مجموع بدهی زندانیان غیرعمد 34 میلیارد تومان است
شنبه 27 بهمن 1397

رئیس کل دادگستری استان قزوین:

مجموع بدهی زندانیان غیرعمد 34 میلیارد تومان است

مجموع بدهی  زندانیان غیرعمد 34 میلیارد تومان است
کد خبر: 310112/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/03/19 ساعت: 11:48 AM


رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: امیدواریم با نیت خیرخواهانه شما خیرین بتوانیم موجبات آزادی زندانیان غیرعمد را در سال جاری فراهم کنیم که مجموع بدهی این افراد 34 میلیارد تومان است.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان البرز اظهار کرد: همه ما مي‌خواهيم جامعه اي با كمترين جرم و آسيب اجتماعي، گناه، طلاق، زنداني و اختلاف داشته باشيم كه چنين رويكردي خواست فطري هر انساني در هر جامعه ای است.

وی افزود: وقتي با یک نگاه مشترك و همسو در شرايط حاضر جامعه بر رفع آسيب‌هاي اجتماعي و جرائم تأكيد مشترك داريم، عقل و شرع ما را مكلف مي‌كند تا زمينه همكاري، همدلي، همفكري و تعامل را فراهم كنيم.

مقام ارشد قضایی استان تصريح كرد: امروز راهكارهاي قانوني براي كاهش حبس و جمعیت کیفری زندان‌ها وجود دارد؛ البته نبايد حتي يك نفر خلاف قانون آزاد شود و يا خلاف قانون بازداشت شود و حتي يك نفر اگر امكان استفاده از ظرفيت‌هاي قانوني دارد از آن بهرمند نشود.

وی در ادامه بیان کرد: بايد توجه داشته باشيم كه حكم حبس تنها براي زنداني تبعات ندارد؛ بلكه خانواده و جامعه را نيز درگير خواهد كرد از همين رو قانونگذار همانطور كه حكم مجازات را تعيين كرده، براي زنداني هم حقوقی در نظر گرفته که نباید تضییع شود.

قدرتی ابراز کرد: ما قضات بايد تلاش کنیم و جايي كه ديديم آزادي كسي به نظم و امنيت عمومی جامعه  لطمه نمی زند و موجب تجري ديگر افراد نمي‌شود به جاي حبس از مجازات‌هاي جايگزين استفاده كنيم.

وی با اشاره به اینکه جشن گلریزان باید به عنوان یک سنت نیکو به جامعه معرفی شود، افزود: زمانی که یک انسان با نیت خیرخواهانه دست یک انسان نیازمند را می‌گیرد و به او کمک می‌کند مطمئن باشد که خدای متعال نیز دست او را خواهد گرفت.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اذعان کرد: در سال 96 تعداد 309 نفر با کمک ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی عنوان کرد: امیدواریم با نیت خیرخواهانه شما خیرین بتوانیم موجبات آزادی زندانیان غیرعمد را در سال جاری فراهم کنیم که مجموع بدهی این افراد 34 میلیارد تومان است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.