پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

دستیار آقای روحانی یا سخنگوی ترامپ؟!/ دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند
کد خبر: ۳۲۶۶۹۱ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۵ ساعت: ۱۰:۴۷ ↗ لینک کوتاه

درباره مصاحبه عجیب مولاوردی با آسوشیتدپرس

دستیار آقای روحانی یا سخنگوی ترامپ؟!/ دستگاه قضا باید علیه «مولاوردی» اقامه دعوی کند

مشاور رئیس‌جمهور با چه انگیزه‌ای اقدام به مصاحبه با رسانه‌ ویژه آمریکایی می‌کند و تاسف‌برانگیزتر آنکه در آن به تحریف و وارونه‌نمایی رخدادهای داخلی روی می‌آورد و چوب حراج بر امنیت کشور هم می‌زند.

به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،معمولا وقتی یک مقام رسمی کشور در مقابل خبرنگار رسانه‌های خارجی قرار می‌گیرد، انتظار این است که این شخص از مواضع کشور دفاع کند و به تشریح دکترین و سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بپردازد.

انجام مصاحبه‌های غیرمتعارف با رسانه‌های خارجی و دادن خوراک تبلیغاتی به آنها، اقدام ناپسندی است که هر از گاهی از سوی برخی افراد که مسئولیت رسمی در کشور دارند نیز صورت می‌گیرد. دلیل اینکه برخی از این مسئولین زمانی که مقابل خبرنگاران بیگانه می‌نشینند، ژست اپوزوسیون و گاها مخالف سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران می‌گیرند و اظهاراتی انجام می‌دهند که خوشحالی ضد انقلاب و دشمنان کشور را به همراه دارد، را می‌توان در ابعاد مختلف بررسی کرد. رده و جایگاه این برخی افراد مسئول، بعضا تا مشاور و معاون رئیس‌جمهور هم می‌رسد و تعجب و تاسف را دو چندان می‌کند.

بدون تردید، آمریکا در شرایط کنونی جنگ اقتصادی همه جانبه‌ای را علیه مردم ایران تدارک دیده است؛ با این وجود باید از فردی در جایگاه مشاور رئیس‌جمهور این سوال را مطرح کرد که با چه انگیزه‌ای اقدام به چنین مصاحبه‌ای با یک رسانه ویژه آمریکایی می‌کند و تاسف‌برانگیزتر آنکه در آن مصاحبه به تحریف و وارونه‌نمایی رخدادهای داخلی روی می‌آورد تا آنجا که چوب حراج بر امنیت کشور هم می‌زند و در مقام دفاع از یک جاسوس که با هوشیاری دستگاه‌ها و نهادهای اطلاعاتی کشور، دستگیر شده، ظاهر می‌شود.

اظهارات تعجب‌برانگیز مولاوردی که با استقبال رسانه‌های ضدانقلاب مواجه شد

شهیندخت مولاوردی مشاور رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی اخیرا در مصاحبه با رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس، اظهارات تعجب برانگیزی را بر زبان جاری کرد که با کف و سوت رسانه‌های ضدانقلاب و معاند همراه شده است. مولاوردی در این مصاحبه ارکان نظام از جمله قوه قضاییه را هدف قرار داده است و تلاش کرده تصویری سیاه و باب میل آمریکایی‌ها و ضدانقلاب را از جامعه ایرانی ترسیم کند؛ تعجب نکنید، وی این اظهارات را در گفتگو با یک رسانه امریکایی بازگو کرده است جایی که به سریعترین زمان ممکن باعث شادی دل امریکایی‌ها شود؟!

دفاع از یک جاسوس!

مولاوردی در گفتگو با این رسانه امریکایی به موارد و هجمه‌های فوق نیز اکتفاء نکرده و صراحتا از یک جاسوس آمریکایی - لبنانی محکوم شده در ایران به نام «نزار زکا» دفاع کرده است تا بازهم بتواند دولت ترامپ را از این حمایت خوشحال کند؟!

«نزار زکا» همان جاسوسی است که شهریور ۹۴ به دعوت همین خانم مولاوردی که در آن زمان معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور بود، در پوشش کارشناس فناوری اطلاعات وارد ایران شد تا ماموریت ویژه خود که از جانب آمریکایی‌ها به وی تفویض شده بود را در کشور ما، پیش ببرد.

زکا که به سبب ارتباط با دستگاه‌های اطلاعاتی و نظامی آمریکا از او به عنوان «گنج پنهان» یاد می‌شود، پس از ورود به ایران برای پیشبرد پروژه جاسوسی محوله از جانب آمریکا، توسط نیروهای اطلاعاتی کشور دستگیر شد و در آبان سال ۹۴ در یک فرآیند دادرسی عادلانه به ۱۰ حبس محکوم شد.

