"9 دی" انقلاب اسلامی را در برابر فتنه‌ها بیمه کرد
پنج شنبه 27 دی 1397

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

"9 دی" انقلاب اسلامی را در برابر فتنه‌ها بیمه کرد

"9 دی" انقلاب اسلامی را در برابر فتنه‌ها بیمه کرد
کد خبر: 270057/ کدخبرنگار : 100/ تاریخ انتشار: 1396/10/09 ساعت: 12:29 PM


مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: هدف ما از برگزاری بزرگداشت 9 دی این است که دسیسه‌های دشمن را برای مردم بازگو و تبیین کنیم و آنها را از فتنه‌های دشمنان آگاه سازیم.مجید مومنی در حاشیه برگزاری تجمع "9 دی" در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزویناظهار کرد: تاریخ عبرت آموز است و همه مطالعه کرده ایم که پس از پیامبر اکرم (ص) چگونه و چه کسانی فتنه جمل را برپا کردند.

وی ادامه داد: کسی که سیف الاسلام بود مقابل جانشین خلف و شایسته رسول اکرم (ص) ایستاد و آموختیم که همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند در بررسی شخصیت و وضعیت افرا ملاک حال افراد است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مشکل تنها ایران نیست بلکه مشکل اصلی اسلام ظاهری برخی است که در صدر اسلام نیز شاهد بودیم که چگونه در برابر حق مسلّم امیرمومنان علی (ع) طغیانگری کردند و کسانی که نزدیک پیامبر بودند؛ با بی بصیرتی فتنه نهروان و جمل را برپا کردند.

وی افزود: در انقلاب اسلامی ایران نیز دشمنان پیش از پیروزی انقلاب توطئه‌ها کردند و این خصومت تا امروز در قالب‌های مختلف ادامه داشته و دارد و البته ما نیز با رهبری مدبرانه و روشنگرانه امام خامنه ای از این هجمه‌ها ترسی نداریم.

این مسئول عنوان کرد: از ابتدای انقلاب فتنه‌های بسیاری از سوی دشمن به‌ وجود آمد که ایران اسلامی آنها را با توکل به ایزد منان، درایت امام خمینی (ره) و امام خامنه ای و بصیرت مردم خنثی کرد و مثال بازر این مقابله برابر فتنه‌انگیزی دشمنان در فتنه‌های دهه 60 و ماجرای آقای منتظری و همچنین فتنه 78، 88 بود، انقلاب اسلامی ایران با نفوذ در منطقه و در واقع در کشورهایی که مردم آزادیخواه دارد و برنامه ‌ریزی اساسی با محوریت دینی فتنه‌های استکبار را برملا کرد.

مومنی بیان کرد: هدف ما از برگزاری بزرگداشت 9 دی این است که دسیسه‌های دشمن را برای مردم بازگو و تبیین کنیم و آنها را از فتنه‌های دشمنان آگاه سازیم تا دید مردم نسبت به انگیزه و عقیده استکبار جهانی روشن شود، بنابراین شایسته است هر یک از مسئولان در حوزه مسئولیت خود نسبت به آگاه‌سازی جامعه هدف آن حوزه در رابطه با فتنه 9 دی برنامه‌ ریزی مناسبی داشته باشند.

وی یادآورشد: در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساخت و حماسه 9 دی یادآور بصیرت دینی ملت بزرگ ایران است که هرگز از خاطره تاریخی مردم پاک نخواهد شد.
انتهای پیام/2002


با کانال صبح قزوین اخبار استان و کشور را دنبال کنید


linkedin

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.