پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

رونمایی یادمان ۲۷۶ شهید دانش‌آموز قزوین همزمان با آغاز کنگره
کد خبر: ۳۳۱۷۴۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۴ ساعت: ۸:۳۰ ↗ لینک کوتاه

سرپرست اداره امور شاهد آموزش و پرورش استان خبرداد:

رونمایی یادمان ۲۷۶ شهید دانش‌آموز قزوین همزمان با آغاز کنگره

سرپرست اداره امور شاهد آموزش و پرورش استان گفت: احداث یادمان ۲۷۶ شهید دانش‌آموز و ۵۸ شهید فرهنگی ۲۰ آبان همزمان با آغاز کنگره سه هزار شهید استان با حضور مسئولان رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر  صبح قزوین ؛ روح الله مومنی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه یادواره ۲۷۶ دانش‌آموز استان در سالن جلسات اداره‌کل آموزش و پرورش قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی و سالگرد شهادت شهید فهمیده، یادواره شهدای دانش‌آموز استان همزمان با سراسر کشور در قزوین برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه ساعت ۹ صبح روز سه‌شنبه ۱۵ آبان ماه با حضور مسئولان استانی و با سخنرانی خواهر شهید فهمیده در دبیرستان دخترانه شاهد نرگس برگزار می‌شود.

سرپرست اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: یادواره ۲۷۶ شهید دانش‌آموز استان به منظور تبیین جایگاه شهید و شهادت، ایجاد روحیه جهادی و مسئولیت پذیری، نهادینه کردن روحیه ایثار و شهادت و با رویکرد روحیه حق‌خواهی و دفاع از مظلوم، میهن دوستی و متعهد بودن و همچنین خدمتگذاری و ولایت پذیری برگزار می‌شود.

تحصیل ۴ هزار دانش‌آموز در ۱۳ مدرسه شاهد استان
وی در ادامه عنوان کرد: معرفی و تقدیر از دانش‌آموزان برتر و دارنده رتبه‌های برگزیده ورزشی، علمی، فرهنگی و هنری مدارس شاهد متوسطه استان از دیگر برنامه‌های جنبی این مراسم است.

مومنی با بیان اینکه بالغ بر ۴ هزار دانش‌آموز در ۱۳ مدرسه شاهد استان تحصیل می‌کنند؛ گفت: برای این یادواره برنامه‌های متعددی پیش‌بینی شده که از جمله آن می‌توان به بیان خاطراتی از شهید فهمیده توسط دانش‌آموزان، تبیین و تحلیل ویژگی‌های شهید فهمیده توسط خواهر شهید، اجرای تئاتر و سرود دانش‌آموزی با موضوع شهدای مدافع حرم و شهدای دانش‌آموز اشاره کرد.

وی در ادامه هدف کلی از برگزاری این برنامه را ایجاد تحرک عملی دانش‌آموزان و آشنایی آنها با سیره و هدف شهید فهمیده عنوان کرد و گفت: شهید فهمیده بهترین الگوی عملی برای نسل جوان و دانش‌آموز امروز است.

سرپرست اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: احداث یادمان ۲۷۶ شهید دانش‌آموز و ۵۸ شهید فرهنگی یکی دیگر از اقدامات انجام شده است که ۲۰ آبان همزمان با آغاز کنگره سه هزار شهید استان با حضور مسئولان رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: این یادمان در تمامی مدارس شاهد به صورت پایلوت نصب خواهد شد و تا پایان سال تحصیلی ۹۸_۹۷ نیز در همه مدارس استان اجرا می‌شود که الهام گرفته از معماری سنتی قزوین است.

مومنی عنوان کرد: عطرافشانی و گلباران مزار شهدا و حضور دانش‌آموزان در گلزار شهدا به منظور ادای احترام به مقام شامخ شهدا و تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و شهدا پایان بخش برنامه خواهد بود.
انتهای پیام/7003

دیدگاه ها