حکمی که آمریکایی‌ها هم به سبب آگاهی از جاسوس بودن نیروی خود چندان به آن اعتراض نکردند و به دام افتادن زکا را صرفا یک شکست اطلاعاتی و به خطا رفتن تیر جاسوسی‌شان دانستند؛ اما در کمال تعجب بعد از حدود سه سال از دستگیری و محاکمه این جاسوس نشان‌دار آمریکایی، فردی در ایران در جایگاه مشاور رئیس‌جمهور در مقام دفاع از او برآمده و در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی، علنا از جاسوس آمریکایی حمایت می‌کند و علیه کشور خود و نهادها و دستگاه‌های امنیتی و قضایی آن موضع می‌گیرد و هجمه پراکنی می‌کند!

خانم مولاوردی باید توضیح دهد که بر چه مبنایی به عنوان یک مسئول دولتی در نظام جمهوری اسلامی، با رسانه کشور دشمن مصاحبه می‌کند و در آن مصاحبه به اتخاذ مواضعی روی می‌آورد که مشابه مواضع عناصر ضدانقلاب و معاند نظیر گروهک تروریستی منافقین است؟ مولاوردی با سمت مشاور رئیس‌جمهور مگر در جایگاه اپوزیسیون قرار دارد که اینچنین علیه نظام و ارکان آن با دشمن همراستا می‌شود و به دروغ پردازی همسو با منافع دشمن روی می‌آورد؟

علاقه مولاوردی به مصاحبه با رسانه آمریکایی!

البته این نخستین بار نیست که مولاوردی در مصاحبه با رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس علیه کشور خود سخن می‌گوید و پیرامون رخدادهای داخلی موضع می‌گیرد؛ وی خرداد ۹۴ نیز در مصاحبه با این رسانه آمریکایی، در خصوص موضوع ورود زنان به استادیوم‌های ورزشی، صحبت کرده بود.

ادعای کذب و توهین آمیز پیرامون مردم سیستان و بلوچستان

او کماکان به مصاحبه‌ها و اظهار مواضع حاشیه ساز و دروغ پردازانه‌اش ادامه می‌دهد. افکار عمومی هنوز ادعای کذب مولاوردی در بهمن سال ۹۴ که توهینی به مردم سیستان و بلوچستان بود را فراموش نکرده است؛ زمانی که مولاوردی مدعی شد «روستایی را در سیستان و بلوچستان داریم که تمامی مردان آن روستا اعدام شده‌اند» و این یعنی همه مردان آن‌ها خلافکار بودند که اعدام شدند؟! این ادعا به سرعت توسط رسانه‌های ضدانقلاب و معاند در حجم وسیع پوشش داده شد، اما پس از چندی با روشنگری و ادله مسئولان قضایی شهر زاهدان مشخص شد که این ادعای مولاوردی از اساس دروغ است.

حمایت از مروجان بی‌عفتی!

مولاوردی در قضیه بی‌عفتی سازمان یافته‌ای که در زمستان گذشته از سوی کانون‌های مشخصی در غرب برای تخطئه «حجاب اسلامی» صورت گرفت، در کمال تعجب بجای پاسداری از حرمت و کرامت زن و تاکید بر مقوله متعالی «حجاب اسلامی»، در مصاحبه‌ای به دفاع از معدود افراد معلوم‌الحال و اجیر شده‌ای پرداخت که در برخی میادین شهر تهران اقدام به کشف حجاب می‌کردند!

پیشنهاد می‌شود و انتظار هم می‌رود، مشاور رئیس جمهور بجای مصاحبه با رسانه آمریکایی و تخطئه نهادهای داخلی، بهتر است فعالیت خود را متمرکز بر بررسی ظلم‌های بیشماری کند که از جانب همین آمریکایی‌ها به مردم ایران روا داشته شده است. آمریکا سیاهه‌ای از جنایت علیه ملت ما دارد؛ همین جنگ اقتصادی اخیر که معیشت مردم را نشانه گرفته است، بارزترین و دم دست‌ترین نمونه است؛ ایکاش خانم مشاور که در زمینه حقوق شهروندی کار می‌کند، به این حقوق شهروندان ایرانی نیز که بواسطه توطئه آمریکایی‌ها هدف گرفته شده است، توجه کند.
انتهای پیام/1404
منبع: میزان

دیدگاه ها