مانور سمپاشی هوایی در قزوین توسط پهپاد انجام شد
شنبه 24 آذر 1397

برای اولین بار در استان؛

مانور سمپاشی هوایی در قزوین توسط پهپاد انجام شد

مانور سمپاشی هوایی در قزوین توسط پهپاد انجام شد
کد خبر: 306162/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1397/02/23 ساعت: 2:30 PM


مانور سمپاشی هوایی برای اولین بار در استان و سومین بار در کشور با استفاده از پهبـاد با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ سمپاشی دقیق هوایی توسط ربات‌های عمود پرواز بدون سرنشین کنترل پذیر (پهباد) نه تنها از آسیب‌های روش‌های سنتی به دور است بلکه با توجه به قیمت بسیار اندک و خدمات پشتیبانی وسیع و ارزان، انجام عملیات سمپاشی حجم انبوهی از مزارع و باغات در کمترین زمان ممکن توسط آن بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

همچنین کاهش مصرف سم و کود مایع، اجرای سمپاشی دقیق از طریق کنترل سپاشی از طریق رایانه منطبق بر نظر کارشناس و نمودارهای چگالی آفات، جلوگیری از افزایش تلفات و ضایعات کشاورزی در فرآیند حین تولید؛ در نتیجه عدم تماس مستقیم دستگاه و کاربر با زمین و محصول، افزایش سرعت سمپاشی به نسبت روش‌های سنتی زمینی و بالتبع سود آوری اقتصادی و همچنین کاهش بسیار چشم گیر در مصرف آب از مزایای استفاده از این پهباد است.

مانور سمپاشی هوایی برای اولین بار در استان و سومین بار در کشور با استفاده از پهبـاد با حضور مسئولین کشوری و استانی برگزار شد.

سرعت عمل بالا تا 60 هکتار در روز ، قابلیت اجرای عملیات سمپاشی در زمین‌های صعب العبور، بهره وری بالا، کاهش 90 درصدی مصرف آب، دقت بالا و کنترل تمام خودکار توسط سامانه کنترل زمینی از مزایای دیگر این پهبادها است.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.