پایگاه خبری صبح قزوین

آخرین اخبار استان قزوین

اعزام ۵۰۰ دانشجوی قزوینی به پیاده روی اربعین
کد خبر: ۲۶۵۲۲۵ تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۹ ساعت: ۱۱:۰ ↗ لینک کوتاه

مسئول بسیج دانشجویی قزوین اعلام کرد:

اعزام ۵۰۰ دانشجوی قزوینی به پیاده روی اربعین

مسئول سازمان بسیج دانشجویی بیان کرد: امسال پیاده روی اربعین برای ۴۰۰ تا ۵۰۰ دانشجو درنظر گرفته شده است که از ۱۲ تا ۱۹ آبان ماه به صورت گسترده و سازماندهی تر اما با همان روحیه مردمی برگزار می‌شود.

مهدی برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه صبح قزوین از برگزاری پیاده روی اربعین ویژه دانشجویان خبر داد و گفت: مراسم پیاده روی اربعین در حوزه دانشجویی چهارمین سال متوالی است که برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در سال 93 حدود ۴۰ دانشجو، سال 94 تقریبا ۴۵ نفر و سال 95 هم ۴۰ نفر در قالب یک کاروان اعزام شدند. 

مسئول بسیج دانشجویی قزوین در ادامه افزود: امسال پیاده روی اربعین برای ۴۰۰ تا ۵۰۰ دانشجو درنظر گرفته شده است که از ۱۲ تا ۱۹ آبان ماه به صورت گسترده و سازماندهی تر اما با همان روحیه مردمی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: هفته گذشته اولین جلسه ستاد قرارگاه پیاده روی اربعین دانشگاهیان استان قزوین به میزبانی دانشگاه امام خمینی(ره) به ریاست دکتر نائینی برگزار شد.

این مسئول اضافه کرد: طبق مصوبه ای که بین وزات علوم و سازمان بسیج مستضعفین به امضا رسیده است، وزیر علوم به عنوان رئیس قرارگاه، سردار فضلی به عنوان جانشین قرارگاه و گودرزی رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور به عنوان دبیر این قرارگاه تعیین شده اند.

وی ابراز کرد: در استان قزوین نائینی رئیس دانشگاه امام خمینی به عنوان رئیس قرارگاه، برزگر جانشین سپاه به عنوان جانشین قرارگاه و بسیج دانشجویی هم به عنوان دبیر اجرایی این قرارگاه معرفی شده اند.

اعزام کاروان دختران دانشجو به اربعین

برزگر تصریح کرد: صدور مجوز خروج از کشور برای هزار دانشجویی که کارت پایان خدمت ندارند، اعزام حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دانشجو در قالب کاروان و آماده سازی موکبی به نام "دانشگاهیان استان قزوین" بین مسیر نجف تا کربلا طی سه روز پیاده روی از جمله برنامه‌های ماست.

وی اعلام کرد: این موکب با کمک‌های مادی و معنوی دانشجویان، کارمندان، اساتید، هیئت علمی و روسای دانشگاه‌ها بر پا خواهد شد تا علاوه بر اسکان، مکانی برای ارائه خدمات پزشکی، فرهنگی و پخش اطعام برای زائران باشد.

این مسئول عنوان کرد: امسال به دستور رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) محدودیتی برای اعزام قائل نمی‌شویم؛ اما اگر استقبال داوطلبان زیاد باشد ناچارا حدود ۵۰۰ نفر را به قید قرعه کشی اعزام خواهیم کرد.

وی گفت: امسال برای اولین بار شرایطی را مهیا کردیم تا خواهران دانشجوی علاقه مند هم بتوانند در این طرح شرکت کنند و اگر استقبال شد یک کاروان خواهر هم اعزام خواهیم داشت.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به هزینه پیاده روی اربعین اذعان کرد: قرار است یک سوم هزینه را دانشگاه تقبل کند و دو سوم دیگر را دانشجو یا از طریق کمک‌های خیرین تامین اعتبار شود‌.

وی بیان کرد: پیاده روی اربعین حماسه ای عظیم و باشکوهی است که در سطح منطقه و بین کشور‌های اسلامی به ویژه جهان تشییع اتفاق می‌افتد که تاثیر معنوی، فرهنگی و تربیتی بسیار بالایی دارد.

برزگر خاطرنشان کرد: هدف از پیاده روی اربعین این است که دانشجویان بتوانند درس استقامت، ایستادگی، صبر، گذشت و ایثار را با خود به ارمغان آورند و مدیرانی انقلابی، مومن، معتقد و صبور تربیت شود.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی در پایان اظهار کرد: هرساله شاهد استقبال بسیار بالایی از اقشار مختلف در حوزه دانشجویی و آحاد مردم در پیاده روی اربعین هستیم و امیداوریم مسئولین کمک کنند تا اعزام‌های منظم، سازماندهی شده تر و با سهولت بیشتری نسبت به قبل داشته باشیم.
انتهای پیام/3008

دیدگاه ها