این مدال نشانه ای از پاسداشت رزمندگان سپاه قدس ایران، قهرمانان حزب الله لبنان دلاورمردان حشداالشعبی عراق، غیرتمندان حشدال وطنی سوریه، دلیرمردان سپاه فاطمیون افغانستان، غیورمردان سپاه زینبیون پاکستان و همه لشکریان سپاه اسلام بود که سال‌ها در برابر متجاوزان غربی و تکفیری‌های عربی ایستادند.

فاطمیان ابراز کرد: پیام دیگر اهدای این مدال به سردار سلیمانی تشکر و قدردانی مردم کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان و پاکستان و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و حمایت مراجع عظام شیعه در بسیج نیروهای رزمنده در برابر متجاوزان است که درغیر اینصورت دامنه وحشی‌گری تروریست‌ها ادامه می‌یافت.

وی درباره ماه رجب و ایام اعتکاف گفت: همانطوری که امام خامنه ای فرمودند؛ ماه رجب و شعبان یک آمادگی است برای اینکه انسان به ماه مبارک رمضان در ماه ضیافت الهی است بتواند با آمادگی وارد شود.

امام جمعه اقبالیه درباره سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران به عراق عنوان کرد: سفر هیئت دولت به عراق نشانگر اراده فراگیر دو کشور برای توسعه مناسبات است.

وی افزود: این سفر روابط دو کشور و کل منطقه را تحت تاثیرگذار قرارخواهد داد، در حالی که بخش خصوصی می‌تواند نقش اساسی در تحقق اهداف توافقات صورت گرفته در این سفر ایفا کند.

قرارگاه مهربانی طرحی مشابه طرح دیوار مهربانی است
حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب در بین الصلاتین نماز جمعه شهر محمدیه با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز ظهار کرد: از تمامی مردم عزیز درخواست داریم که با ساده برگزارکردن سفره‌های عید نوروز و پرهیز از ریخت و پاش‌های اضافی و اسراف سال جدید را با کمک به هم نوعان و نیازمندان آغاز کنند.

وی با اشاره به اینکه قرارگاه مهربانی در ستادهای نماز جمعه استان قزوین راه اندازی شده است، عنوان کرد: هر هفته جمعه‌ها و در حاشیه نماز جمعه هر شهر با تعامل برخی از دستگاه‌ها می‌توان یک مکان مناسب را در جهت تقویت فرهنگ انفاق تعبیه کرد تا بدین وسیله مردم بتوانند کالاهای خود را رد و بدل کنند.

مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین ابراز کرد: قرارگاه مهربانی بدین صورت است که مردم می‌توانند وسایل و لباس‌های قابل استفاده خود را تحویل ستاد نماز جمعه قرار دهند تا بدین وسیله ستادها آنها را در اختیار نیازمندان قرار دهند.

فاطمی نسب گفت: هم اکنون این طرح در دو ستاد نماز جمعه آبیک و محمدیه آغاز به کار کرده است و امیدواریم که ستادهای دیگر هم با تعامل و همکاری مردم این طرح را اجرایی کنند.

وی افزود: قرارگاه مهربانی طرحی مشابه طرح دیوار مهربانی است که توسط مردم و به صورت خودجوش در نقاط مختلف ایران اسلامی اجرا شده بود و امیدواریم این طرح به زودی در تمامی شهرایی که نماز جمعه در آنها برگزار می‌شود هم اجرا شود.
انتهای پیام/2002

دیدگاه ها