آخرین اخبار استان قزوین

۷ استان معین در بازسازی مناطق سیل‌زده گلستان مشارکت می‌کنند
کد خبر: ۳۳۴۶۵۳ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ساعت: ۱۵:۰۷ ↗ لینک کوتاه

سردار سلامی در جلسه مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح:

۷ استان معین در بازسازی مناطق سیل‌زده گلستان مشارکت می‌کنند

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ۷ استان معین در بازسازی گلستان مشارکت می کنند، گفت : برای بازسازی استان گلستان از الگوی کرمانشاه استفاده کردیم که الگوی خوب و موفقی بود.

 

به گزارش سرویس اجتماعی صبح قزوین؛ سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه امروز در گرگان در جلسه مسئولین ستاد کل نیروهای مسلح جهت امداد رسانی به مناطق سیل زده اظهار کرد: ما قبل از این اتفاق در 28 اسفند ماه نیز با استان در ارتباط بودیم، از پریشب که سردار معروفی ابعاد این ماجرا را تشریح کرد به همه سپاه های استانی ابلاغ کردیم که همه امکانات خود را برای این منطقه بسیج کنند و به فرماندهان نیروی زمینی وهوافضا هم ابلاغ کردیم که امکانات خود را آماده داشته باشند.

وی افزود: از دیروز که پیام آقا صادر شد، با 20 فرمانده سپاه استانی تلفنی صحبت کردم، امکانات خوبی اعم از چادر، پتو، عذا، آب، تجهیزات مهندسی تهیه و به سمت استان گلستان گسیل شده است که بخشی رسیده و بخشی نیز در ادامه خواهد رسید.

این مقام مسئول در خصوص برنامه های آینده برای بازسازی مناطق سیل زده استان گلستان گفت: برای آینده نیز برنامه ریزی کردیم تا ظرف یک ماه آینده وضعیت مناسبی را ایجاد کنیم به همین منظور ما برای این استان هفت استان را معین قرار دادیم و قرار شد سردار معروفی بلوک بندی کند و هر بلوک برای بازسازی به یک استان داده شود.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: برای بازسازی استان گلستان از الگوی کرمانشاه استفاده کردیم که الگوی خوب و موفقی بود، بسیج سازندگی استان گلستان موظف است این بلوک بندی و محور ها را مشخص و نظارت کند.

وی گفت: با همه سپاه های استانی این ارتباط و همکاری متقابل وجود دارد و مسولیت امور مهندسی زرساختی نظیر پل، جاده و ترمیم اینها به نیروی زمینی واگذار شده است، اگر سردار معروفی فرمانده سپاه استان گلستان تشخیص بدهند که نیاز به احداث بیمارستان صحرایی است، نیروی زمینی سپاه بی درنگ آن را ایجاد خواهد کرد.

سلامی با بیان اینکه بعد از صدور فرمان مبارک رهبر معظم انقلاب همه امکانات را بسیج کردیم، تصریح کرد: با همه وجود اینجا کنار مردم هستیم تا وضعیت به شرایط قبل برگردد و این امید را می دهیم که شرایط بهتر از قبل خواهد شد.

وی از اجرای برنامه‌های فرهنگی امیدبخش در مناطق سیل زده خبر داد و گفت: این واقعه فرصتی است تا وحدت و همدلی خودمان را با برادران اهل تسنن که در سیل اخیر گرفتار شده اند را نشان دهیم و وحدت و علاقه مندی خودمان به یکدیگر را استحکام ببخشیم.

انتهای پیام/2002

منبع: گلستان ما

دیدگاه ها