پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

فایننشال تایمز; احتمالا ترامپ سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی اعلام کند
کد خبر: ۲۶۶۵۰۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۵ ساعت: ۱۰:۱۳ ↗ لینک کوتاه

اقدامات خصمانه واشنگتن علیه کشورمان تمامی ندارد؛

فایننشال تایمز; احتمالا ترامپ سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی اعلام کند

روزنامه فایننشال تایمز نوشت احتمالا دولت آمریکا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را یک «سازمان تروریستی» معرفی کند.

به گزارش سرویس سیاسی   صبح قزوین ،روزنامه فایننشال تایمز از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای اعمال اقدامات جدید ضدایرانی  خبر داد.

این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: آمریکا به عنوان بخشی از اقدامات خود در زمینه تشدید مواضعش در برابر ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به عنوان یک گروه تروریستی معرفی خواهد کرد.

یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت: دونالد ترامپ به دنبال از سرگیری تحریم‌های گسترده ایران که احتمالا به برهم خوردن توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ منجر می‌شود، نیست؛ بلکه انتظار می‌رود از اعمال اقدامات جدیدی بر ضد ایران از جمله وضع تحریم‌های هدفمند بیشتر، معرفی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی و اتخاذ مواضع شدیدتر در برابر «نیرو‌های نیابتی ایران» در سوریه، عراق و یمن خبر دهد.

شایان ذکر است دولت ترامپ باید 15 اکتبر (23 مهرماه) گزارش جدید خود را درباره پایبندی ایران به برجام به کنگره ارائه کند.

یک مقام ارشد کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که ترامپ قرار است در جدیدترین گزارش خود اعلام کند ایران به برجام پایبند نبوده است.

در صورتی که رئیس‌جمهور آمریکا پایبندی ایران به توافق هسته‌ای ایران تایید نکند، کنگره آمریکا شصت روز فرصت دارد تا درباره اعمال مجدد تحریم‌های ایران تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/1404

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها