"مریم نخستین" به عنوان شهردار محمدیه معرفی شد
دو شنبه 26 آذر 1397

سخنگوی شورای شهر محمدیه:

"مریم نخستین" به عنوان شهردار محمدیه معرفی شد

"مریم نخستین" به عنوان شهردار محمدیه معرفی شد
کد خبر: 299179/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1397/01/09 ساعت: 5:40 PM


شورای شهر محمدیه برای نخستین بار در استان قزوین یک زن را به عنوان شهردار این شهر انتخاب کرد.امید منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: مریم نخستین که به عنوان یکی از چند نامزد شهرداری این شهر بود با اکثریت آراء اعضای شورا به عنوان نخستین شهردار زن این شهر انتخاب شد.

وی افزود: طی هفته‌های گذشته گزینه‌های مختلف با برنامه‌های متفاوت برای شهرداری محمدیه مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفتند و در نهایت ظهر امروز(پنج شنبه) گزینه نهایی انتخاب شد که پس از طی مراحل قانونی به عنوان شهردار محمدیه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

سخنگوی شورای شهر محمدیه اذعان کرد: مدیریت زنان خصوصا در مسائل شهری به علت ظرافت‌هایی که نگاه آنها به این مسائل دارد و همچنین با توجه به اینکه نماینده نیمی از جامعه هستند، می‌تواند علاوه بر اینکه اتفاق جدیدی است، بسیار تاثیر گذار هم باشد.

منفرد در خصوص مراحل انتخاب شهردار عنوان کرد: تمام اعضای شورا تاکید داشتند که در اولین گام به گزینه‌های محدود دست یابیم و تلاش بر این بود که در انتخاب سرعت و دقت مدنظر باشد.

وی در ادامه تاکید کرد: شورای محمدیه به دنبال نگاه شورایی در انتخاب شهردار بوده و به دنبال استفاده از پتانسیل کامل و نظرات هر ۷ عضو بوده است، چرا که خروجی تفکر شورایی قطعا خروجی مناسبی خواهد بود.

این عضو شورا با اشاره به اینکه شورای شهر در انتخاب شهردار استقلال خود را حفظ کرده و تا امروز بحث فشار شخصی و جریانی خاصی نبوده تصریح کرد: البته شورای شهر از نظرات خیرخواهانه افراد و گروه‌ها استفاده کرده اما اینکه با فشار، شخصی را وارد لیست نهایی کند و یا با فشار شخصی را انتخاب کند؛ این طور نبوده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر محمدیه با بیان اینکه ملاک انتخاب شهردار شایستگی‌ها بوده و نام افراد ملاک نبوده؛ بیان کرد: قطعا تمام اعضای شورا به دنبال شخصی بودند که در طراز شهر محمدیه بوده و چهره محبوبی به لحاظ مدیریت شهری و نگاه فرهنگی مناسبی به شهر داشته باشد، فردی اخلاق مدار باشد، در تکریم مردم پیشقدم و در ارتباط و تعامل با نهادهای دیگر انسانی قوی باشد.

منفرد در پایان اذعان کرد: با این انتخاب، مریم نخستین به عنوان اولین شهردار زن تاریخ شهرداری محمدیه و استان، بعد از تایید و صدور حکم توسط استانداری قزوین، فعالیت خود را در هفته های آتی آغاز خواهد کرد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.