"ایران چگونه می‌تواند با تحریم‌های آمریکا مقابله کند"
شنبه 26 آبان 1397

بلومبرگ در گزارشی نوشت:

"ایران چگونه می‌تواند با تحریم‌های آمریکا مقابله کند"

"ایران چگونه می‌تواند با تحریم‌های آمریکا مقابله کند"
کد خبر: 324896/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1397/06/13 ساعت: 10:26 AM


رسانه آمریکایی در گزارشی به نحوه مقابله ایران با تحریم‌های آمریکا پرداخت.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین،  بلومبرگ در گزارشی تحت عنوان «ایران چگونه می‌تواند با تحریم‌های آمریکا مقابله کند» نوشت: دونالد ترامپ به دنبال هدف قرار دادن نفت ایران است، اما تحریم‌های آمریکا شاید به تنهایی نتواند برای متوقف کردن شاهراه اقتصادی جمهوری اسلامی کافی باشد.

الن میلیگان در این زمینه می‌گوید: در پی اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا در ماه نوامبر، تخفیف، تهاتر و  قاچاق{فروش از راه‌های غیر رسمی} - حتی غیرفعال کردن سیستم رهگیری تانکرهای خود - از جمله تاکتیک‌هایی هستند که ایران ممکن است از آنها برای فروش تقریبا 800 هزار بشکه نفت در روز استفاده کند. "ایران چگونه می‌تواند با تحریم‌های آمریکا مقابله کند"

بلومبرگ نوشت: تحریم‌ها آسیب خواهند رساند، اما فروش هایی در چنین سطح‌ از تاثیرات[تحریم‌ها] خواهد کاست.

این گزارش افزود: چین، ترکیه و هند احتمالا به خرید نفت ایران ادامه خواهند داد، در حالی که برخی خریداران عمده مانند ژاپن، کره جنوبی و کشورهای اروپایی از خرید نفت ایران اجتناب می‌کنند. ترامپ به دنبال اعمال فشار حداکثری بر تهران است. او می‌خواهد صادرات نفت را کاملا متوقف کند تا اینکه رهبران این کشور را به آمدن پای میز مذاکرات بکشاند و توافق جدیدی را برای کاهش نفوذ ایران در منطقه منعقد کند. این هدف مطلوب دو متحد منطقه‌ای آمریکا، یعنی اسرائیل و عربستان، است.

انتهای پیام/1404منبع خبر : تسنیم

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.