14ماه حقوق و 3 سال عیدی‌مان را دریافت نکرده‌ایم
سه شبه 2 بهمن 1397

کارگران شرکت "سیمگون" در مصاحبه با صبح قزوین:

14ماه حقوق و 3 سال عیدی‌مان را دریافت نکرده‌ایم/ حق بیمه کارگران واریز نمی‌شود

14ماه حقوق و 3 سال عیدی‌مان را دریافت نکرده‌ایم/ حق بیمه کارگران واریز نمی‌شود
کد خبر: 273441/ کدخبرنگار : 23/ تاریخ انتشار: 1396/12/28 ساعت: 3:10 PM


به گفته این کارگران معترض حق بیمه آنها به موقع واریز نمی‌شود و هم اکنون دفترچه‌هایشان اعتبار ندارد و در زمان بیماری به علت نداشتن دفترچه و پول برای درمان به دکتر مراجعه نمی‌کنند.به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ شرکت صنایع سیمگون قزوین، تولیدکننده انواع شیرآلات و قطعات ریخته‌گری است که درکیلومتر ۳، جاده رشت قرار دارد، این شرکت در معرض ورشکستگی قرار دارد و از سال گذشته کارگران آن با عدم پرداخت حق و حقوق خود مواجه شده اند.

شرکت سیمگون قزوین حدود ۱۱۰ نفر پرسنل دارد و تولیدکننده شیرآلات بهداشتی است و میانگین سابقه کارگران حدود بیست سال است، این شرکت از سال ۷۲به صورت خصوصی تاسیس و شروع به کار کرد.

تعدادی از کارگران شرکت سیمگون قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزویناذعان کردند که چهارده ماه است حقوق خود را دریافت نکرده اند و سه سال عیدی معوقه طلب دارند.

این کارگران معترض ابراز کردند: کارگران هفت ماه حقوق سال ۹۵ و هفت ماه حقوق سال ۹۶ را طلب دارند و مسئولان شرکت از شهریور تا اسفند سال ۹۵ و شهریور تا اسفند امسال را حقوق پرداخت نکرده اند.

کارگران شرکت سیمگون قزوین با بیان اینکه مسئولان شرکت علت این معوقات را نبود سرمایه و اعتبار لازم می‌دانند، بیان کردند: با احتساب امسال، سه سال است که عیدی کارگران را واریز نکرده اند.

به گفته این کارگران معترض حق بیمه آنها به موقع واریز نمی‌شود و هم اکنون دفترچه‌هایشان اعتبار ندارد و در زمان بیماری به علت نداشتن دفترچه و پول برای درمان به دکتر مراجعه نمی‌کنند.

این کارگران معترض عنوان کردند: همه قراردادها یک ماهه است و کوچکترین نظارتی بر روی شرکت وجود ندارد، بیش از بیست بار در داخل شرکت اعتراض و اعتصاب کردیم که هر بار با اخراج عده ای، کارگران را سر جایشان نشاندند.

کارگران شرکت سیمگون قزوین می‌گویند: تولید کارگاه ‌گاهی خوب و گاهی بد است، معمولا تک شیفت و گاهی دوشیفت کار می‌کنیم و از مشکلات موجود به اداره کار شکایت کرده ایم؛ اما فایده ای نداشت و پس از ۶ ماه مجبور شدیم شکایت را ادامه ندهیم.

این کارگران معترض تصریح کردند: وضعیت کارگران بحرانی است، کارفرمای شرکت از استانداری نامه آورده است که توقیف اموال صورت نگیرد؛ اما تا به امروز مشکل خاصی از ما حل نشده است؛ امیدواریم مسئولان رسیدگی کنند در پایان سال شرمنده خانواده و فرزندانمان شدیم.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.