آخرین اخبار استان قزوین

کد خبر: ۳۳۴۶۴۷ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ ساعت: ۰۸:۴۵ ↗ لینک کوتاه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:

بیش از ۷ میلیون تردد در جاده‌های قزوین ثبت شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: بیش از ۷ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۴۵۴ تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین ثبت شده است.

 

افشین پیر نون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: همزمان با سفرهای نوروزی در سال جاری بر اساس اطلاعات دریافتی از ۵۹ دستگاه سامانه تردد شمار بر خط راه‌ها در محورهای مواصلاتی استان قزوین مجموع آمار تردد ثبت شده در روز جمعه دوم فروردین ماه امسال بالغ بر ۱ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۱۹۰ وسیله نقلیه بوده است.

وی اذعان کرد: سامانه‌های تردد شمار این اداره در محورهای استان قزوین از روز شنبه ۲۵اسفند ماه ۱۳۹۷ تا پایان روز جمعه دوم فروردین ماه امسال بیش از ۷میلیون و ۳۵۴هزار و ۴۵۴ تردد را به ثبت رسانده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین بیان کرد: متوسط نرخ جریان ترافیک شامل تعداد خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می‌کنند در سطح راه‌های مواصلاتی استان معادل ۷۶۸ وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

وی یادآور شد: بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در این ایام، مربوط به آزاد راه کرج به قزوین با ۳ هزار و ۲۵۰ وسیله نقلیه در ساعت بوده است، متوسط سرعت تردد در آزاد راه‌های استان ۸۵ کیلومتر و متوسط سرعت در سایر محورهای استان ۷۴ کیلومتر در ساعت بوده است.

این مسئول در پایان گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت ۱۰۳ کیلومتر در ساعت در آزاد راه قزوین به کرج بوده است.

انتهای پیام/2002