عصبانیت بی بی سی از ریاست آیت الله جنتی در خبرگان
دو شنبه 26 آذر 1397

رسانه ملکه انگلیس عصبانی شد؛

عصبانیت بی بی سی از ریاست آیت الله جنتی در خبرگان

عصبانیت بی بی سی از ریاست آیت الله جنتی در خبرگان
کد خبر: 272904/ کدخبرنگار : 24/ تاریخ انتشار: 1396/12/23 ساعت: 9:25 AM


رویکرد انقلابی، امانت داری، شجاعت و دقت تحسین برانگیز آیت الله جنتی در سنگر شورای نگهبان موجب شده تا سیل عظیمی از تخریب‌ها از سوی بدخواهان و دشمنان ملت ایران متوجه ایشان گردد.به گزارش سرویس سیاسی  صبح قزوین ،سه شنبه -۲۲ اسفند- در جریان چهارمین اجلاسیه مجلس خبرگان،انتخابات هیئت‌رئیسه و اعضای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری برای دو سال آینده برگزار و آیت‌الله جنتی با ۶۶ رأی از مجموع ۷۸ رأی مجدداً به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

بی بی سی فارسی

بی بی سی فارسی-رسانه ملکه انگلیس- در واکنش به این اتفاق در گزارشی با عنوان «احمد جنتی بار دیگر رئیس مجلس خبرگان رهبری شد» نوشت:

«احمد جنتی سیاستمدار ۹۱ ساله ایرانی برای یک دوره دو ساله دیگر به ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شده است...آقای جنتی که امروز برای مدت دو سال دیگر به ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد، به تازگی با موافقت آیت الله علی خامنه‌ای رهبر نظام جمهوری اسلامی ایران از امامت نماز جمعه تهران کناره گیری کرده است... او سه سال پیش کار اصلی خود را دبیری شورای نگهبان خوانده و گفته بود که بقیه فعالیت‌هایش برای او "فرعی" است. مطابق قوانین ایران شورای نگهبان وظیفه دارد تمامی قوانین مجلس شورای اسلامی را بررسی کند. مصوبات مجلس پس از تأیید این شورا جنبه قانونی پیدا می‌کندتأیید یا احراز صلاحیت نامزدهای تمامی انتخابات سراسری ایران (به جز انتخابات شوراهای شهر و روستا) هم از مهمترین وظایف شورای نگهبان است.»

اسفند ۹۴، بی بی سی فارسی و دیگر رسانه‌های معاند، با تبلیغات گسترده، تغییر اساسی ترکیب خبرگان را هدف گرفته بودند. اما پس از اعلام نتیجه انتخابات، نتیجه آرا در سراسر کشور و حتی تهران به خوبی نشان داد که این مجلس انقلابی‌تر از دوره‌های پیش بوده و هیئت رئیسه خبرگان هرگز باب طبع ضد انقلاب و دشمنان بیرونی این ملت از جمله انگلیس نخواهد بود.

در خرداد ۹۵ نیز علیرغم هیاهوی تبلیغاتی گسترده و پرحجمی که دشمنان بیرونی- به خصوص رسانه‌هایی همچون بی بی سی فارسی، رادیو فردا و صدای آمریکا- و برخی از جریانات آلوده و بدسابقه و یا فریب‌خورده داخلی علیه آیت الله جنتی به راه انداخته بودند، ایشان با کسب اکثریت قاطع آرا، ۵۱ رأی خبرگان ملت، به مدت ۲ سال رئیس پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.

حضور به عنوان فقیه در شورای نگهبان، آن هم بیش از سی سال، پررنگ‌ترین چهره حضور آیت‌الله جنتی در عرصه سیاسی کشور است؛ جایگاهی که مانعی بزرگ بر سر بدخواهان بوده است و توطئه‌های بسیاری را برای دست اندازی به مناصب نظام خنثی کرده است.

رویکرد انقلابی، امانت داری، شجاعت و دقت تحسین برانگیز آیت الله جنتی در سنگر شورای نگهبان موجب شده تا سیل عظیمی از تخریب‌ها از سوی بدخواهان و دشمنان ملت ایران متوجه ایشان گردد.انتهای پیام/1404منبع خبر : مشرق

با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.