سرشبکه اصلی آشوب‌های اخیر در قزوین دستگیر شد
شنبه 24 آذر 1397

دادستان عمومی و انقلاب قزوین:

سرشبکه اصلی آشوب‌های اخیر در قزوین دستگیر شد

سرشبکه اصلی آشوب‌های اخیر در قزوین دستگیر شد
کد خبر: 271722/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/11/21 ساعت: 9:20 AM


دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فرد دستگیر شده هماهنگ کننده اصلی بی حرمتی و آتش زدن مساجد، حوزه علمیه و پایگاه‌های بسیج در تمام شهرستان های استان قزوین بوده است.حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: سرشبکه و یکی از لیدرهای اصلی ناآرامی‌های گذشته که با رسانه‌های ضدانقلاب نیز در ارتباط بود با تلاش دستگاه‌های امنیتی طی اقدامات مختلف فنی و اطلاعاتی و با هماهنگی دستگاه قضایی استان دستگیر شد.

دادستان مرکز استان تصریح کرد: فرد دستگیر شده هماهنگ کننده اصلی بی حرمتی و آتش زدن مساجد، حوزه علمیه و پایگاه‌های بسیج در تمام شهرستان‌های استان قزوین بوده است.

وی به برخی از اقدامات فرد دستگیر شده اشاره کرد و گفت: متهم مبادرت به جمع‌آوری تصویر از اقدامات تخریب گرانه به منظور ارسال به رسانه های بیگانه و ضد انقلاب می‌کرد.

این مسئول برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی جامعه را از وظایف دستگاه قضایی برشمرد و افزود: دستگاه قضایی بدون هیچ اغماضی با کسانی که با اقدامات آشوب گرانه و تخریبی نظم و امنیت جامعه را برهم میزنند با توجه به امر قانونگذار برخورد خواهد کرد.

وی بیان کرد: امنیت و احساس امنیت در جامعه برای دستگاه قضایی یک اصل است پس در این مسیر کسانی که بخواهند با مقاصد شخصی و با سواستفاده از برخی از مشکلات اقتصادی، صنفی و معیشتی مردم نظم و امنیت جامعه را با اقدامات تخریبی و آشوب گرانه مختل نمایند بدانند که با برخورد قاطع دستگاه قضایی مواجه خواهند شد.

دادستان قزوین به گسترش استفاده از فضای مجازی در بین جوانان اشاره و بیان کرد: استفاده از فضای مجازی در بین جوانان بسیار افزایش یافته و دشمن نیز در این مسیر درصدد است تا با استفاده از همین فضای مجازی بسیاری از جوانان را در دام شیطانی خود بیاندازد و از آنان برای رسیدن به مقاصد شخصی خود سوءاستفاده نماید که لازم است خانواده‌ها به خصوص پدران و مادران نظارت بیشتری نسبت به فرزندان خود و فعالیت آنان در فضای مجازی داشته باشند.

صادقی نیارکی در پایان تصریح کرد: پرونده فرد دستگیر شده با عناوین مختلف مجرمانه در دادسرای قزوین و در مرحله تحقیقات است که پس از تکمیل و صدور کیفرخواست جهت صدور حکم به دادگاه ارسال خواهد شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.