پسماندهای شهری و روستایی تاکستان ساماندهی می‌شود
جمعه 3 اسفند 1397

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان:

پسماندهای شهری و روستایی تاکستان ساماندهی می‌شود

پسماندهای شهری و روستایی تاکستان ساماندهی می‌شود
کد خبر: 330181/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/07/16 ساعت: 12:51 PM


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان گفت: شهرداری‌ها مکلف شدند تا نسبت به معرفی جایگاه نخاله‌های ساختمانی با کسب نظز محیط زیست اقدام کنند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ جلسه کارگروه پسماند شهرستان تاکستان امروز(دوشنبه) با حضور فرماندار و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محمد جلیلوند اظهار کرد: در جلسه کارگروه پسماند بر ساماندهی پسماندهای شهری و روستایی در تمام نقاط شهرستان تاکستان تآکید شد و مقرر شد تا پایان سال همه این پسماندها به جایگاه پسماند متمرکز محمدآباد انتقال یابد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان افزود: همچنین مصوب شد تمامی نخاله‌های ساختمانی تخلیه شده در حاشیه جاده‌ها و کمربندی‌های شهرها با مشارکت شهرداری‌ها و اداره راه و شهرسازی پاکسازی شود و این کار به صورت مستمر در هفته یکبار انجام گیرد.

وی ابراز کرد: شهرداری‌ها مکلف شدند تا نسبت به معرفی جایگاه نخاله‌های ساختمانی با کسب نظز محیط زیست اقدام کنند.

جلیلوند تصریح کرد: از دیگر مصوبات این نشست اقدام مشترک اداره محیط زیست و شبکه بهداشت جهت بازدید مطب‌ها و درمانگاه‌ها و تصمیم گیری در خصوص انتقال پسماندهای پزشکی و عفونی به مراکز مجاز بود.

این مسئول در پایان گفت: از شهرداری‌ها خواسته شد از طریق تلویزیون‌های شهری و استفاده از بیلبوردهای شهری نسبت به تنویر افکار عمومی در راستای تبیین اهمیت و نقش محیط زیست در ارتقای سلامت جامعه اقدام کنند.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.